Автор Тема: Камъни за заточване на Shā-pu  (Прочетена 1101 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stgsaram

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • диагностициран
Камъни за заточване на Shā-pu
« -: 31 Октомври, 2018, 17:41:19 »
Здравейте,
Някой ползвал ли камъните за заточване на Shā-pu. Попринцип искам да си събера кит от камъни, може и отделни бройки. Гледах камъните на кинг но се притеснявам да не ми ги шипнат изпочупени. Доста от негативните коментари са именно за изпочупени камъни.  На Shā-pu гледам, че са в кутия, която ми се вижда доста стабилна за транспорт.

https://www.amazon.com/dp/B076DV25F3/ref=sspa_dk_detail_1?psc=1&pd_rd_i=B076DV25F3&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_p=f52e26da-1287-4616-824b-efc564ff75a4&pf_rd_r=1X90AGMN8Q4BJN0Q7EEV&pd_rd_wg=BwhQA&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&pd_rd_w=E3t3Z&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pd_rd_r=944d44b8-dd1a-11e8-be33-093c3431dd59

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 532
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 01 Ноември, 2018, 00:42:36 »
Тези камъни, ми се струват ребрандирани китайски водни. Винаги бих предпочел да си поръчам кинг, пред въпросните камъни. Ако си поръчаш кинг през ибей или амазон и търговеца ти ги прати счупени или по някаква причина, незавиеща от търговеца, пристигнат при теб счупени, само трябва да ги снимаш и повдигнеш диспут, въпросните платформи ще го накарат да ти възстанови парите или да ти прати нови.

Поръчвал съм  кинг през ибей и досега не съм получавал счупен камък. Ако пазаруваш през друг сайт, различен от ибей или амазон, плащай с пейпал, повечето сайтове, дават такава опция и тогава ще имаш защита от страна на пейпал. Но пак казвам, аз лично не помня да съм имал проблеми със счупени при доставка кинг а са минали доста през ръцете ми. Виж, Индии съм получавал повредени.

« Последна редакция: 01 Ноември, 2018, 00:48:47 от nomad »

Неактивен the_shooter

• Дарител
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 20
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 05 Ноември, 2018, 12:04:56 »
Аз също си поръчах Кинг през Амазон, дойде си в перфектно състояние. Освен това той също е във пластмасова опаковка.

Неактивен stgsaram

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 20 Ноември, 2018, 15:18:52 »
Накрая и аз реших да си поръчам камъни на кинг. Поръчах ги от амазон, поръчах 8000, 6000, 4000/800. Но като гледам има счупено ръбче на 8000, то не се е отчупило при транспорта защото го нямаше в кутията, предполагам, че камъка така е бил сложен счупен при изпращането. Довечера ще ги пробвам как работят.

Поздрави

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 532
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 20 Ноември, 2018, 15:48:16 »
Колега, това с ръбчето не е функционален дефект, няма да влияе при заточване. Подобни, дребни отчупвания по ъглите са често срещани, не само при камъните Кинг, а и при доста други марки. Повечето производители не спират подобни камъни с дребни дефекти по ръбовете и ъглите, защото това би значело да спрат 10-20% от продукцията и да се вдигне крайната цена. Ако камъка е пукнат или има отчупване по повърхността на която ще точиш, разбирам. Обаче, това отчупване на снимката, няма да ти пречи по никакъв начин да си точиш ножовете. Можеш да го позаоблиш с парче шкурка или диамантена пластина. Според мен, ако не пречи на функциите на камъка няма смисъл да се повдига диспут.

Също мисля, че 4000, 6000 и 8000 са прекалено близки като стъпки в прогресия, реално в случая, 6000 е излишен. Дори и при заточване на бръсначи спокойно може да се мине от 4000 направо на 8000, а съм минавал и от 1000 направо на 8000, без проблем.
« Последна редакция: 20 Ноември, 2018, 15:53:23 от nomad »

ArmsBG OlightBG Batteryservice