Автор Тема: Японски кухненски ножове преки впечатления и нформация  (Прочетена 22453 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен falcon88

• Старо куче
  • Публикации: 63
  • диагностициран
  А това, че се предлага на такава цена, все още не означава, че ще бъде купен на нея.

Вече е продаден. Началната цена е била 6к.

Неактивен Petbul

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 7
  • диагностициран
Здравейте,колеги! По ваш и от други форуми съвет и четене на много теми за японски ножове, си поръчах от www.globalkitchenjapan.com   Tojiro Fujitora DP 3-Layer A-1 Santoku Knife. Ножът дойде за около 20 дни. Доколкото разбирам,това е бюджетна версия на DP серията,като стоманата пак е VG 10 ламинат,но е с изтънено острие,което не е непременно минус,не е фултанг и няма метален болстър.Дръжката по спецификация е composite wood, с приятен тъмносив цвят,лакирана.Оказа се и доста удобна.Цялата конструкция е много лека и приятна за работа.Веднага беше изпробван върху зеле,домат,хляб,ряпа и тънко,сухо мезе.Зелето и домата няма да ги коментирам,а през ряпата мина като през домата.Суджукът го реже все едно е кренвирш.Като цяло,доста доволен останах от представянето му с фабричната заточка,но след суджука се появиха проблясвания по острието,което за момента не му влияе на резливостта.Тъй като хич не ме бива в заточването,а и не смея,скоро мисля да организирам с един приятел уъркшоп по ръчно заточване с пиене на ракия и рязане на мезета :D  Понеже се впечатлих от това ножче,реших ,че няма да ми е последният японец и вследствие на това сега пътува и една малка (120mm) деба от широгами №2,пак на същия производител :D  Ето и малко снимки:

Неактивен isbotev

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 72
  • Диагностициран? Не - безнадежден.
Т`ва ножче симетрично ли е заточено?  8)
Че си го снимал само от дясната страна. :)
По-добре малка водка с приятели, отколкото голям бой в района.

Неактивен Petbul

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Симетрично е, да   :)
« Последна редакция: 21 Ноември, 2019, 11:35:09 от Petbul »

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 388
  • мераклия
Здравейте,колеги! По ваш и от други форуми съвет и четене на много теми за японски ножове, си поръчах от www.globalkitchenjapan.com   Tojiro Fujitora DP 3-Layer A-1 Santoku Knife. Ножът дойде за около 20 дни. Доколкото разбирам,това е бюджетна версия на DP серията,като стоманата пак е VG 10 ламинат,но е с изтънено острие,което не е непременно минус,не е фултанг и няма метален болстър.Дръжката по спецификация е composite wood, с приятен тъмносив цвят,лакирана.Оказа се и доста удобна.Цялата конструкция е много лека и приятна за работа.Веднага беше изпробван върху зеле,домат,хляб,ряпа и тънко,сухо мезе.Зелето и домата няма да ги коментирам,а през ряпата мина като през домата.Суджукът го реже все едно е кренвирш.Като цяло,доста доволен останах от представянето му с фабричната заточка,но след суджука се появиха проблясвания по острието,което за момента не му влияе на резливостта.Тъй като хич не ме бива в заточването,а и не смея,скоро мисля да организирам с един приятел уъркшоп по ръчно заточване с пиене на ракия и рязане на мезета :D  Понеже се впечатлих от това ножче,реших ,че няма да ми е последният японец и вследствие на това сега пътува и една малка (120mm) деба от широгами №2,пак на същия производител :D  Ето и малко снимки:
....

Много добре се представят японците в кухнята.  *palec*
Дай линк от къде пазаруваш да се поогледаме и другите къде икакво се предлага.  :nabira:

А уж ЧЕТА!  :yaaa: :chukane:

Неактивен Тератони

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 71
  • диагностициран
    • Costoffknives
Всъщност бюджетната линия на  Tojiro е Narihira.
https://www.hocho-knife.com/narihira-8000-mv-stainless-metal-tsuba-santoku-knife-165mm/
На нито един от сайтовете, които ги предлагат я няма информацията на дистрибутора в Япония
https://www.fuji-cut.co.jp/products/narihira/...Гугъл превежда от японски.

Неактивен Petbul

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Може. Не съм запознат с подмарките им, но това ми беше препоръчано тук, а както пишат и в сайта, ползват същите материали, като в професионалните серии, но това си е за хоум юз, демек, поорязано и на добра цена🙂
https://www.tojiro-japan.com/products/tojiro-dp-a-1-3layered-by-vg10-santoku-170mm/

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 53
  • диагностициран
Затова и няма обявена твърдост на ножа.

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Все пак може да си спокоен,защото Японците не правят ножове по меки от HRC 57.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 822
  • диагностициран
За Нарихирата - 57 HRC, но ме изгубиха още на второто изречение - правели се в Китай.

Като искам японски нож, защо да си купувам правен в Китай.

Неактивен Тератони

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 71
  • диагностициран
    • Costoffknives
Е да де но върху опаковката на Нарихира и по сайтовете пише Made in Japan. И аз затова се отказах от Fujitora Co.
No name

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Три ножа от черния петък,които пристигнаха с големи митнически усложнения.Важното е,че вече са при мен,като два от тях са поръчка за приятел,а големият шефски за мен. Малките ножове са от VG10 с твърдости около HRC 60-61 ,като най-малкия е на Shiki-ламиниран с декоративен дамаск,а другия е без ламинат,но с канали за намаляване на триенето при рязане.Шефския е Широгами №1 с обикновен ламинат и твърдост  HRC 63,произведен от майстора-ковач Fujiwara използвайки „Tan-setsu“ процес.И трите са заточени до бръснеща острота-готови да влязат незабавно в действие.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1340
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Супер са! Браво! Последния обаче най-ме кефи :)

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Благодаря така е,затова и заложих на него-отлично острие и обикновена дръжка,но ако и дръжката отговаряше на острието щеше да скочи над 200$.При Японците никога не  може да получиш повече отколкото си заплатил.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1248
  • диагностициран
Абе, последният за левичар ли е ?
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Не е за левичар.Просто единият изглед при снимане създава такава илюзия,а в действителност е двустранно заточен 50/50.

ArmsBG OlightBG Batteryservice