Автор Тема: Прашка-Лък / SlingBow  (Прочетена 643 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • Публикации: 131
  • Reputation Power: 1598
  • AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« -: 25 Октомври, 2018, 13:10:18 »
Здравейте колеги,

Бях обещал да направя преглед на прашка - лък, която  направих отдавна. Моделът е подобен на моделите, продавани на $ 200-300, при това не по-малко успешнa!
За да създам прашката -лък , използвах прашка (Хризолит), уискър бискит -това е стабилизатор на стрела (продава се в ловните магазини ) , метална скоба и малко въображение.

Прикачих снимки как съм монтирал скобата, след което пробих дупка в центърът на скобата и монтрах стабилизаторът така, че стрелата де центрирана   точно в средата на вилицата.

Няколко шайби за здравина и прашката е готова.
Уискър бискита е 10-12 левa а прашката е 5-7 лева. ;)

Стрелите за да могат да се изтрелват хубаво можете да сложите рапидки в края им , а им ай опция да се направи специален възел за да стреля само със стрели ( тоест да няма кожено езиче а въженце за да влезе в цепката накрая на стрелата).

Моделът ми е точен на средно разтояние! За по-далечно стреляне ще се изискат по силни ластици!

Надявам се ще Ви допадне моделът!  :ohhoho: :nabira: :ohhoho:

Неактивен SpirovTS

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 118
  • Reputation Power: 41
  • SpirovTS няма влияние.
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #1 -: 25 Октомври, 2018, 18:43:04 »
Браво,много добре се е получило  :nabira:

Неактивен МИНЧО

• Напреднал
  • Публикации: 384
  • Reputation Power: 501
  • МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #2 -: 26 Октомври, 2018, 08:33:23 »
Тази, която ползвам аз е с по-просто изпълнение, и я правих преди 4-5 години.
С помоща на ластик съм захванал халка за ключове в средата на чатала. Стрелата минава през него. Еуементарно и уесно.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Активен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • Публикации: 131
  • Reputation Power: 1598
  • AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!AlexUnder внушава благоговение!
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #3 -: 26 Октомври, 2018, 17:51:23 »
Ако трябва да го направиш на бързо варианти има доста елементарни но качеството на изстрела няма да е добро и съответно няма да постигнеш добра точност. Също така този метод е щадящ стрелата.  :)

Активен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 252
  • Reputation Power: 1069
  • kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #4 -: 26 Октомври, 2018, 18:14:01 »
Вместо уискър може да се използват 3 глави от четки за зъби, закрепени в парче тръба. Преди години бях направил и вършеше работа. Лошото е, че ластиците на нашите прашки са слаби и стрелата лети, като изстреляна от детски лък. Затова се отказах от тази играчка.

Неактивен partisan

• Редовен
  • Публикации: 48
  • Reputation Power: 24
  • partisan няма влияние.
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #5 -: 28 Октомври, 2018, 23:21:41 »
Моят въпрос също е малко детски - някой преправял ли е харпун да изстрелва стрели за лък? 

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 386
  • Reputation Power: 4202
  • evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #6 -: 29 Октомври, 2018, 05:20:25 »
При харпуна се използва засечка на стрелата и също в спусковия механизъм, така че по-скоро се ориентирай към арбалет с ластици.
Последното е пълен таш_к, ако мяташ стрели. Като дете си бях правил такъв арбалет,който изстрелва скоба от пирон. Беше опасно оръжие, ако скобата се върне обратно, но трепеше фазани без грешка.Даже имах и диоптричен мерник от тръбичка.
Най- добрите ластици за прашка са на Барнет.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice