Автор Тема: Въпрос за японски кухненски ножове  (Прочетена 9232 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен p_maldjanski

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 6
  • диагностициран
Въпрос за японски кухненски ножове
« -: 10 Декември, 2012, 09:01:43 »
Здравейте, Колеги!
Решил съм да си направя подарък за коледа- нож от страната на изгряващото слънце  :yahoooooo:
Спрях се на нож направен от Fujiwara, само че още не съм сигурен дали да си взема ръждаем или неръждаем. Какво ще ме посъветвате.
Това е ръждаемия

стоманата е SK4
А това е неръждаемия

Като стоманата е AUS8
И двата са със 150мм острие. Имам и още един въпрос относно поръчката и доставката от този сайт, ако може нека колегите които са си поръчвали да споделят.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1982
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #1 -: 10 Декември, 2012, 09:09:35 »
Това би трябвало ти да си го разбрал за себе си, дали да си вземеш ръждаем или неръждаем. Зависи колко грижи смяташ  да отделяш за този нож, дали не ти оставя странен вкус ръждилника и др. подобни. Щом се предлагат кухненски ножове от ръждаема стомана(и то скъпи ножове), то най - вероятно имат някакви предимства пред тия от неръждаема, иначе файда няма, и двата режат, пък единия ръждясва, баси !!!
 Колегите по - запознати с кухненските ножове, могат да ти кажат плюсовете и минусите и ти вече да си решиш кой точно искаш !!!

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 10 Декември, 2012, 10:07:13 »
До колкото разбирам ножа е за подарък - по скоро прецени дали човека ще може да полага грижи за ръждаемия - неръждавейката си е по непретенциозна.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1982
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #3 -: 10 Декември, 2012, 10:41:15 »
До колкото разбирам ножа е за подарък - по скоро прецени дали човека ще може да полага грижи за ръждаемия - неръждавейката си е по непретенциозна.
Ми така е, който не чете всичко  :yaaa:.

Неактивен p_maldjanski

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 10 Декември, 2012, 11:23:25 »
Да подарък ще е, но за мен  :yahoo: Аз по скоро клоня към ръждаемия, не случайно японските готвачи ползват такива. Малко ме притеснява скоса 70/30 , но  мисля че ще се справя  :)

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 441
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 10 Декември, 2012, 11:28:24 »
Щом си е за тебе и ти по-харесва ръждаемия, значи това е твоят нож. Ако се разлюбите, поради несходство в характерите, ще си вземеш друг.
Това 70/30 пречи само на леваците. :)
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен SWORDFISH

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 15
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 11 Декември, 2012, 10:18:05 »
Аз бих ти препоръчал това-
http://www.japanesechefsknife.com/TenmiJyurakuSeries.html
- първо не е никак скъпо за качеството си- и второ това е една много успешна комбинация - ламинат от аогами която си е супер от всякъде но е облечена в обикновена неръждавейка 420J която пък и придава корозоустойчивост защото аогамито ръждясва моментално.Само 70 щ.д. получаваш един добър нож съчетание от една от най- добрите и скъпи стомани и една от най -евтините но неръждясващи такава.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 575
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #7 -: 11 Декември, 2012, 11:49:38 »
Имай в предвид, че и неръждаемият не е съвсем такъв. Който и от двата да вземеш ще е гъдел, просто ще трябва да им обръщаш внимание.

Ако не се лъжа Канетсуне Пети-то (150мм) го има при колонело.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен p_maldjanski

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 13 Декември, 2012, 11:19:22 »
Ножа вече е поръчан и чакам доставка  :yahoo:
Избрах модел "Petty" 150мм и стомана AUS8. Като пристигне ще Ви го представя  :)

ArmsBG OlightBG Batteryservice