Автор Тема: С какво се смазва фолдер  (Прочетена 39157 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен han solo

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 21
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #175 -: 13 Януари, 2018, 18:53:03 »
Аз използвам маслото за смазване на машинката ми за подстригване.
С игла и спринцовка и те така.

« Последна редакция: 13 Януари, 2018, 18:56:11 от han solo »

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1977
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
С какво се смазва фолдер
« Отговор #176 -: 13 Януари, 2018, 18:57:32 »
Специално за фолдърите си взех тъф-глайд, лошото е, че започнах да го ползвам и за пушкалата... та количествата намаляват, ще се озъртам на някоя колективна поръчка да паразитирам  :green:

Тука се намира четвърт кило за 50лв.

Неактивен cactusoctopus

• Член на сдружението
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 1
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #177 -: 10 Декември, 2018, 15:34:01 »
Аз използвам японско олио от Камелия (Tsubaki Camellia oil) за смазване на сгъваеми и несгъваеми ножове, бръсначи, брадви, триони, длета, ножици и т.н. Предпазва всякакви метални инструменти от ръжда. Естествен студено-пресован продукт без киселинност, миризма, вкус и не е отровен. Освен това не изсъхва. Традиционен японски продукт за смазване на ножове. Лично за мен това е достатъчно като информация, защото смятам, че що се отнася за стомани и инструменти направени от тях, японеца е много, много напред.

Активен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 466
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #178 -: 10 Декември, 2018, 16:53:12 »
Аз използвам добрия стар Балистол - и за сгъваеми и за несгъваеми. Имам и малко Тъф, но много сухо ми стои след това и спрях да го ползвам.

А най-обичам да ги смазвам със сланинка или мазнина от прасенце....  :D
Най-доброто предстои!

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 471
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #179 -: 10 Декември, 2018, 17:23:44 »
Колеги,тъй като ще си прибирам ножовете в шкафа  и няма кой да ги поглежда доста време да ви питам :-Как ще ме посъветвате да ги "консервирам"?Мисля си да ги напръскам с WD40,но дали няма да ръждясат?Или пък да ги прибера напълно сухи и избърсани?Ще се радвам на всяка помощ...
Всичките ми железа са наредени в един шкаф, без сказки и подобни а въздуха в Бургас е пословично влажен - тайната е като купуваш обувки, ония малките пакетчета да ги мяташ при ножовете - имам хвърлени 10-20 броя и нямам ядове с нито един нож! Смазките и гресовете миришат, цапат, като цяло са отврат - котешката тоалетна върши същото, като тия пакетчета - просто изсмуква влагата от въздуха и ножовете си благоденстват - само е хубаво да са затворени в някой шкаф за да може да си е сух въздуха вътре а не да са на "течение"..
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен deqerven

• Редовен
  • Публикации: 53
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #180 -: 10 Декември, 2018, 20:48:35 »
Някъде четох, че ножовете не трябва да се съхраняват в кожените кании, щото химическите вещества от обработката им се отразявали зле на стоманата. Това вярно ли е?

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 789
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #181 -: 10 Декември, 2018, 21:15:38 »
Кожата се обработва с дъбилни вещества и при продължителен контакт с ръждаеми остриета следва химична реакция- патиниране, ръжда... При неръждавейките не съм имал проблем.

П.П. Не става дума за едно денонощие престой в кожена кания, а за по- продължително съхранение.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

ArmsBG OlightBG Batteryservice