Автор Тема: Японски кухненски ножове преки впечатления и нформация  (Прочетена 19287 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 766
  • диагностициран
Препоръчвам KAI 6716S УНИВЕРСАЛЕН НОЖ SANTOKU. Ползваме го от 3 години. Чудесен нож под 100 лв. Стоманата е VG2.

https://chunche-bg.com/kitchen%20knives/wasabi-black/kai-6716s-%20%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BD%D0%BE%D0%B6-santoku

Верно е! Но не е баш тъй!

Стоманата е AUS-6 или по-скоро аналогът й Daido 1К6.

Просто са са объркали наште ора в описанието.

PS То VG2 било същия *й. От VG1 ми е останало , че по-хубава. Но то малко е общото.
« Последна редакция: 24 Октомври, 2019, 13:29:16 от universum »

Активен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 528
  • Минерален ентусиаст

И аз това си помислих първо, но реално са почти същите като съдържание.

Очевидно VG звучи по-премиум :)

Неактивен osobso

• Сталкер
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 2
  • диагностициран

Напълно е възможно. Казвам, че сме много доволни от ножовете от тази серия.
In vino veritas, in aqua sanitas.
Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Същата работа е. Изфинявам се за спама.

Неактивен Petbul

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 4
  • диагностициран
Много ви благодаря, колеги! Тоджирото вече пътува, макар и от друг магазин-www.globalkitchenjapan.com Когато пристигне, ще дам отзиви и снимки🙂

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 44
  • диагностициран
Два сравнително евтини,но много качествени кухненски ножа от VG10 и Аогами 2,първият от които ще отиде за подарък,а карбонката за мен.И двата ножа са ламинирани с декоративен дамаск:
-Gyuto 240mm,VG-10 damascus,thickness 2mm, width 50mm unique Tsuchime (“Hammered pattern”) textured Damascus blade, hand sharpened, 60-61 HRC
- Blue Moon Series BM-5 Wa Gyuto 210mm (8.2 inch) unique Tsuchime (“Hammered pattern”) dimples and dark-colored Kurouchi (“Black forged”) finish, HRC 61, thickness 5mm.
При тестването им и двата показаха отлични качества,като VG-10 реже малко по-мазно,а Аогами малко по отчетливо,което е характерно за карбонките.Тъй като и двата са близки по режещи характеристики,ще видя кой от тях ще ги запази по-дълго. От опита ми с други японски кухненски,мисля че карбонката ще се точи по-лесно и по-бързо.И накрая малко разочарование с корозионната устойчивост на незащитения вторичен скос на Аогамито.След теста го бях измил,подсушил и леко смазал,но за мое учудване след известно време(без да е ползван) забелязах леко потъмняване от окисляването.Полирах го и смазах по-сериозно и от тогава няма проблем.Това с потъмняването малко ме изненада,защото високовъглеродна ламинирана карбонка на КАЙ с необявен състав,само измивана и подсушавана  след ползване (без смазване) никога не е потъмнявала!

Активен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1313
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножа от ВГ-10 Канецуне ли е?

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Не,ножа е JCK Natures Gekko Series Gyuto  240mm.

Активен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1313
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Благодаря за отговора!  :nabira:

Активен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 528
  • Минерален ентусиаст
Като гледам няколко производителя или ги правят в същата фабрика, или са под шапката на един производител.

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Търговеца работи с изявени майстори (но там ножовете са от 250$ нагоре) и с не толко известни производители,на които поръчва малки серий от различни модели,затова и цените им са по-ниски.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
Я да видите какво са пуснали за Хелуин. Едни нарисувани япончета.
https://santoku-eur.gizzmogadgets.com/santoku?fbclid=IwAR3kDBEBnm1TAqeI7QPZ9Im
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 184
  • Стоманено-мозъчно разстройство
"Тежките времена раждат силни хора. Силните хора раждат лесни времена. Лесните времена раждат слаби хора. Слабите хора раждат трудни времена". (Чингиз Хан)

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
Всичко това е хубаво, но ми става съмнително, когато ми сравняват 7СН17 с 440С. По-скоро клони към 440А но все пак.....
"Kitchen Knife 8 Inch Japanese Chef Knives 7CR17 440C High Carbon Stainless Steel Damascus Drawing Utility Santoku Set Cleaver"
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
И аз мисля,че при тази цена не може да е 440С,а само наподобяват оригинални японски ножове.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 701
  • диагностициран
 Нож на Боб Крамър правен за Антъни Бурдейн се продаде за 231250 долара. Аз  не зная за по-скъп нож от този, в който при изработката му не са вложени благородни метали и скъпоценни камъни
https://bid.igavelauctions.com/bidding.taf?_function=detail&auction_uid1=5555226

Видеото за този нож и Боб Крамер

Ножът не е японски, но така или иначе темата се напълни с неяпонски ножове та реших че по-подходяща тема няма 
Най тъмно е под лампата

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Откъм гърба май докарва 6-7 мм.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 747
  • диагностициран
Нож на Боб Крамър правен за Антъни Бурдейн се продаде за 231250 долара. Аз  не зная за по-скъп нож от този, в който при изработката му не са вложени благородни метали и скъпоценни камъни
https://bid.igavelauctions.com/bidding.taf?_function=detail&auction_uid1=5555226

Видеото за този нож и Боб Крамер

Ножът не е японски, но така или иначе темата се напълни с неяпонски ножове та реших че по-подходяща тема няма

Аз не разбирам, кое го кара да струва четвърт милион този нож?

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 906
  • диагностициран
Аз не разбирам, кое го кара да струва четвърт милион този нож?
Името на Антъни Бурдейн. Ножът е правен за него, ползвал го е, а вече не е между живите. По тази причина има висока стойност за феновете му и за колекционери. Колко струват кецовете на Майкъл Джордан или боксовите ръкавици на Мохамед Али? При това те са още живи...  А това, че се предлага на такава цена, все още не означава, че ще бъде купен на нея.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Името на Антъни Бурдейн. Ножът е правен за него, ползвал го е, а вече не е между живите. По тази причина има висока стойност за феновете му и за колекционери. Колко струват кецовете на Майкъл Джордан или боксовите ръкавици на Мохамед Али? При това те са още живи...  А това, че се предлага на такава цена, все още не означава, че ще бъде купен на нея.

Разбрах те. Аз много не ги следя Чеф знаменитостите, не знаех че човека е починал.

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Мохамед Али не е толкоз жив вече.

А този нож е кован от парче метеорит. Не се намират толкова лесно такива.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран

Всъщност метеоритите не са толкова редки, нито толкова скъпи.

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран

Съжалявам, моя грешка за Мохамед Али. А метеоритите наистина не са чак толкова редки и повечето са с богато съдържание на желязо, поради което още от древността са използвани за изковаване на оръжия, някои от които легендарни. В нашето време меч от метеоритно желязо е притежавал Сър Тери Пратчет. Колко ли би струвал той? :)
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 701
  • диагностициран
Купен е на тази цена ножът. Стартовата беше към 30000.

Най тъмно е под лампата

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Купен е на тази цена ножът. Стартовата беше към 30000.
Пу, да му се не види! Че как съм го изтървал!? :D :D :D

ArmsBG OlightBG Batteryservice