Автор Тема: Избор на малко брадве Stihl AX 6P/ Hultafors  (Прочетена 2485 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1249
  • Reputation Power: 21751
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Избор на малко брадве Stihl AX 6P/ Hultafors
« Отговор #25 -: 30 Октомври, 2018, 18:19:21 »
Сече ги още как! Даже пита за още!  ;) :nabira:
Косера е супер, не съм пробвал с таквоз нящо!  *palec*

Неактивен ЖИЖ

• Старо куче
  • Публикации: 190
  • Reputation Power: 65
  • ЖИЖ няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 30 Октомври, 2018, 18:19:53 »
лошия моабет е за предпочитане пред хубавата работа

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 36
  • Reputation Power: 11
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 30 Октомври, 2018, 18:20:28 »
Сега като се замисля мачетето е за кастреж. А доста често трябва да го отсичам от кота 0 иначе остава чепор и е предпоставка за инцидент я пукане на гума . Кривене на спирачни дискове, падане. А ние с едното брадве си ги жулим отдолу .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 30 Октомври, 2018, 18:25:07 »
Имам мачете на Трамонтина от 25 години и съм много доволен, Но чак за клони колкото мъжка китка не го препоръчвам...
Вярно, че са корави и резливи, но най-вече са ми подходящи за храсти и тънки клонки.
Да видях го като мачетето на фискарс. Като азиатски боен инструмент е. Ще погледам малко клипове да видя как се борави . .Благодаря

Неактивен SpirovTS

• TNT
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 130
  • Reputation Power: 43
  • SpirovTS няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 30 Октомври, 2018, 19:53:52 »
с това ще се родиш

https://www.pazaruvai-lesno.bg/machete-fiskars.html
Такъв "дакийски фалкс" и аз съм ползвал,и мнението ми по въпроса е същото  :nabira:

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 30 Октомври, 2018, 20:00:56 »
Да страшилище е. Води се billhook на английски. Ако някой търси. Имам за размисъл . Ще видя към какво ще се насоча ;)

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 185
  • Reputation Power: 8440
  • AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 31 Октомври, 2018, 13:49:47 »
Това клипче го публикувам във връзка с "опасността" от счупване на дръжката :)

Рекламните клипчета са хубаво нещо, но когато кажем А трябва да продължим и с Б, иначе не е много коректно. Натиск и удар във физиката са различни величини. Зависи как ще удариш, с каква сила и в какво, дали няма да нацелиш с дръжката някой камък и т.н.

Винаги съм предпочитал да чета мнения и гледам клипове на реални собственици, отколкото рекламни такива ...

Не се заяждам, просто споделям за да се знае, че реална "опасност" от счупване има, естествено такава има и за дървените дръжки, но те както писах подлежат на подмяна, докато при пластмасовата просто хвърляш главата ... Е, винаги може да я завариш за метална тръба де ...  ::)

:nabira:

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 661
  • Reputation Power: 3211
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 31 Октомври, 2018, 14:29:47 »
Аз и не го приемам за заяждане, надява се и при теб да е така. Да, рекламните клипчета служат за зарибяване на купувачите. Истината е, че абсолютно нечупливи материали няма. И от стомана да е дръжката, пак ще се намери кой и как да я счупи. Личното ми мнение е, че полимерът, от който са направени дръжките на фискарс е многократно по- здрав и устойчив от което и да е дърво. И на натиск, и на удар. За пръв път виждам тяхна счупена дръжка, но няма нищо невъзможно. Всеки материал старее и губи от здравината си с времето, а конкретната брадва в клипа кой знае как и къде е съхранявана, че като и гледам острието... Мисълта ми беше, че едва ли на колегата ще му се наложи да сменя дръжка на такава брадва. Ще я ползва дълги години, а ако, или когато дръжката поддаде, то това ще е след дълги години ползване и просто ще е време за закупуване на нова брадва. :nabira:
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 31 Октомври, 2018, 15:49:01 »
В общи линии каквото от тия избера се оказва, че няма да сгреша в заключение. Ще изчакам като се прибера в Бг и което минсе стори на сърце ще го грабна. Но ще следя тук ,ако някой друг си даде мнение ;)

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 661
  • Reputation Power: 3211
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 31 Октомври, 2018, 17:07:07 »
Вземи онова, което ти е най на сърце, пък опитът ти ще покаже дали си сбъркал или не. Познавателният процес се основава на опита и грешката. Всеки от дадените съвети е продиктуван от личния опит на колегите от форума, но това не е твоят опит. Хората сме различни, вкл. в предпочитанията и уменията си. Ако на мен ми е по-удобно да работя с мачете или чопър, това не означава, че и при теб ще е така. Купувай каквото си решил и после сподели впечатленията. Това е смисълът на форума. :nabira:
« Последна редакция: 31 Октомври, 2018, 17:37:06 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 12 Ноември, 2018, 14:21:59 »

Здравейте. Пратката пристигна и всичко изглежда наред. Закупих я от английски сайт, защото в Бг не се внася средния размер. Брадвичката излезна 77лв по курса на паунда.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 185
  • Reputation Power: 8440
  • AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!AFA внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 12 Ноември, 2018, 15:37:39 »
Много добър избор. Със здраве да си ги ползваш.

:nabira:

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 333
  • Reputation Power: 1566
  • kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #37 -: 12 Ноември, 2018, 15:56:20 »
Много красива дръжка на брадвичката, честито!

Неактивен DIKISANA

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 81
  • Reputation Power: 38
  • DIKISANA няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 12 Ноември, 2018, 16:01:04 »
  Добър избор !!!!
Може ли линк ако цената е по- ниска от Бг ?

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #39 -: 12 Ноември, 2018, 16:06:51 »
  Добър избор !!!!
Може ли линк ако цената е по- ниска от Бг ?
Да
https://www.knivesandtools.co.uk/en/pt/-hultafors-trekking-axe-mini-h-006-sv.htm
Това е сайта . Трябваше да изчакам да направят поръчка. Тъй като този размер много рядко се среща . Доставката е за една седмица  с DHL и оттам със speedy/rapido. Поне при мен е така. Доставката излезна 5.50£.

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 12 Ноември, 2018, 16:08:51 »
В момента има подарък ножче за 6£

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 826
  • Reputation Power: 7997
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 12 Ноември, 2018, 21:01:42 »
Тази не е ли същата?
https://arms-bg.com/nojove/machete-i-bradvi/брадва-hultafors-hatchet-h-006-svarms.html
С отстъпката за форума ще излезе към 80 лв.

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 12 Ноември, 2018, 21:13:46 »
Тази не е ли същата?
https://arms-bg.com/nojove/machete-i-bradvi/брадва-hultafors-hatchet-h-006-svarms.html
С отстъпката за форума ще излезе към 80 лв.
Изглежда да. Но не е ясно дали я имат. Защото stayalive са главните вносители на марката. С тях се свързах и ми обясниха , че 006 (средната) не може да бъде доставена за Бг. Моята излезна 77лв поюс това ще имаш и подарък ножле . Почти същото е кажи речи

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 826
  • Reputation Power: 7997
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 12 Ноември, 2018, 21:33:59 »
Изглежда я има в наличност. Когато нещо не е налично, обикновено бързо го отразяват.

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #44 -: 12 Ноември, 2018, 21:37:24 »
Изглежда я има в наличност. Когато нещо не е налично, обикновено бързо го отразяват.
Аз като нямам отстъпки се доверявам на чуждите сайтове. Преди време си търсих термос на марката thermos в БГ струваше 70лв . Аз взех 2 бр за 86лв. От thermos.co.uk. Въпрос на търсене и избор :)

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 363
  • Reputation Power: 990
  • ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 12 Ноември, 2018, 21:39:18 »
Аз като нямам отстъпки се доверявам на чуждите сайтове. Преди време си търсих термос на марката thermos в БГ струваше 70лв . Аз взех 2 бр за 86лв. От thermos.co.uk. Въпрос на търсене и избор :)

Нали пишеш тук, имаш :)

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 12 Ноември, 2018, 23:11:20 »
Нали пишеш тук, имаш :)
Не знаех, че имам. А и какво трябва да кажа в сайта,че съм регнат във форума или е друг каталога ;)

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1249
  • Reputation Power: 21751
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #47 -: 12 Ноември, 2018, 23:28:58 »
Не знаех, че имам. А и какво трябва да кажа в сайта,че съм регнат във форума или е друг каталога ;)

Че си човек, на чичо си Димо! ;) Това е достатъчно! ........ Всички врати са отворени!  ;) *palec* :nabira:

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 12 Ноември, 2018, 23:33:40 »
Че си човек, на чичо си Димо! ;) Това е достатъчно! ........ Всички врати са отворени!  ;) *palec* :nabira:

Ще знам вече ;). Благодарско и на чичо Димо ;)

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 363
  • Reputation Power: 990
  • ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!ViktorKitov има голям потенциал!
  • диагностициран
« Отговор #49 -: 12 Ноември, 2018, 23:34:07 »
Шегата на страна, това е всичко :nabira:

Ако имаш други въпроси тук е темата им:

https://bladeforum.bg/index.php/topic,149.0.html

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice