Автор Тема: Olight Warrior X  (Прочетена 10306 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

koceto

• Гост
Olight Warrior X
« -: 03 Февруари, 2019, 20:24:18 »

Със  няколко изречения ще представя новия  презареждаем тактически фенер на Olight, а именно  WARRIOR X  фенера пристига в  стандартната  за  фирмата бяла картонена опаковка  със следните аксесоари,  фенер, високотокова батерия HDC15A 18650  , магнитен кабел за зареждане, резервен пръстен за монтаж към оръжие, инструкции за употреба преведени и на български, калъф. Като изработка, финиш и напасване всичко е на ниво.

Фенера е предоставен за ревю от официалния представител за България!

Малко сухи данни:

- Светлодиод -  XHP35 NW LED
- Максимална далекобойност до 560 m
- Максимална сила на светене 2000 лумена
- Време на работа до 4ч. и 40 мин. в икономичен режим ( 300 лум )
- Безшумна вибрация за индикатор на заряда на батерията.
- Закалено стъкло с двустранно анти-рефлексно покритие с 99% пропускливост на    светлината.
- Вградена защита от неправилно поставяне на батериите
- Клипс
- Вградена  защита на диода и електрониката от прегряване.
- Водоустойчив по IPX8 стандарта
- Удароустойчив - 2м.
- 5 години гаранция

Размери:
Дължина: 142 мм
Диаметър на рефлектора: 41 мм
Диаметър на тялото: 25.4 мм
Тегло: 218 г.

Самия фенер:

Фенера е снабден с   неутрален  светодиод   XHP35 NW LED  неутралния му  цвят дава най реално цветовете на осветяваните предмети, поради вградената защита от прегряване при постоянно светене на  2000 лумена, след 1,5 мин фенера автоматично сваля режима на 600 лумена. . Тялото на фенера е изработено от Авиационен алуминий с тип III твърдо анодно покритие, в мрежите има достатъчно клипчета за здравината му.

Начин на управление и конфигурации:

Фенера се управлява единствено с задния тактически бутон, за включване, изключване, смяна на режимите и смяна на програмираните две конфигурации. Бутона е твърд и е вкаран малко на вътре от плоската част на капачката по този начин е сведен до минимум риска от неволно натискане, удобен е за работа, пробвах го  и с тънки ръкавици няма проблем за  боравенето с бутона , но с дебели зимни ръкавици ще е тегава работа. За мен лично избора на две конфигурации на режими е супер решение. Понеже по този начин фенера е по приложим за повече задачи и  хора с различни хобита и потребности от фенер, примерно  конфигурация  ( 2 ) е строго специфична и би се понравила  основно от полиция, военни, охранителни органи, спец звена и ловци  2000 лум и Строб ( супер набор няма нищо излишно и нищо което да липсва). При конфигурация  ( 1 ) заводската, избора е 300 лумена 2000 лумена и след 1,5 мин постоянно светене 600 лумена поради вградената защита от прегряване. На мен лично на тази конфигурация ми липсва само един режим от  директни 1000 лумена, тази конфигурация е  отлична  за къмпинг, хижи, язовири, покриване на нормални нужди от фенер и за дома, с нея  фенера щеше да е перфектен и за най големите критици.

Двете  основни програмирани  конфигурации и работа с тях:

- 1 ( Основна заводска ) при нея леко натискане на тактическия бутона стартира фенера в режим 300 лумена, при пълно натискане на  тактическия бутона стартира най високия от 2000 лумена поради вградената защита от прегряване след 1,5 мин постоянно светене автоматично сваля режима на 600 лумена.

- 2  Чрез леко натискане на тактическия бутон фенера стартира директно в  режим 2000 лумена, поради вградената защита от прегряване след 1,5 мин постоянно светене автоматично сваля режима на 600 лумена, при пълно натискане на бутона фенера стартира строб режима.
Смяната на програмираните конфигурации 1 и 2  става като се развие леко капачката, задържа се стартиращия бутон и едновременно с това се завива капачката, по този начин се сменя избора на конфигурация 1 и 2.

Захранване:

Фенера е снабден с 1 бр  високотокова HDC 15A 18650 - 3000ma/h батерия (в комплект) която се зарежда директно във фенера чрез магнитния кабел който е в комплекта, има поставен светлинен индикатор за заряда ( червен при нисък заряд и зелен при заредена батерия ), при нужда може да се използва с 2бр. CR123 3V батерии или друга батерия 18650 снабдена със защита.

Фенера е удобен при боравене и седи добре в ръката, не е нито голям нито малък, със  или без ръкавица се борави еднакво добре ( освен ако не е зимна дебела ръкавица, тогава ще е тегаво за работа с бутона ) клипса е стегнат и позволява да се прикрепя сигурно към раница или екипировка неподвижен е не се върти.

Няколко думи и за калъфа добра изработка и върши работа, но за мен му трябва още една лента за вертикално носене, понеже сега е само за хоризонтално

Малко сравнителни снимки:

M2X, WARRIOR, M1X, M2T

WARRIOR Х - 300 и 2000 лумена:

480 метра и близка дистанция 7 метра

Фенера като размери, тегло, захранване ( за мен 18650 са златната среда за силен и с добър рънтайм акмумолатор), далекобойност, широко осветяване на близка дистанция, избор на режими и удобство при боравене е много добре балансиран, като цяло много добър фенер за охранителни задачи, лов, къмпингуване и нормални ежедневни нужди в дома.За ЕДЦ носене освен в чанта или на колан в калъфа няма да е най добрия избор, понеже е среден като габарити и тегло. Както споменах на мен лично ми липсва само един директен режим от 1000 лумена,  всичко друго ми харесва  но това е от моята камбанария и съобразено с моите нужди от фенер.

« Последна редакция: 03 Февруари, 2019, 20:33:12 от koceto »

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Редовен
  • Публикации: 240
  • The Mad Dentist
Olight Warrior X
« Отговор #1 -: 03 Февруари, 2019, 21:15:08 »
Първият фенер-вибратор,така де вибриращ фенер ;)
Като му пада батерията вибрира за индикация :)

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1419
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Olight Warrior X
« Отговор #2 -: 03 Февруари, 2019, 21:44:24 »
С няколко изречения казваш....!?! Поздравления за ревюто! Честита придобивка!  :nabira: *palec*

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3725
Olight Warrior X
« Отговор #3 -: 03 Февруари, 2019, 22:01:46 »
Welcome back Коце, класно завръщане с корав фенер.

Неактивен Emilkg

• Редовен
  • Публикации: 43
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #4 -: 04 Февруари, 2019, 03:11:40 »
Поздравления за хубавото ревю, фенера е много хубав.

Неактивен sanity

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 70
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #5 -: 04 Февруари, 2019, 08:17:43 »
Хубаво ревю колега, само едно не ми се връзва. Графиката за продължителността на турбото показва, че фенера след минута и половина пада на 1250 лумена, които успява да държи около 30 минути и след това пада на 600 лумена. Което се разминава с информацията от страницата на производителя.

koceto

• Гост
Olight Warrior X
« Отговор #6 -: 04 Февруари, 2019, 09:02:53 »
Графиката е взета от ревю на фенера от сериозен форум така,че би трябвало да е верна!

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1857
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight Warrior X
« Отговор #7 -: 04 Февруари, 2019, 09:46:08 »
Поздравления за ревюто и със здраве да го ползваш.
Фенерът е наистина доста специализиран. 10-години еволюция на един от първите олайти М20 Warrior - oт там и името - Warrior X.
Тактик, означава и много здрав. По време на тестовете 200бр. фенери успешно са преминали дроп-тест от 2м. по 1200 пъти всеки.

Неактивен Emilkg

• Редовен
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #8 -: 04 Февруари, 2019, 18:20:09 »
Графиката е взета от ревю на фенера от сериозен форум така,че би трябвало да е верна!
Доколкото виждам на графиката, 1.5мин. на 2000 лумена и пада на 1250, не на 600, правилно ли съм разбрал? Ако е така още по добре за нас.

koceto

• Гост
Olight Warrior X
« Отговор #9 -: 04 Февруари, 2019, 18:40:42 »
Би трябвало да е така, все пак е сериозен форум, иначе аз лично няма с какво да го измеря.

Неактивен sanity

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 70
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #10 -: 04 Февруари, 2019, 19:37:47 »
Видях от къде е взета и пича който е правил ревюто за този форум беше учуден, но явно разполага с техника за замерване. И впредвид че турбото, което е замерил е близко до 2000 лумена, явно така се е държал фенера при него.
Както и да е, това са подробности. Благодаря за ревюто.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 372
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Olight Warrior X
« Отговор #11 -: 04 Февруари, 2019, 19:56:40 »
Би трябвало да е така, все пак е сериозен форум, иначе аз лично няма с какво да го измеря.
Ще се учудиш да видиш как като си калибрират хората тръбите от сериозните форуми и се получават разлики от 20-30% надолу... на практика 99% от хората, които пишат по форумите нямат и нямат достъп до професионални сфери за мерене на лумени, затова се измислят всякакви начини да се мери приблизително точно. Аз лично имам една тръба, която сам съм си сглобявал и калибрирал. За калибрация ползвам 3 фенера с различен профил и цветопредаване, които са премерени в професионална сфера. Така знам че в рамките на 10-15% съм горе-долу около другите, които ползват фенери от същото място. В този смисъл, ако копираш лумени е хубаво да зачетеш как са мерени, защото разликите с действителността може да са много сериозни. Слава богу Олайт имат и техника и не лъжат в лумените, така че приемам данните им за чиста монета :)
П.С. Още нещо - неутралната светлина не гарантира добро/правилно цветопредаване. Това е една друга характеристика - CRI (Color rendering index). Има и още един показател, който трябва да се гледа - R9 - специално червения цвят, защото там най-много се дъни Лед технологията. И отделно има и нюанс (т.нар. Tint), който може да е по-розовеещ или по-зеленеещ. В случая очаквам ЦРИ да е около 70 = ниско цветопредаване и по-висока ефективност в общия случай, тъй като за това, за което е измислен фенера няма нужда :) За нюанса - трябва да го сложиш до някоя Ничия 219Б и ще видиш накъде бие.

Благодаря за труда, изчетох го с интерес цялото.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

koceto

• Гост
Olight Warrior X
« Отговор #12 -: 04 Февруари, 2019, 20:06:42 »
Ще се учудиш да видиш как като си калибрират хората тръбите от сериозните форуми и се получават разлики от 20-30% надолу... на практика 99% от хората, които пишат по форумите нямат и нямат достъп до професионални сфери за мерене на лумени, затова се измислят всякакви начини да се мери приблизително точно. Аз лично имам една тръба, която сам съм си сглобявал и калибрирал. За калибрация ползвам 3 фенера с различен профил и цветопредаване, които са премерени в професионална сфера. Така знам че в рамките на 10-15% съм горе-долу около другите, които ползват фенери от същото място. В този смисъл, ако копираш лумени е хубаво да зачетеш как са мерени, защото разликите с действителността може да са много сериозни. Слава богу Олайт имат и техника и не лъжат в лумените, така че приемам данните им за чиста монета :)
П.С. Още нещо - неутралната светлина не гарантира добро/правилно цветопредаване. Това е една друга характеристика - CRI (Color rendering index). Има и още един показател, който трябва да се гледа - R9 - специално червения цвят, защото там най-много се дъни Лед технологията. И отделно има и нюанс (т.нар. Tint), който може да е по-розовеещ или по-зеленеещ. В случая очаквам ЦРИ да е около 70 = ниско цветопредаване и по-висока ефективност в общия случай, тъй като за това, за което е измислен фенера няма нужда :) За нюанса - трябва да го сложиш до някоя Ничия 219Б и ще видиш накъде бие.

Благодаря за труда, изчетох го с интерес цялото.

Благодаря за разяснението  *palec*

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Редовен
  • The Mad Dentist
Olight Warrior X
« Отговор #13 -: 04 Февруари, 2019, 20:38:12 »
И аз се кефя много на такива ревюта,че попринцип феновете на фенери сме по-малко от феновете на ножовете :)
Изглежда много солидно направен,но с тясно специализирано приложение - тактически.Малко режими,неподходящ за ЕДЦ(спрямо други модели).В американски видео ревюта повечето хора го определят и като прекалено голям за подцевен или общо за прикрепяне към оръжие.Иначе визуално много ми харесва,страхотен дизайн :nabira:

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 571
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #14 -: 04 Февруари, 2019, 21:53:56 »
Ето ти ефикасна и модулна лента за регулируема (по желание на клиента) лента за носене на Maxpedition, от серията AGR

Ползвам такива ленти за кобур за вътрешно носене и за закачване на колана(за външно и вътрешно носене) на канията на камата и на другите ножове, когато ги нося напълно скрито.
Ползвам същите каишки и за ежедневния медпакет.
Проверено и доказано работещо и удобно решение за прикачване на кобури, чантички, холдеви за пълнители, холдери за спрейо и т.н.
« Последна редакция: 04 Февруари, 2019, 21:57:37 от andrei84 »

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #15 -: 06 Февруари, 2019, 15:03:59 »
От днес и аз съм с фенер Olight Warrior X. На прима виста, страхотен фенер. Чисто тактически фенер! Това е видно от самите му режими на работа. Сравнително бързо се свиква да се сменят двата режима на работа. Толкова е масивен, че спокойно може да се използва, като явара. .Безелът е толокова масивен, че може да се използва и за идари по стави, глава и т.н. при самозащита.Направи ми много приятно впечатление лускозното изпълнение и излъчване на транспортната опаковка. По нататък може и видео ревю да направя. Засега още не мога да му се нарадвам. Оставих го за зареждане. Много приятно впечатление ми направи калъфа(чохъла) на фенера. Клипсът е толкова здрав и държи, както клипсовее на току що изваден от опаковката нож на Cold Steel. Много як фенер! Много! Това не е EDC фенер, а си е чиста проба тактически фенер. Няма излишни режими, всичко е максимално опростено и много, много масивно.

Неактивен Emilkg

• Редовен
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #16 -: 06 Февруари, 2019, 16:29:21 »
От днес и аз съм с фенер Olight Warrior X. На прима виста, страхотен фенер. Чисто тактически фенер! Това е видно от самите му режими на работа. Сравнително бързо се свиква да се сменят двата режима на работа. Толкова е масивен, че спокойно може да се използва, като явара. .Безелът е толокова масивен, че може да се използва и за идари по стави, глава и т.н. при самозащита.Направи ми много приятно впечатление лускозното изпълнение и излъчване на транспортната опаковка. По нататък може и видео ревю да направя. Засега още не мога да му се нарадвам. Оставих го за зареждане. Много приятно впечатление ми направи калъфа(чохъла) на фенера. Клипсът е толкова здрав и държи, както клипсовее на току що изваден от опаковката нож на Cold Steel. Много як фенер! Много! Това не е EDC фенер, а си е чиста проба тактически фенер. Няма излишни режими, всичко е максимално опростено и много, много масивно.
Честито, отбора ни расте. 🙂

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Редовен
  • The Mad Dentist
Olight Warrior X
« Отговор #17 -: 06 Февруари, 2019, 17:30:36 »
Много точно го описа колегата  :nabira:

Божо

• Гост
Olight Warrior X
« Отговор #18 -: 06 Февруари, 2019, 20:30:11 »
Ще е яко да се сравни с М23 на 50-100-150-200 метра  :yahoo:

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #19 -: 06 Февруари, 2019, 22:40:52 »
Ще е яко да се сравни с М23 на 50-100-150-200 метра  :yahoo:

Да, наистина. Все пак OLIGHT M23 JAvelot, до съвсем скоро беше /до появата на Warrior X/, флагманът на тактическите фенери на OLIGHT. Всъщност, като се замисля, още е рано да се пророкува дали Warrior X, ще се превърне в бестселър на тактическите фенери на OLIGHT. Изходните данни от спецификацията на ,,Уориър"-а са много добри и има обисновани индикации, че това ще се превърне във водещ модел тактически фенер на ,,Олайт"., . За мен също ще е от голям интерес да направмм сравнителен анализ, между легендата OLIGHT M23 JAvelot  и OLIGHT Warrior X. факт е, че при "Уориър Екс", таргет групата е съвсем недвусмислено определена /военни, полиция,  правоохранителни структури и органи, охранители, изобщо OLIGHT Warrior X си е типичен ТАКТИЧЕСКИ ФЕНЕР ЗА СЛУЖЕБНО ПОЛЗВАНЕ/. Разбира се, тази таргет група не изключва и наша милост "диванните тактикуул командоси". Изчистените, максимално ,,бързи" за набор и употреба режими на работа, са най-солидната индикация, какъв е кръгът от потенциални потребители на този фенер. Не на последно, място, както вече написах в предходното си мнение, с тези маса и габарити и особено с този безе, оформен, като ръбата ,,корона", OLIGHT Warrior X, става не само за трошене на автомобилни стъккла, но и на глави...

Режимите, сравнително бързо им свикнах за избиране и за запускане..
1. Стандартен /щоков, заводски/ режим - слабо светени от 300 лумена и силно светене от 2000 лумена, постоянно включени.
2-ри режим: предназначен за употреба с прекъсвач, включва и ,,строуб".
При този фенер ги няма по-леките /по -цивилни, ежедневни режими на светене, каквито има при  M23 JAvelot/..
При OLIGHT Warrior X, всичко около начина на светене е подчинено на максимална опростеност, бързина при избора на режим на светене. С две думи, ако при OLIGHT M23 JAvelot, макар и тактически фенер в пълния смисъл на таи дума, все пак има някакво поле за употреба на този фенер, като EDC средство за светене, при OLIGHT Warrior X нещата опират основно до упатреба на фенера, като аксесоар към оръжието и за улесняване на неговата употреба. 2000 лумена постоянно светене и ли на строб режим, имат подчертано заслепяващи функции. Дори, мисля, че подходящ ник-нейм на OLIGHT Warrior X и ,,ОЧОВАДЕЦЪТ"! Много силно, адски силно, нетърпимо за очите свети, когато на силен режим /2000 лумена/, за миг се получи малък отблясък на снопа светлина към дясното ми око..Заболя  ме окото, честно Ви казвам!
Ще го монтиран на KPOS-а и ще си го разнасям с мен в калъфа, когато съм спортно облечен, Вв големите градове, такива батерии се продават, макар, че свестни марки батерии 18650 се намират много трудно на българския пазар.

Не знам само, как да подхождам със зареждането на акумулаторната батерия 18650, с която от завода си идва фенера, в смисъл да я дозареждам след всяка употреба, или да чакам, докато не индикира с вибриране, че батерията е изтощена.
на другите ми фенери /за ежедневно ползване/, доста често им презареждам акумулаторните батерии 14500 ,,Олайт", дори без да са изтощени, до степен да не може да се запусне ,,турбо-режима на сила на светене". От две години вече ползвам такива батерии /14500/ и нямам проблеми. Не знам с 18650, как ще бъде обаче.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight Warrior X
« Отговор #20 -: 06 Февруари, 2019, 22:49:24 »

Не знам само, как да подхождам със зареждането на акумулаторната батерия 18650, с която от завода си идва фенера, в смисъл да я дозареждам след всяка употреба, или да чакам, докато не индикира с вибриране, че батерията е изтощена.
на другите ми фенери /за ежедневно ползване/, доста често им презареждам акумулаторните батерии 14500 ,,Олайт", дори без да са изтощени, до степен да не може да се запусне ,,турбо-режима на сила на светене". От две години вече ползвам такива батерии /14500/ и нямам проблеми. Не знам с 18650, как ще бъде обаче.

"Дозареждаш" всеки момент в който ти е кеф  ;)

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #21 -: 06 Февруари, 2019, 22:53:11 »
"Дозареждаш" всеки момент в който ти е кеф  ;)

Андрей, така като гледам зарядното устройство на OLIGHT Warrior X, ми се струва идентично /или, ако не е еднакво, то поне е много сходно / със зарядното устройство на малкия подцевен фенер OLIGHT PL MINI  /същото фенерче и зарядното устройство за него ми стоят в чантичката ,,,Макспедишън" в колата, а не ми ходи  до гаража точно сега, за да ги сравня./. мисълта ми е, зарядното устройство за OLIGHT PL MINI, ще стане ли да зарежда и OLIGHT Warrior X?

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight Warrior X
« Отговор #22 -: 08 Февруари, 2019, 22:14:42 »
. мисълта ми е, зарядното устройство за OLIGHT PL MINI, ще стане ли да зарежда и OLIGHT Warrior X?

Не, няма да стане.
Освен, че зареждат с различен ампераж, магнитите са обърнати наопаки.
Може да се ползва зарядно от други модели (H2R например).

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Olight Warrior X
« Отговор #23 -: 09 Февруари, 2019, 00:00:11 »
Не, няма да стане.
Освен, че зареждат с различен ампераж, магнитите са обърнати наопаки.
Може да се ползва зарядно от други модели (H2R например).

Благодаря за отговора. Иначе, на външен вид зарядните устройства изглеждат еднакви. А резервни зарядни устройства за Уориър Екс, имаш ли? Само зарядно?

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight Warrior X
« Отговор #24 -: 09 Февруари, 2019, 10:12:28 »
Благодаря за отговора. Иначе, на външен вид зарядните устройства изглеждат еднакви. А резервни зарядни устройства за Уориър Екс, имаш ли? Само зарядно?

https://shop.olight.bg/zaryadno-ustroystvo-olight-mmc  ;)

ArmsBG OlightBG Batteryservice