Автор Тема: Помощ за превъртяна насечка на винт от чирена. Има ли лек?  (Прочетена 1242 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • Публикации: 223
  • диагностициран
    • FB
Привет Колеги  за много години,

Имам проблем с новият ми КС  - АК-47. Превъртях резбата на главата на винтчето на чирена.
Дали има начин да се изавади понеже вече няма никаква насечка за развъртане и е напълно гладко.
Ако някой е имал сходен проблем ако може да сподели дали има решение.... започвам да губя надежда. :'(

Искам да го разглобя защото имам и друг проблем с ножът. Три-ад локът позволява на заключващото рамо да захапе до край ,като удря в крайна точка в острието ,когато е заключен и прави улей.

Безкрайно ще съм Ви благодарен ако можем да извадим това винтче. Аз с моите способности ,уви не мога!
А ножът е на две седмици. 

Благодаря Ви предварително и поздрави!

Не можах да направя по-добра снимка за референция.
Персонален Треньор на кучета!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен Лисански

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 58
  • диагностициран
 Вариант 1: С подходящ размер свердло (или борче) разпробий само главата на винта (така, че да падне). Остатъкът от него ще развиеш след като махнеш чирените.
 Вариант 2: С подходящ инструмент (стоманен център, шило, чертилка) изчегъртай шлиц за права отверка в главата на винта.
« Последна редакция: 04 Януари, 2019, 11:27:42 от Лисански »

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
Вариант 1: С подходящ размер свердло (или борче) разпробий само главата на винта (така, че да падне). Остатъкът от него ще развиеш след като махнеш чирените.
 Вариант 2: С подходящ инструмент (стоманен център, шило, чертилка) изчегъртай шлиц за права отверка в главата на винта.

Благодаря много за съветите.. Нямам нито опита нито инструментите за подобна дейност, което ме навежда на мисълта , че може да увредя повече положението . :noo:
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 408
  • диагностициран
Колега малко глупав въпрос, но няма ли винтче и от другата страна?

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 88
  • диагностициран
И аз това щях да питам , не можеш ли да го разглобиш от другата страна .  :nabira:

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
Въпросът не е глупав. Мога да сваля другият чирен ,но това си остава занитено. Десният чирен държи осевият винт и ако тръгна да свалям него ще е малко по-трудно наместването на всички части. Но е вариянт.
Все пак искaм да махна разваленият винт.
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 408
  • диагностициран
Идеята ми е да го разглобиш и ако е възможно така да раздвижиш прецаканият винт. Не знам как изглежда ножът от вътре, та до тук се изчерпвам със съветите.

Неактивен Georgiihr

• Редовен
  • Публикации: 21
  • диагностициран
Ако не ти е жал да чукаш, с този вид накрайници развивам замазани шестограми и торксове. Избираш подходящ размер, който не е прекалено голям, но и не влиза и набиваш. Самото чукане вероятно ще отпусне малко. Ако това не в вариянт за теб остава разпробиване.
Поздрави!
П..с. не могада се оправя с размера на снимката, но накрайника примерно v6,v8 и т.н.

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 88
  • диагностициран
Опасното при набиването е да не спука чирена .
Два въпроса . Спейсъра от какъв материал е ? Имаш ли с какво да замениш разпробия винт ? 

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
Обадих се на армс-бг и те казаха да им го пратя, те да го мъчат! Много отзивчиви и страхотно отношение!
Благодаря им, както и на всички Вас!
Друг колега предложи да ми помогне също!
Нека видим дали от Армс ще успеят да го свалят!

Чиренът е чист Г10 и има резервно винтче с клипса!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен falcon88

• Старо куче
  • Публикации: 46
  • диагностициран
Проблемът тука се е решил май , но ще споделя един начин за справяне с подобни ситуации. Трябваше да развия едно прецакано винтче на един лаптоп и си направих нещо подобно на ето това свредло

- https://youtu.be/N1aj_3tlQhU?t=228   

но заточено в обратната посока. Така , че да реже като се върти обратно на часовника. Също така му направих по - малки ъглите на заточване , така , че да задълбае в началото и да заклини , а не да отреже стружка. Натискаш здраво и въртиш. Работеше изненадващо добре. На някое много стегнато винтче може и да не стане.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
Чакам днес да ми върнат АК-47та със сменен винт на чиренчето. Армс-бг ме печелят с отношение!  :nabira:
Благодаря на всички ,които взеха отношение по темата и дадоха съвети или предложиха своята помощ.
 Бъдете здрави!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 459
.....Избираш подходящ размер, който не е прекалено голям, но и не влиза и набиваш.....
Методът работи на 100% и не прави поражения. Щом разви осевия винт на СОГ Флаш II, дори без поялник.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 604
  • ursus cosmatos
Чакам днес да ми върнат АК-47та със сменен винт на чиренчето. Армс-бг ме печелят с отношение!  :nabira:
Благодаря на всички ,които взеха отношение по темата и дадоха съвети или предложиха своята помощ.
 Бъдете здрави!

Върнаха ли го, стана ли работата....

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
Върнаха ли го, стана ли работата....

Върнаха ми го със сменен винт. Без забележки  по работата.  :ohhoho: :love:
Даже дойде с придружител :) още един предполагам недолюбен от мнозина модел с любимата ми стомана Ultimate Hunter CTS-XHP .  O0

Ако желаете мнение за моделът ще споделя и ревю може да му направя !
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 872
  • диагностициран
Честито колега.
То си има тема за ножчето, ама можеш да я допълниш с лични впечатления.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • диагностициран
    • FB
Честито колега.
То си има тема за ножчето, ама можеш да я допълниш с лични впечатления.

Сега видях ревюто! Явно не е чак толкова недолюбен !
Поздрави на всички! :nabira:
Ножo маняк!
Любител на природата!

ArmsBG OlightBG Batteryservice