Автор Тема: Смарт часовник Spovan PR1-2  (Прочетена 2192 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3204
  • Горянин
Смарт часовник Spovan PR1-2
« -: 01 Ноември, 2018, 12:33:16 »
 Здравейте
Днес ще ви представя накратко въпросния часовник.Макар и бюджетен,има вид на класен продукт и много ме радва с вида и функциите си,затова реших да ви занимая с него.
Първо малко данни:

Размери: 50mm Х 14mm

Тегло: 62g

Сменяема батерия CR2450 с живот 2години.

Съвместим с Android 4.3 (и нагоре) и IOS 7.0, комуникира чрез Bluetooth 4.0.

Работи с телефона,но трябва да се инсталира това приложение

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.forler.j_style
Снимки от сайта:

Мери крачки,изгорени калории.Сигнализира за обаждания,смс-и ,има възможност за настройка на различни аларми и други.Слагам снимки пак от сайта,защото съм сигурен,че ще пропусна нещо:

Подсветката е в приятен зелен цвят и не убива очите.Като минус ми се вижда кратка и мисля,че не се регулира яркоста и.

Цвета на часовника е приятен,изглежда ми тъмно сив,нещо средно между титан/графит.На живо е много красив за мен.

Малко мои снимки:

Общ изглед

откъм ръката-неръждаем капак,5атмосвери водоустойчивост.Това нямам идея колко ще държи на вода,моля по-запознатите да коментират до какво мокрене трябва да държи.Аз естествено свалих капака,но забравих да снимам.Има О пръстен,който е смазан с нещо,трябва да пази от вода.

С нож стандартен размер,за мащаб

А така е на ръката ми
Китката ми е тънка и ръцете ми са малко под среден размер.Идва ми 1 идея по-голям отколкото ми се иска

Не съм свалил предпазното фолио от стъклото,че работя груба работа,смятам да го оставя още малко.Като го махна ще споделя дали се драска самото стъкло.Като почнах за драскането-корпуса има 2 леки драскотини вече от ламарина,но цвета е същият отдолу,което е добре,не е боядисан с друг цвят и след време няма да прилича на олющен шарен боб.

още малко снимки:

Мен ме привлече с хубавият изглед,функцията за обаждания и алармите и тази за дистанционно на камерата на телефона.Надявах се да ползвам последната за клипове,но работи само на снимки или аз не успявам да намеря за видео... :)

В заключение,часовника ме радва до тук.Изглежда добре,не ми тежи,не е скъп,което с моята груба работа е +(ако го прецакам,не струва 1 чанта пари) а има и полезни функции.
Бях качвал снимки във фейса и има коментари,че прилича на някой модел Гармин,което мен също ме радва.
Заедно с трошачката от снимките ги взех от Олайтбг,с форумна отстъпка и съм доволен както винаги.Благодаря!
Този път няма видео,че съм зле с времето.
Надявам се да ви е полезно и интересно и да не забравите да ми кажете колко мога да го мокря.
Ако има въпроси,питайте,ще отговоря,ако ми е по силите :)

Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #1 -: 01 Ноември, 2018, 13:06:26 »
Забравил съм нещо важно-блутута се пуска със задържане на бутона за подсветката.Издава звуков сигнал и иконата започва да мига,а после светва постоянно,в десния кръг под часа.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 943
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 01 Ноември, 2018, 14:25:03 »
Честито, Кукри. Приятен часовник, и аз го загледах. :nabira:
5 АТМ го дават, че се допускат леки пръски. Не се препоръчва обилно мокрене и плуване.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1391
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #3 -: 01 Ноември, 2018, 14:28:32 »

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1829
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #4 -: 02 Ноември, 2018, 09:46:22 »
Поздравления за ревюто и със здраве да го ползваш.
По принцип производителят дава да се мокри и дори да се плува, но без да се натискат бутоните, докато е под вода. така че за туризъм , дъжд и т.н. е подходящ.
 :nabira:

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #5 -: 02 Ноември, 2018, 10:33:18 »
За мен е достатъчно.Питах,понеже работя на открито и ми е достатъчно да държи на дъжд и да не го свалям всеки път като си мия ръцете.
Благодаря ви за отговорите.
Все пак някой ги чете тия ревюта,не се гледат само снимките :)  :nabira:

Неактивен isbotev

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 62
  • Диагностициран? Не - безнадежден.
« Отговор #6 -: 02 Ноември, 2018, 11:05:40 »
Леки пояснения към горната табличка.
Производителите са приели да използват обозначения за издръжливост на часовниците на вода, като изписват еди-колко си метра. Да, ама иде реч за налягането, което упражняват въпросните метри въздушен стълб. Пък говорим за издръжливост на водно въздействие. За да е по-ясно  метрите лесно се превръщат в "атмосфери" (АТМ) или "барове" (BAR).
- "Water resistans" е до 30 М / 3 АТМ / 3 BAR - издържа на леки пръски вода като например да те навали дъжд;
- 50 М / 5 АТМ / 5 BAR - позволява къпане, плуване, но без гмуркане;
- 100 М / 10 АТМ / 10 BAR - позволява и гмуркане с шнорхел, без акваланг;
- 200 М / 20 АТМ / 20 BAR - позволява гмуркане с акваланг;
Нататък вече е за хора, които така или иначе използват специализирани играчки и знаят за какво става дума.
Винаги съм се чудел защо, аджеба, за да караш воден джет часовникът трябва да е 20 АТМ, зер караш джета с акваланг... докато един спасител не ми обясни, че ако паднеш от джета при висока скорост, ударът с водата създава по-високо налягане и за това този случай отива в графата за акваланг. :)
« Последна редакция: 02 Ноември, 2018, 11:08:52 от isbotev »
По-добре малка водка с приятели, отколкото голям бой в района.

Неактивен poison

• Напреднал
  • Публикации: 144
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 05 Ноември, 2018, 12:44:16 »
Аз съм със spovan, никакви проблеми с къпане в морето и гмуркане до 5 метра. От глупост само вкарах малко влага в него , че се кефих как свети под вода, сигурно над 10 пъти му нацъках копчето. Като цяло стъклото е доста издържливо, а покритието на метала не отстъпва на по скъпите часовници.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #8 -: 05 Ноември, 2018, 12:58:50 »
Аз съм със spovan, никакви проблеми с къпане в морето и гмуркане до 5 метра. От глупост само вкарах малко влага в него , че се кефих как свети под вода, сигурно над 10 пъти му нацъках копчето. Като цяло стъклото е доста издържливо, а покритието на метала не отстъпва на по скъпите часовници.
Супер,радвам се да го чуя.
Благодаря ,че сподели  :nabira:

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #9 -: 05 Ноември, 2018, 14:17:15 »
Аз лично съм тествал Spovan Blade 4 в морето многократно до 2м, но (както пише в книжката) не натискам копчетата под вода.
След време подарих часовника на наши приятели спелеолози, които му взимат здравето в някакви ужасни условия вече 2години.
За протокола още не се е предал ;-)

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #10 -: 08 Ноември, 2018, 11:57:35 »
Включване и изключване на часовника с едновременно задействане на бутони S1 и S3.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #11 -: 18 Ноември, 2018, 17:35:03 »

Неактивен niko_wolf

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 4
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 18 Декември, 2018, 13:59:31 »
Здравейте. От скоро и аз се сдобих със Spovan PR-1 с идеята да го ползвам само за показания за час и дата по време на риболов и туризъм с изцяло небрежно отношение. Не съм го свързвал до сега към смартфон и не съм му ползвал функциите за спорт. Харесва ми като дизайн. Като минуси искам да отбележа, че на стъклото се появиха фини драскотини, след като го измих и подсуших с по-груба хавлия още първият път ! Виждат се при внимателно взиране на ярка светлина , но са факт ! Другото, което не ме кефи е, че за да видиш датата трябва да натискаш бутон, а също и когато се включи хронометъра да работи след 5-тата минута минава в основен режим като си показва само час, и за да видиш отново хронометъра трябва да натискаш бутони. Все пак, както се казва "според заплащането и услугите"  :D Направи ми впечатление обаче, че функциите за спорт работят постоянно, отмерват разстояние, калории и т.н., и не мога да намеря от къде се спират. Не отчитат верни данни, но може би като се включи към смартфон ще работят по-точно. Не намирам и от къде мога да ги зануля. Само като бях свалил часовника за около 8-10 часа забелязах, че бяха занулени. Направи ми впечатление също, че понякога на 59-тата секунда като сменя минутата точно за миг кръговете под показанията за час изчезват и се появяват отново, но това не е постоянно. Явно на моменти минава в някакъв режим, но не мога да разбера какво точно става. Ако някой вас е по запознат с настройките по описаните от мен функции моля да сподели. Ами това е общо взето за Spovan PR-1, което е по мои наблюдения. Ще се радвам и някой друг да сподели ако знае или е забелязал нещо по поведението на въпросният часовник.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #13 -: 18 Декември, 2018, 14:01:30 »
Направи ми впечатление обаче, че функциите за спорт работят постоянно, отмерват разстояние, калории и т.н., и не мога да намеря от къде се спират. Не отчитат верни данни, но може би като се включи към смартфон ще работят по-точно. Не намирам и от къде мога да ги зануля.

По памет, тези функции се само-нулират в 24:00.

Неактивен niko_wolf

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 4
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 23 Декември, 2018, 14:56:54 »
Така е . В 00'00 часа се нулират. А за премигването на кръговете зависи в какъв режим си го оставил(ако си влизал във функциите и оставиш да излезе автоматично или ако излезеш чрез превъртане на функциите).

ArmsBG OlightBG Batteryservice