Автор Тема: Къмпинг осветление  (Прочетена 8215 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1268
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« -: 28 Октомври, 2012, 19:21:59 »
Днеска се сдобих с поредната китайщина за осветление на палатка за крупната сума от 7.49, само че моята е леко прищипана от двете страни за по лесно хващане. Два източника на светлина - 3  LED диода като фенерче странично и 24 ярки LED диода в основния рефлектор - с опция за превключване.Има магнит за лепене на метална повърхност и пластмасова кука, която се върти на всички посоки. Бате Васко ми ги похвали преди време и днеска докато се мотаех я съзрях и съответно купих. Осветява прилично в по широк диаметър  пробвах я в абсолютно тъмна стая. Като евтин вариант за кратко светене в палатка става.  ; )  Батерии 3xAAA.

StillOpossum: Тема за къмпинг осветление, новини за тях и обсъждане, темата е разделена от общата за осветление.
« Последна редакция: 02 Декември, 2012, 23:25:41 от Admin »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
Къмпинг осветление
« Отговор #1 -: 28 Октомври, 2012, 23:15:58 »
Ми супер е това,и да свети над масата става,окачено на пръчка *palec*.Напоследък наистина има страхотни за цената си неща от Китай....
Аз лятото се впечатлих от парче силиконова/непромокаема,има и по евтини/лента с диоди.Продава се на парче,метъра е 15лв мисля,то зависи от броя диоди.Купуваш си 30-50 см, и ако ти е близо колата/две жици към акумулатора/,нямаш грижи с осветлението на лагера, а консумацията е минимална.Като се сетя за петромакси и газови лампи дето ги мъкнехме.......
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен S.T

• Редовен
  • Публикации: 183
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #2 -: 04 Декември, 2012, 15:04:10 »
(MAG) МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА ДИОДНА
ЛАМПА С 21 LED ДИОДА
Технически характеристики:
- Чупеща се глава на 180 градуса
- Три вградени магнита и две куки за закачане
- Мин. експлоатационен живот: 50 000 ч.
- Време на работа: 4 ч -800 лукса  / 15 ч -300 лукса
- Време на зареждане: 4 ч
- Зарядно: 230V AC
- Батерия:1200 mAh Li-ion   

Фирмата производител  SKANGRIP  ДАНИЯ .  Това взех вчера , първото на снимката.  \http://www.tech-co.bg/sites/default/files/imagecache/buletin/Bulletin_73_copy.jpg
« Последна редакция: 04 Декември, 2012, 15:15:24 от S.T »
IN  VINO  VERITAS          тел. 0888 51 77 64

Неактивен S.T

• Редовен
  • Публикации: 183
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #3 -: 10 Декември, 2012, 12:34:15 »
Направих му няколко теста с пълно изразходване на батерията .Свети много яко,светлината не намалява дори при изчерпване на ресурса на батерията 4 часа .Направих и няколко теста с фенерчето което buly ми изпрати (за което му благодаря).Разликите са в пъти по-добри показатели  като изработка и осветяване в полза на MAG .
IN  VINO  VERITAS          тел. 0888 51 77 64

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1033
  • Дърт на орел!
Къмпинг осветление
« Отговор #4 -: 10 Декември, 2012, 13:59:08 »
За палатково осветление става и фенерче от типа на Fenix LD 10/20 със дифузер. Свети като матова крушка и осветява доволно добре. А и може да се закачи да виси почти навсякъде.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #5 -: 11 Декември, 2012, 08:53:59 »
За палатково осветление става и фенерче от типа на Fenix LD 10/20 със дифузер. Свети като матова крушка и осветява доволно добре. А и може да се закачи да виси почти навсякъде.
аз ползвам по подобен начин моето Fenix PD20 - сложил съм му една сиджимка като за гесеем та да мога да го висвам навсякъде, а понеже не ми е паднал случай за дифузер, ползвам една капачка от "упсарин" или нещо подобно /тез разтворимите хапчета нали в едни такива тръбовидни кутийки ги дават/. а феникса на жоро-безименния беше като факла направо на срещата в калофер  :green:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1849
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Къмпинг осветление
« Отговор #6 -: 11 Декември, 2012, 09:01:17 »
Скоро в армса гледах това:

Лед лампа с няколко режима на работа. Зарежда се от USB. Има няколко режима на работа , свети доста равномерно и на широко (според сайта 270градуса).
Има връзка и може да се закачи навсякъде. Максимален режим - 280лумена.

http://arms-bg.com/vmchk/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0-led-charging-fluorescent-tube-280-lm.html

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Дърт на орел!
Къмпинг осветление
« Отговор #7 -: 11 Декември, 2012, 10:58:40 »
аз ползвам по подобен начин моето Fenix PD20 - сложил съм му една сиджимка като за гесеем та да мога да го висвам навсякъде, а понеже не ми е паднал случай за дифузер, ползвам една капачка от "упсарин" или нещо подобно /тез разтворимите хапчета нали в едни такива тръбовидни кутийки ги дават/. а феникса на жоро-безименния беше като факла направо на срещата в калофер  :green:

Ми като няма риба и рака е риба... щом върши работа и капака от Упсарин става! Дифузера наистина е като факла! Те тези дифузери са евтини.
А има и едни оранжеви дифузери, които ги ползват за навигационни палки.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #8 -: 11 Декември, 2012, 11:03:50 »
бе то един бакелит :) нормално да е евтин .. ама не съм имал случай да си взема оригинално :)

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 453
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #9 -: 11 Декември, 2012, 11:40:40 »
Аз пък ползвам шишенце от медицински спирт с бял цвят.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Диди

• Редовен
  • Потребителско име: Didi
  • Публикации: 10
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #10 -: 11 Декември, 2012, 13:24:11 »
бе то един бакелит :) нормално да е евтин .. ама не съм имал случай да си взема оригинално :)
защото не си ме питал :ras:

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Къмпинг осветление
« Отговор #11 -: 11 Декември, 2012, 18:03:51 »
Аз пък ползвам шишенце от медицински спирт с бял цвят.
О, това ще го пробвам определено на кларуса!
Добра идея.
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #12 -: 11 Декември, 2012, 19:41:11 »
защото не си ме питал :ras:
ами аз винаги като дойда ти толкоз много неща ми показваш, че ми се завива свят и все ми убягва :)

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Дърт на орел!
Къмпинг осветление
« Отговор #13 -: 12 Декември, 2012, 10:44:29 »
Някъде след нова година ще поръчам някои такива аксеосари и ще публикувам. Може пък да ви е интересно или да ви дойдат разни идеи...

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #14 -: 24 Декември, 2012, 11:16:48 »
Относно снабдяването с дифузери, съм решел да посетя няколко богато заредени магазини за детски играчки на ниски цени. Сега по празниците, трябва да са заредени с доса модели светещи играчки, от типа на джедаиските мечове с различни размери. Предполагам, че ще си открия играчка с подходящ за фенера ми диаметър/освен, ако не си намеря/ :)
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Genev

• Напреднал
  • Публикации: 100
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #15 -: 03 Август, 2019, 11:29:32 »
Здравейте колеги! Идеята ми дойде от другата тема която пуснах.
Какви светулки ползвате при лагеруване - когато сте сами или на къмпинг с приятели?

Моите впечатления са, че най-добре работят малки лампи закачени отгоре и разположени на няколко места. Фенери тип класически 'lantern' имат недостатъка, че взимат място в средата на масата, през цялото време са ти пред очите и ако са пуснати силно дразнят.

Нещата които съм ползвал и съм доволен:

Quechua BL40
https://www.decathlon.bg/lampa-za-kmping-bl40-id_8330593.html
Бюджено решение. Няколко такива разположени из лагера са супер. Не дразни окото и батерията издържа дни наред. Недостатъци - не работи с популярните презареждаеми батерии и 40 лумена могат да бъдат недостатъчни, например за главната масата на която се вечеря.

Quechua BL100
https://www.decathlon.bg/lampa-za-kmping-bl100-zelena-id_8331218.html
Ползвам такава вътре в палатката. Пуска се на червена светлина, което за мен е най-големият плюс. Най-силният режим е 100 лумена които са достатъчни за много цели. Батериите държат много. Недостатъци - червената светлина идва малко слабичка (6 лумена), може би с няколко лумена отгоре щеше да е супер. Лампата не е от най-компактните и леки, не работи с популярните презареждаеми батерии. Заради кръглата форма и плоския бутон е доста трудно да се напипа мястото му в тъмното. Залепих една гумичка върху бутона за по-лесно ориентиране.

Sofirn SP36
https://www.aliexpress.com/item/32956347343.html
Надявах се, че ще мога да използвам фенера и като 'lantern' за къмпинг цели като му сложа дифюзър, но дифюзърите които му изобретих не са достатъчни, за да разпръснат светлината достатъчно широко като на истински 'lantern'. Може би ще свети чудесно с дифюзера, ако се върже да виси. Не съм пробвал този вариант, защото фенерът няма отвор за връзка, идва тежък и няма да е просто да се закрепи сигурно. Батериите са 18650.

Челници:
Petzl Core и Tikka. Намирам въпросните челници перфектни защото са леки, много удобни и без лента през средата което позволява удобно носене на врата. Petzl Core има и червена светлина.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #16 -: 04 Август, 2019, 08:15:06 »
Аз ползвам хенд мейд осветление. Ползва акумулаторче от ЮПС.

Това е 3 ватовата диодна луничка, монтирана в главата на прожектора. Кабела е навит вътре в цилиндъра. Спокойно изкарва 8-10 часа светене нон-стоп. Края на кабела завършва с две женски кабелни обувки, като има възможност, към тях да се куплират и две крокодилчета/ако искам да го закача на акумулатора на колата/

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Къмпинг осветление
« Отговор #17 -: 04 Август, 2019, 09:29:56 »
Ако искате, обединете темите, за да не се дублират.
https://bladeforum.bg/index.php/topic,724.msg9652.html#msg9652

ArmsBG OlightBG Batteryservice