Автор Тема: Конвексно заточване  (Прочетена 4905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен geraka

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 270
  • Reputation Power: 7
  • geraka няма влияние.
  • диагностициран
Конвексно заточване
« -: 14 Декември, 2012, 10:52:06 »
  Колеги, споделяйте опит, за конвексно заточване, че нещо ми куца! На пръв поглед, уж правя всичко, както се полага, но нищо на се получава! Слагам шкурките върху мека повърхност, плъзгам острието без натиск, но...

п.п. Под шкурката слагам пад за мишка, но не е от старите...
« Последна редакция: 14 Декември, 2012, 10:56:49 от geraka »

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1680
  • Reputation Power: 35
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
Конвексно заточване
« Отговор #1 -: 14 Декември, 2012, 11:16:10 »
Аз съм си намерил два пада, мек и твърд, според зависи топорна заточка за лош инструмент или по - фина за ножче. То без натискане, няма как да стане, просто не трябва да е прекалено много !!!

Активен geraka

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • geraka няма влияние.
  • диагностициран
Конвексно заточване
« Отговор #2 -: 14 Декември, 2012, 21:09:43 »

Интересно, че А1 го заточвам по-добре от F1. Но ги заточвам до трудно бръснене...

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1572
  • Reputation Power: 74
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Конвексно заточване
« Отговор #3 -: 14 Декември, 2012, 23:26:20 »
Герак,аз брадвата я направих да бръсне,но върху пад от старите.Не знам кой е твърд и кой по мек,моя не е от меките ;D/получи се двусмислие случайно/.Но си трябва натиск според мен,може там да бъркаш?То зависи и от степента на затъпяване де.Лично за мен пък конвекса е най лесен,още не се осмелявам да точа и да спазвам ъгъл на вторичен скос,явно съм некадърен там.
С всяка жена можеш да се разбираш отлично,стига да не я обичаш.Марк Твен

Активен geraka

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • geraka няма влияние.
  • диагностициран
Конвексно заточване
« Отговор #4 -: 16 Декември, 2012, 14:32:12 »
Герак,аз брадвата я направих да бръсне,но върху пад от старите.Не знам кой е твърд и кой по мек,моя не е от меките ;D/получи се двусмислие случайно/.Но си трябва натиск според мен,може там да бъркаш?То зависи и от степента на затъпяване де.Лично за мен пък конвекса е най лесен,още не се осмелявам да точа и да спазвам ъгъл на вторичен скос,явно съм некадърен там.

Може би, по-смело трябва да се действа... ;) Сега ще разбера ;)

Неактивен morbili

• http://www.knivesbg.com/forum/
  • Новобранец
  • *
  • Публикации: 11
  • Reputation Power: 1
  • morbili няма влияние.
  • хронично болен
Конвексно заточване
« Отговор #5 -: 28 Декември, 2012, 00:09:13 »
Няма значение дали е от старите.
Пада за мишката.
И на по-новите става идеално.
Не най-новите щот те са като хартия тънки ;D
Зависи от ръката.
"На скейтборд не можеш да внимаваш,мой човек"Едно хлапе

Неактивен Дидо82

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Дидо82 няма влияние.
Конвексно заточване
« Отговор #6 -: 11 Ноември, 2013, 20:23:42 »
то ако няма натиск няма да се получи конвекс
не е важно от какво желязце е ножа а КОЛКО Е ОСТЪР

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 715
  • Reputation Power: 43
  • seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...
  • диагноза - жив селянин
Конвексно заточване
« Отговор #7 -: 11 Ноември, 2013, 21:20:19 »
За вас лъжа, за мен истина, но когато ми се наложи да конвексирам някакво острие и както казва бате Гого, ясно да се откроява границата между вторичния и основния скос, все едно, че е правен със са... машинизирано, използвам водни шкурки върху... стъкло. Дет се вика, джам прай, огледало става. ;D :D :D
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 287
  • Reputation Power: 9
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
Конвексно заточване
« Отговор #8 -: 12 Ноември, 2013, 10:02:02 »

Аз ползвам мек пад залепен върху дъска за рязане (така хем мога конвекс, хем сканди, но сканди така и не съм заточвал). Конвексно заточване ползвам от момента, в който започнах да се интересувам по-задълбочено от стомани и видове заточване. Получи ми се от първия път на едно Ганзо 704. С някои стомани ми трябва повече време. Според мен има нужда от натиск :)
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен Звяра

• Редовен
  • Публикации: 153
  • Reputation Power: 3
  • Звяра няма влияние.
  • диагностициран
Конвексно заточване
« Отговор #9 -: 15 Ноември, 2014, 21:22:58 »
Днес се бях разснимал и без да искам съм заснел видео по темата заточване на конвекс. Номера работи върху баркове, фолкнивени и др. подобни ножарски недоразумения  ;)

« Последна редакция: 01 Декември, 2014, 16:39:13 от Звяра »

Неактивен grisha

• Старо куче
  • Публикации: 1495
  • Reputation Power: 33
  • grisha работи за форума.grisha работи за форума.grisha работи за форума.
Конвексно заточване
« Отговор #10 -: 15 Ноември, 2014, 22:01:03 »
Много полезно видео.Браво :nabira:

Активен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 725
  • Reputation Power: 16
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
Конвексно заточване
« Отговор #11 -: 19 Ноември, 2014, 23:59:40 »
Днес се бях разснимал и без да искам съм заснел видео по темата заточване на конвекс. Номера работи върху баркове, фолкнивени и др. подобни ножарски недоразумения  ;)

Браво! 

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1572
  • Reputation Power: 74
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Конвексно заточване
« Отговор #12 -: 20 Ноември, 2014, 00:46:40 »
Аз ползвам мек пад залепен върху дъска за рязане (така хем мога конвекс, хем сканди, но сканди така и не съм заточвал). Конвексно заточване ползвам от момента, в който започнах да се интересувам по-задълбочено от стомани и видове заточване. Получи ми се от първия път на едно Ганзо 704. С някои стомани ми трябва повече време. Според мен има нужда от натиск :)

Веско,няма как да точиш и конвекс и сканди на това.Само конвекс..Освен ако не я обърнеш... :) :nabira:

За вас лъжа, за мен истина, но когато ми се наложи да конвексирам някакво острие и както казва бате Гого, ясно да се откроява границата между вторичния и основния скос, все едно, че е правен със са... машинизирано, използвам водни шкурки върху... стъкло. Дет се вика, джам прай, огледало става. ;D :D :D

Тони,как може да има граница при пълен конвекс?При конвексиран режещ ръб,да.Но иначе говорим за различни неща.
« Последна редакция: 20 Ноември, 2014, 00:54:38 от riboulovec »
С всяка жена можеш да се разбираш отлично,стига да не я обичаш.Марк Твен

Неактивен Огостенец

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 11
  • Огостенец няма влияние.
  • диагностициран
Конвексно заточване
« Отговор #13 -: 06 Август, 2017, 19:23:53 »
Мойте си ги точа само на камъни с люлеене в китката.Строп от черен,после зелен компаунд.Става.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice