Автор Тема: Прашка-Лък / SlingBow  (Прочетена 1170 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • Публикации: 223
  • диагностициран
    • FB
Прашка-Лък / SlingBow
« -: 25 Октомври, 2018, 13:10:18 »
Здравейте колеги,

Бях обещал да направя преглед на прашка - лък, която  направих отдавна. Моделът е подобен на моделите, продавани на $ 200-300, при това не по-малко успешнa!
За да създам прашката -лък , използвах прашка (Хризолит), уискър бискит -това е стабилизатор на стрела (продава се в ловните магазини ) , метална скоба и малко въображение.

Прикачих снимки как съм монтирал скобата, след което пробих дупка в центърът на скобата и монтрах стабилизаторът така, че стрелата де центрирана   точно в средата на вилицата.

Няколко шайби за здравина и прашката е готова.
Уискър бискита е 10-12 левa а прашката е 5-7 лева. ;)

Стрелите за да могат да се изтрелват хубаво можете да сложите рапидки в края им , а им ай опция да се направи специален възел за да стреля само със стрели ( тоест да няма кожено езиче а въженце за да влезе в цепката накрая на стрелата).

Моделът ми е точен на средно разтояние! За по-далечно стреляне ще се изискат по силни ластици!

Надявам се ще Ви допадне моделът!  :ohhoho: :nabira: :ohhoho:
Персонален Треньор на кучета!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен SpirovTS

• TNT
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 139
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #1 -: 25 Октомври, 2018, 18:43:04 »
Браво,много добре се е получило  :nabira:

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 431
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #2 -: 26 Октомври, 2018, 08:33:23 »
Тази, която ползвам аз е с по-просто изпълнение, и я правих преди 4-5 години.
С помоща на ластик съм захванал халка за ключове в средата на чатала. Стрелата минава през него. Еуементарно и уесно.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • Публикации: 223
  • диагностициран
    • FB
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #3 -: 26 Октомври, 2018, 17:51:23 »
Ако трябва да го направиш на бързо варианти има доста елементарни но качеството на изстрела няма да е добро и съответно няма да постигнеш добра точност. Също така този метод е щадящ стрелата.  :)
Персонален Треньор на кучета!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 429
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #4 -: 26 Октомври, 2018, 18:14:01 »
Вместо уискър може да се използват 3 глави от четки за зъби, закрепени в парче тръба. Преди години бях направил и вършеше работа. Лошото е, че ластиците на нашите прашки са слаби и стрелата лети, като изстреляна от детски лък. Затова се отказах от тази играчка.

Неактивен partisan

• Напреднал
  • Публикации: 59
  • диагностициран
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #5 -: 28 Октомври, 2018, 23:21:41 »
Моят въпрос също е малко детски - някой преправял ли е харпун да изстрелва стрели за лък? 

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 458
Прашка-Лък / SlingBow
« Отговор #6 -: 29 Октомври, 2018, 05:20:25 »
При харпуна се използва засечка на стрелата и също в спусковия механизъм, така че по-скоро се ориентирай към арбалет с ластици.
Последното е пълен таш_к, ако мяташ стрели. Като дете си бях правил такъв арбалет,който изстрелва скоба от пирон. Беше опасно оръжие, ако скобата се върне обратно, но трепеше фазани без грешка.Даже имах и диоптричен мерник от тръбичка.
Най- добрите ластици за прашка са на Барнет.

ArmsBG OlightBG Batteryservice