Автор Тема: Избор на малко брадве Stihl AX 6P/ Hultafors  (Прочетена 1733 пъти)

smurten и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1193
  • Reputation Power: 7296
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Избор на малко брадве Stihl AX 6P/ Hultafors
« Отговор #25 -: 30 Октомври, 2018, 18:19:21 »
Сече ги още как! Даже пита за още!  ;) :nabira:
Косера е супер, не съм пробвал с таквоз нящо!  *palec*

Активен ЖИЖ

• Старо куче
  • Публикации: 172
  • Reputation Power: 61
  • ЖИЖ няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 30 Октомври, 2018, 18:19:53 »
лошия моабет е за предпочитане пред хубавата работа

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 35
  • Reputation Power: 11
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 30 Октомври, 2018, 18:20:28 »
Сега като се замисля мачетето е за кастреж. А доста често трябва да го отсичам от кота 0 иначе остава чепор и е предпоставка за инцидент я пукане на гума . Кривене на спирачни дискове, падане. А ние с едното брадве си ги жулим отдолу .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 30 Октомври, 2018, 18:25:07 »
Имам мачете на Трамонтина от 25 години и съм много доволен, Но чак за клони колкото мъжка китка не го препоръчвам...
Вярно, че са корави и резливи, но най-вече са ми подходящи за храсти и тънки клонки.
Да видях го като мачетето на фискарс. Като азиатски боен инструмент е. Ще погледам малко клипове да видя как се борави . .Благодаря

Неактивен SpirovTS

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 118
  • Reputation Power: 41
  • SpirovTS няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 30 Октомври, 2018, 19:53:52 »
с това ще се родиш

https://www.pazaruvai-lesno.bg/machete-fiskars.html
Такъв "дакийски фалкс" и аз съм ползвал,и мнението ми по въпроса е същото  :nabira:

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 30 Октомври, 2018, 20:00:56 »
Да страшилище е. Води се billhook на английски. Ако някой търси. Имам за размисъл . Ще видя към какво ще се насоча ;)

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 179
  • Reputation Power: 1006
  • AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 31 Октомври, 2018, 13:49:47 »
Това клипче го публикувам във връзка с "опасността" от счупване на дръжката :)

Рекламните клипчета са хубаво нещо, но когато кажем А трябва да продължим и с Б, иначе не е много коректно. Натиск и удар във физиката са различни величини. Зависи как ще удариш, с каква сила и в какво, дали няма да нацелиш с дръжката някой камък и т.н.

Винаги съм предпочитал да чета мнения и гледам клипове на реални собственици, отколкото рекламни такива ...

Не се заяждам, просто споделям за да се знае, че реална "опасност" от счупване има, естествено такава има и за дървените дръжки, но те както писах подлежат на подмяна, докато при пластмасовата просто хвърляш главата ... Е, винаги може да я завариш за метална тръба де ...  ::)

:nabira:

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 613
  • Reputation Power: 3197
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 31 Октомври, 2018, 14:29:47 »
Аз и не го приемам за заяждане, надява се и при теб да е така. Да, рекламните клипчета служат за зарибяване на купувачите. Истината е, че абсолютно нечупливи материали няма. И от стомана да е дръжката, пак ще се намери кой и как да я счупи. Личното ми мнение е, че полимерът, от който са направени дръжките на фискарс е многократно по- здрав и устойчив от което и да е дърво. И на натиск, и на удар. За пръв път виждам тяхна счупена дръжка, но няма нищо невъзможно. Всеки материал старее и губи от здравината си с времето, а конкретната брадва в клипа кой знае как и къде е съхранявана, че като и гледам острието... Мисълта ми беше, че едва ли на колегата ще му се наложи да сменя дръжка на такава брадва. Ще я ползва дълги години, а ако, или когато дръжката поддаде, то това ще е след дълги години ползване и просто ще е време за закупуване на нова брадва. :nabira:
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 31 Октомври, 2018, 15:49:01 »
В общи линии каквото от тия избера се оказва, че няма да сгреша в заключение. Ще изчакам като се прибера в Бг и което минсе стори на сърце ще го грабна. Но ще следя тук ,ако някой друг си даде мнение ;)

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 613
  • Reputation Power: 3197
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 31 Октомври, 2018, 17:07:07 »
Вземи онова, което ти е най на сърце, пък опитът ти ще покаже дали си сбъркал или не. Познавателният процес се основава на опита и грешката. Всеки от дадените съвети е продиктуван от личния опит на колегите от форума, но това не е твоят опит. Хората сме различни, вкл. в предпочитанията и уменията си. Ако на мен ми е по-удобно да работя с мачете или чопър, това не означава, че и при теб ще е така. Купувай каквото си решил и после сподели впечатленията. Това е смисълът на форума. :nabira:
« Последна редакция: 31 Октомври, 2018, 17:37:06 от nikolai »
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 12 Ноември, 2018, 14:21:59 »

Здравейте. Пратката пристигна и всичко изглежда наред. Закупих я от английски сайт, защото в Бг не се внася средния размер. Брадвичката излезна 77лв по курса на паунда.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 179
  • Reputation Power: 1006
  • AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 12 Ноември, 2018, 15:37:39 »
Много добър избор. Със здраве да си ги ползваш.

:nabira:

Активен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 252
  • Reputation Power: 1069
  • kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #37 -: 12 Ноември, 2018, 15:56:20 »
Много красива дръжка на брадвичката, честито!

Неактивен DIKISANA

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 72
  • Reputation Power: 35
  • DIKISANA няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 12 Ноември, 2018, 16:01:04 »
  Добър избор !!!!
Може ли линк ако цената е по- ниска от Бг ?

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #39 -: 12 Ноември, 2018, 16:06:51 »
  Добър избор !!!!
Може ли линк ако цената е по- ниска от Бг ?
Да
https://www.knivesandtools.co.uk/en/pt/-hultafors-trekking-axe-mini-h-006-sv.htm
Това е сайта . Трябваше да изчакам да направят поръчка. Тъй като този размер много рядко се среща . Доставката е за една седмица  с DHL и оттам със speedy/rapido. Поне при мен е така. Доставката излезна 5.50£.

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 12 Ноември, 2018, 16:08:51 »
В момента има подарък ножче за 6£

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 789
  • Reputation Power: 1997
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 12 Ноември, 2018, 21:01:42 »
Тази не е ли същата?
https://arms-bg.com/nojove/machete-i-bradvi/брадва-hultafors-hatchet-h-006-svarms.html
С отстъпката за форума ще излезе към 80 лв.

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 12 Ноември, 2018, 21:13:46 »
Тази не е ли същата?
https://arms-bg.com/nojove/machete-i-bradvi/брадва-hultafors-hatchet-h-006-svarms.html
С отстъпката за форума ще излезе към 80 лв.
Изглежда да. Но не е ясно дали я имат. Защото stayalive са главните вносители на марката. С тях се свързах и ми обясниха , че 006 (средната) не може да бъде доставена за Бг. Моята излезна 77лв поюс това ще имаш и подарък ножле . Почти същото е кажи речи

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 789
  • Reputation Power: 1997
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 12 Ноември, 2018, 21:33:59 »
Изглежда я има в наличност. Когато нещо не е налично, обикновено бързо го отразяват.

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #44 -: 12 Ноември, 2018, 21:37:24 »
Изглежда я има в наличност. Когато нещо не е налично, обикновено бързо го отразяват.
Аз като нямам отстъпки се доверявам на чуждите сайтове. Преди време си търсих термос на марката thermos в БГ струваше 70лв . Аз взех 2 бр за 86лв. От thermos.co.uk. Въпрос на търсене и избор :)

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 343
  • Reputation Power: 429
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 12 Ноември, 2018, 21:39:18 »
Аз като нямам отстъпки се доверявам на чуждите сайтове. Преди време си търсих термос на марката thermos в БГ струваше 70лв . Аз взех 2 бр за 86лв. От thermos.co.uk. Въпрос на търсене и избор :)

Нали пишеш тук, имаш :)

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 12 Ноември, 2018, 23:11:20 »
Нали пишеш тук, имаш :)
Не знаех, че имам. А и какво трябва да кажа в сайта,че съм регнат във форума или е друг каталога ;)

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1193
  • Reputation Power: 7296
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #47 -: 12 Ноември, 2018, 23:28:58 »
Не знаех, че имам. А и какво трябва да кажа в сайта,че съм регнат във форума или е друг каталога ;)

Че си човек, на чичо си Димо! ;) Това е достатъчно! ........ Всички врати са отворени!  ;) *palec* :nabira:

Неактивен EugDim

• Прохождащ
  • **
  • EugDim няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 12 Ноември, 2018, 23:33:40 »
Че си човек, на чичо си Димо! ;) Това е достатъчно! ........ Всички врати са отворени!  ;) *palec* :nabira:

Ще знам вече ;). Благодарско и на чичо Димо ;)

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 343
  • Reputation Power: 429
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #49 -: 12 Ноември, 2018, 23:34:07 »
Шегата на страна, това е всичко :nabira:

Ако имаш други въпроси тук е темата им:

https://bladeforum.bg/index.php/topic,149.0.html

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice