Автор Тема: Поръчка за големия форумен фикс  (Прочетена 40119 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен joro_livevg

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 67
  • диагностициран
Поръчка за големия форумен фикс
« Отговор #300 -: 10 Септември, 2019, 08:21:32 »
Не се сетих да снимам как изглежда на кръста, ще помоля новия собственик да снима и ще покажа.

Неактивен joro_livevg

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 67
  • диагностициран
« Отговор #301 -: 13 Септември, 2019, 08:46:10 »
Ето и снимка как стои на кръста.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 738
  • диагностициран
« Отговор #302 -: 13 Септември, 2019, 08:56:20 »
Ето и снимка как стои на кръста.

Хахах извинявай Жоро, не ми се обиждай, обаче ми седи някак хайдушко все едно модерен силях гледам

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 449
  • диагностициран
« Отговор #303 -: 13 Септември, 2019, 11:00:26 »
Ако стои отзад на кръста, няма да е толкова хайдушко. Само дето ще е по-удобно за лява ръка!
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3206
  • Горянин
« Отговор #304 -: 13 Септември, 2019, 11:44:44 »
Такава е идеята,това е разновидност на "скаут кери- крос дроу"
Носи се откъм слабата ръка с дръжката напред и леко към силната.Точно като в пояс или силях както са носили нашите едно време.
За по малки ножове и на кръста.
Само колана трябва да е отдолу под канията.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен goldsmith

• Редовен
  • Публикации: 16
  • диагностициран
« Отговор #305 -: 13 Септември, 2019, 14:20:35 »
Добре сте си вие вече ви омръзна ножа а някои още си чаааааакаме ли чакаме  :D
Без лоши чувства не ме разбирайте погрешно но моите ножове от русия които си поръчах да ми направят отне два месеца и то с доставката до бг и със сигурност хората имат да правят много повече ножове от форумната поръчка
« Последна редакция: 13 Септември, 2019, 14:25:41 от goldsmith »

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #306 -: 13 Септември, 2019, 15:50:08 »
Добре сте си вие вече ви омръзна ножа а някои още си чаааааакаме ли чакаме  :D
Без лоши чувства не ме разбирайте погрешно но моите ножове от русия които си поръчах да ми направят отне два месеца и то с доставката до бг и със сигурност хората имат да правят много повече ножове от форумната поръчка
От коментарът ти оставам с впечатление,че мислиш, че Менли имат да правят само форумната поръчка?
Да не забравяме все пак, че произвеждат и снабдяват собствените си ножове за Щатите, Англия и Немция, а там (обикновено) има договорни клаузи за срокове на изпълнение и доставка, която ако не се спазва следват тежки санкции... Не ние правим услуга на фирмата, а тя на нас. Цената е повече от добра, нивото им на изработка винаги е било добро, има комуникация и дори и да е имало проблеми винаги са ги отстранявали за собствена сметка.
Междувременно, който няма с какво да реже докато стане неговия нож мога да му услужа с някоя друга мора. ;)
Наздраве!
 :nabira:
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 515
  • диагностициран
« Отговор #307 -: 13 Септември, 2019, 16:10:44 »
Не ние правим услуга на фирмата, а тя на нас.
::)

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 205
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
« Отговор #308 -: 13 Септември, 2019, 16:11:21 »
Жоре , пращай морите!!! :nabira:
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен goldsmith

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #309 -: 13 Септември, 2019, 16:36:07 »
На мен ми е ясно че форумната поръчка е за “ когато остане време” но според мен когато поемаш отговорност трябва да се отнесеш по-отговорно а и факт е че тук няма срок и няма санкции както сам казвяш. Ножове си имам пре достатъчно от форумната поръчка насам съм купил още няколко ножа и то на двойна и тройна цена , но това е без значение. За качеството на изработка, за фикс да съгласен съм добро е но сгъвайките не поне моята от форумната поръчка е доста зле, но това не ми попречи да се запиша пак за тази поръчка  :D. Искам да кажа с никого не споря и не се заяждам просто си казвам мнението и не искам да засягам никого. :nabira:  И благодаря на всички които са се ангажирали с поръчката и изработвянето !!!

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3682

Неактивен nobody

• Редовен
  • Публикации: 51
  • диагностициран
« Отговор #311 -: 13 Септември, 2019, 17:06:25 »
Приказки против Менли?!

Нека триенето на мнения да започне... сега!

*нинджа*

Неактивен goldsmith

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #312 -: 13 Септември, 2019, 17:12:21 »
Ами изтрий си коментара тогава казах че нямам нищо против никого само си казвям мнението а също имам голяма база за сравнение за да кажа такива неща  :nabira:

Неактивен nobody

• Редовен
  • Публикации: 51
  • диагностициран
« Отговор #313 -: 13 Септември, 2019, 17:32:05 »
Ами изтрий си коментара тогава казах че нямам нищо против никого само си казвям мнението а също имам голяма база за сравнение за да кажа такива неща  :nabira:
Добре, другарю началник... Но има кой да го изтрие, не се безпокойте.
И не четеш между редовете... Със здраве!

ПС: Ние база за сравнение нямаме, нож не сме виждалЕ... ;)

Неактивен goldsmith

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #314 -: 13 Септември, 2019, 17:48:07 »
Добре, другарю началник... Но има кой да го изтрие, не се безпокойте.
И не четеш между редовете... Със здраве!

ПС: Ние база за сравнение нямаме, нож не сме виждалЕ... ;)

:ras:

Аз затова само чета коментари и не пиша нищо гледам сиир отстрани както се казва защото ако някой каже нещо по-различно в случая истината все се намира някой да се изцепи нещо, и за напред ще си остана четател не се тревожете и на който му е работа да трие всичко каквото прецени айде останете си със здраве и се радвайте на ножовете си
« Последна редакция: 13 Септември, 2019, 17:54:12 от goldsmith »

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 458
  • диагностициран
« Отговор #315 -: 13 Септември, 2019, 18:34:02 »
От коментарът ти оставам с впечатление,че мислиш, че Менли имат да правят само форумната поръчка?
Да не забравяме все пак, че произвеждат и снабдяват собствените си ножове за Щатите, Англия и Немция, а там (обикновено) има договорни клаузи за срокове на изпълнение и доставка, която ако не се спазва следват тежки санкции... Не ние правим услуга на фирмата, а тя на нас. Цената е повече от добра, нивото им на изработка винаги е било добро, има комуникация и дори и да е имало проблеми винаги са ги отстранявали за собствена сметка.
Междувременно, който няма с какво да реже докато стане неговия нож мога да му услужа с някоя друга мора. ;)
Наздраве!
 :nabira:
Ами да си назначат повече работници или да си купят повече машини! Който е собственик на фирмата да отвърже кесията малко.
Ако е типично българската работа на постепенно вдигане на количеството на произведените продукти със същия по брой състав както преди време(преди Германия и САЩ да чуят тази марка), няма какво да се чудим, че финишът на острието все е кофти или тегаво отваряне или др. Но това са предположения от моя страна и докато са само предположения не обвинявам никого  :)

Неактивен Ivolution79

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 37
  • диагностициран
« Отговор #316 -: 13 Септември, 2019, 18:38:58 »
Да се върнем на темата!
И аз чинно си чакам номер 142 без излишни драми... Имам с какво да режа и за какво да се ядосвам. Дето се вика още стария форумен не съм подкарал :).
Благодаря за снимката на канията! Много хайдушка ми идва. Ще е някоя от горните.

Неактивен стара брадва

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 57
  • диагностициран
« Отговор #317 -: 13 Септември, 2019, 20:14:51 »
.. ЦИТАТ :Не ние правим услуга на фирмата, а тя на нас. Цената е повече от добра, нивото им на изработка винаги е било добро, има комуникация и дори и да е имало проблеми винаги са ги отстранявали за собствена сметка.
   --- Ти да не си от платените агенти на Манли? Нямам нищо против тях (доволен съм от ножовете им, правили са ми лична услуга и т. н.), ама чак пък да ни правят услуга..... Някъде из писанията за Пийка накрая пишеше, че с парите от нашата поръчка са си купили нова машина!!! Да - цената е преференциална, ама чак пък услуга.....( те по твоите думи да не са и на загуба...) Както казват старите хора - приятелството си е приятелство, но сиренето си е с пари! Така, че недей да ни обясняваш как Манли ни правят услуга.

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Редовен
  • Публикации: 232
  • The Mad Dentist
« Отговор #318 -: 13 Септември, 2019, 20:20:10 »
.. ЦИТАТ :Не ние правим услуга на фирмата, а тя на нас. Цената е повече от добра, нивото им на изработка винаги е било добро, има комуникация и дори и да е имало проблеми винаги са ги отстранявали за собствена сметка.
   --- Ти да не си от платените агенти на Манли? Нямам нищо против тях (доволен съм от ножовете им, правили са ми лична услуга и т. н.), ама чак пък да ни правят услуга..... Някъде из писанията за Пийка накрая пишеше, че с парите от нашата поръчка са си купили нова машина!!! Да - цената е преференциална, ама чак пък услуга.....( те по твоите думи да не са и на загуба...) Както казват старите хора - приятелството си е приятелство, но сиренето си е с пари! Така, че недей да ни обясняваш как Манли ни правят услуга.
По-точно взаймно си правим услуга е правилното!Без пари няма как някои да ти подари нещо,освен ако не ти е близък или рода.
Хубавото е,че при такива поръчки получаваме ние възможно най-добрата цена.
Сега относно сроковете - интересно как някои хора чакат американски нож по над 2 години,ние тука мрънкаме здраво за няколко месеца.Споко ще си получим ножовете всички!

Неактивен стара брадва

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
« Отговор #319 -: 13 Септември, 2019, 20:27:11 »
По-точно взаймно си правим услуга е правилното!Без пари няма как някои да ти подари нещо,освен ако не ти е близък или рода.
Хубавото е,че при такива поръчки получаваме ние възможно най-добрата цена.
Сега относно сроковете - интересно как някои хора чакат американски нож по над 2 години,ние тука мрънкаме здраво за няколко месеца.Споко ще си получим ножовете всички!
  Аз не бързам. Кротко си чакам, все ще дойде и моя ред. Доволен съм от Манли, но ме подразни изявлението, че видите ли Манли ни правят услуга.....Истината е , че услугите са взаимни както каза bluereidon. :nabira: :nabira: :nabira:

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #320 -: 13 Септември, 2019, 21:04:47 »
   --- Ти да не си от платените агенти на Манли?
Ама то и такива ли имало? @Manly, дайте данни на ЛС да ви пратя фактура. Или по-добре направо да ми направите 4-5 от първите форумни.
Някъде из писанията за Пийка накрая пишеше, че с парите от нашата поръчка са си купили нова машина!!!
Купили си били нова машина - ама каква? Ръчен циркуляр за 100лв ли или CNC фреза за половин милион евра? Уточнявайте ги тия работи. Хайде по-сериозно.
Много хора ги тресе параноята и търсят интриги, тайни планове и прикрити схеми на места, където няма как да има...

Цената е преференциална, да. НО няма как да го ни ги продават на загуба. Не са благотворително дружество, а бизнес. Живеем във време на пазарна икономика и бизнес, който работи на загуба, няма да е на пазара за дълго. За добро или лошо я няма държавата да им "подпира" с финансови патерици, както е било по едни други времена.

И да, Менли ни правят услуга, защото само те ни се връзват на глупостите. Ако си направите труда да поровите из темите с дискусиите на първият, пък и на този форумен нож - у нас нямаше друга фирма/майстор, които биха се наели да произведат 100-тина+ еднакви ножа. Да не говорим за покриване на гаранция, че ако нещо не е наред - ще ти го оправят без пари. Да, при сгъвайките имаше проблемни бройки. Манли са поемали ангажимент да ги отремонтират за тяхна сметка и да оправят проблемите.
По едно време имах автоматика им, правен за милитарията - скъса му се пружината от много играчка - смениха я за тяхна сметка и покриха транспорта в двете посоки, при условие, че не са длъжни - аз го купих от трети човек.

Пак казвам - правят ни услуга, защото не можем да направим достатъчно голяма поръчка, която да им оправдае технологичното време по настройка и тестове, преди да се пусне в производство тоя наш нож. За n-на брой промени, които се правят междувременно - пак не са длъжни да ни се водят по акъла. Понеже работя в компютърните среди ще ти дам пример - като дойде клиент с поръчка за сайт - от него се иска да даде пълно описание на исканото - какво ще прави (функционалности), колко ще е голямо(брой страници), какъв ще е нашият ангажимент като поддръжка, за колко време се иска и така. След това се прави договор с тези неща описани вътре и от нас има, да речем, право на 5 промени, докато е в процес на изработка (решил е, че не иска да има плащания с пейпал, а с нетелер примерно). След това всяка промяна се заплаща и всяка прищявка струва пари. Тези неща се описват в договор и се работи по техническата характеристика описана в договорът.

За следващата инициатива предлагам ти да се заемеш с организацията и да бягаш по няколко пъти в седмицата (с личната си кола, време и бензин) до Манли, за да се занимаваш да им обясниш, как форума е решил, че тоя фолс едж няма да е както е по техническата характеристика (примерно). Пък след това да се занимаваш и с пращане, недоволни и хора, които ти обясняват как си "пълниш гушата" от поръчката. Току-виж си разбрал тогава за каква услуга говоря. Правят ни услуга, но някои хора не го разбират.
Пък за следващата поръчка, ако се наемеш и да уговориш фирма (не Манли) да ни ги прави по наш дизайн и пак на преференциални цени - златен ще си.

В случая и Манли имат изгода от тази ни поръчка (за разлика от първата), защото тази след това ще я пуснат на пазара, на реалната ѝ цена (предполагам, с по-"слаба" стомана). Дразни се колкото искаш, ама преди да се наемаш се замисли, че има и друга страна - не само потребителската.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3682
« Отговор #321 -: 13 Септември, 2019, 21:41:08 »
Моето мнение е, че услугата я правим ние, питайте Манли колко пъти Бьокер са си плащали месеци предварително преди ножовете дори да са започнали да се правят. Цената и да е преференциална пак е със над 100 процента по-висока от тази на предишния нож, нека не говорим кой на кого услужва в момента. А и повечето пъти се получава така, че форумната поръчка им идва дюшеш и с нея да си изгладят несъвършенствата, та в последствие на Ханс и Грубер ножовете им да са ОК!

Неактивен стара брадва

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
« Отговор #322 -: 13 Септември, 2019, 21:50:56 »
 Колега incubus хайде да не четем евангелието като дявола а?
1-Никъде не съм казал, че искам да организирам форумна поръчка, за да ми предлагаш това.
2-Каква машина са купили питай Force (не мога да намеря къде го пишеше) но помня, че Force писа, че са си купили точно нова снс машина.
3-Параноя не ме тресе и най-малкото търся интриги(ако ти се занимава прегледай ми постовете,май повече са вицовете...)
4-Прочети цялата страница, за да видиш колко хора са на твоето мнение и колко на моето?!
5- Лека вечер и като се видим(планина с планина не се среща)АЗ ще почерпя с бира!!!
6- НЕКА FORCE ДА ИЗТРИЕ ВСИЧКИ ГЛУПОСТИ !!!
    :nabira: :nabira: :nabira: :nabira

Неактивен osobso

• Сталкер
  • Новобранец
  • *
  • Публикации: 0
  • диагностициран
« Отговор #323 -: 13 Септември, 2019, 21:58:31 »
Пичове, спрете да се ядете и се замислете колко километра е навъртял Вальо и колко нерви е изхабил за да се случат нещата !!! И кажете едно голямо Благодаря !!!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

In vino veritas, in aqua sanitas.
Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 515
  • диагностициран
« Отговор #324 -: 13 Септември, 2019, 22:11:34 »
Да обобщим - услугата я е НАПРАВИЛ Вальо, а Манли са я ПРОДАЛИ.

ArmsBG OlightBG Batteryservice