Автор Тема: Поръчка за големия форумен фикс  (Прочетена 40166 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен osobso

• Сталкер
  • Новобранец
  • *
  • Публикации: 0
  • диагностициран
Поръчка за големия форумен фикс
« Отговор #325 -: 13 Септември, 2019, 22:15:36 »
Ама то и такива ли имало? @Manly, дайте данни на ЛС да ви пратя фактура. Или по-добре направо да ми направите 4-5 от първите форумни. Купили си били нова машина - ама каква? Ръчен циркуляр за 100лв ли или CNC фреза за половин милион евра? Уточнявайте ги тия работи. Хайде по-сериозно.
Много хора ги тресе параноята и търсят интриги, тайни планове и прикрити схеми на места, където няма как да има...

Цената е преференциална, да. НО няма как да го ни ги продават на загуба. Не са благотворително дружество, а бизнес. Живеем във време на пазарна икономика и бизнес, който работи на загуба, няма да е на пазара за дълго. За добро или лошо я няма държавата да им "подпира" с финансови патерици, както е било по едни други времена.

И да, Менли ни правят услуга, защото само те ни се връзват на глупостите. Ако си направите труда да поровите из темите с дискусиите на първият, пък и на този форумен нож - у нас нямаше друга фирма/майстор, които биха се наели да произведат 100-тина+ еднакви ножа. Да не говорим за покриване на гаранция, че ако нещо не е наред - ще ти го оправят без пари. Да, при сгъвайките имаше проблемни бройки. Манли са поемали ангажимент да ги отремонтират за тяхна сметка и да оправят проблемите.
По едно време имах автоматика им, правен за милитарията - скъса му се пружината от много играчка - смениха я за тяхна сметка и покриха транспорта в двете посоки, при условие, че не са длъжни - аз го купих от трети човек.

Пак казвам - правят ни услуга, защото не можем да направим достатъчно голяма поръчка, която да им оправдае технологичното време по настройка и тестове, преди да се пусне в производство тоя наш нож. За n-на брой промени, които се правят междувременно - пак не са длъжни да ни се водят по акъла. Понеже работя в компютърните среди ще ти дам пример - като дойде клиент с поръчка за сайт - от него се иска да даде пълно описание на исканото - какво ще прави (функционалности), колко ще е голямо(брой страници), какъв ще е нашият ангажимент като поддръжка, за колко време се иска и така. След това се прави договор с тези неща описани вътре и от нас има, да речем, право на 5 промени, докато е в процес на изработка (решил е, че не иска да има плащания с пейпал, а с нетелер примерно). След това всяка промяна се заплаща и всяка прищявка струва пари. Тези неща се описват в договор и се работи по техническата характеристика описана в договорът.

За следващата инициатива предлагам ти да се заемеш с организацията и да бягаш по няколко пъти в седмицата (с личната си кола, време и бензин) до Манли, за да се занимаваш да им обясниш, как форума е решил, че тоя фолс едж няма да е както е по техническата характеристика (примерно). Пък след това да се занимаваш и с пращане, недоволни и хора, които ти обясняват как си "пълниш гушата" от поръчката. Току-виж си разбрал тогава за каква услуга говоря. Правят ни услуга, но някои хора не го разбират.
Пък за следващата поръчка, ако се наемеш и да уговориш фирма (не Манли) да ни ги прави по наш дизайн и пак на преференциални цени - златен ще си.

В случая и Манли имат изгода от тази ни поръчка (за разлика от първата), защото тази след това ще я пуснат на пазара, на реалната ѝ цена (предполагам, с по-"слаба" стомана). Дразни се колкото искаш, ама преди да се наемаш се замисли, че има и друга страна - не само потребителската.
Добре казано. Нямам какво да добавя. Браво !!!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

In vino veritas, in aqua sanitas.
Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Неактивен TomHor

• Напреднал
  • Публикации: 16
  • диагностициран
« Отговор #326 -: 13 Септември, 2019, 22:27:01 »
Ся моели секи път да са дърляте кой какво. Шапка свалям на Вальо, че всеки път слага и сърце и душа за да стане, за пари дето е вадил само той си знае. Факт е че ше имаме хубава ножка благодарение на Вальо и всички ангажирани и благодарение на Менли че ги прави.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 946
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #327 -: 13 Септември, 2019, 22:43:17 »
Все по-често се замислям какво правя тук... четейки подобни неща. Пичове, плащате едни пари, за да получите един продукт, към който имате едни очаквания. Дали ги покрива или не - въпрос на лична преценка.
И от другата страна енергията, нервите, времето и финансите- потрошени от Валерий!
Не смесвайте двете неща!
Ножът си струва сериозни пари. Видях го на живо- не е моят нож, но не съм компетентен в тази материя.
Да се ползва със здраве от мераклиите и, моля ви, не вгорчавайте радостта и удоволствието на хората, които го чакат с мерак.
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #328 -: 13 Септември, 2019, 23:00:45 »
Чак пък да се дърляме... Аз се опитвам да водя някаква дискусия, в която да покажа, че нещата имат повече от една гледна точка и не са само това, което ние виждаме. Ад хоминем нападките ги приемам като липса на аргументация и познание на материята, която се обсъжда.
Надявах се и някои от майсторите да споделят от личен опит как се случват нещата с правенето на нещо по задание на клиента и колко пъти се правят проби и промени, докато се стигне до точното задание. Не за друго, а защото оставам с впечатление, че никой не ги отразява тия моменти, а те също струват пари и време.
Има още доста да се изпише по темата на производствения процес (за всяка една стока, не само ножовете), но мисля да престана да се опитвам, защото
 технологично време за разработка, ценообразуване, плащане на данъци като легитимен бизнес, заплати, материали и сметки за ток/консумативи и т.н. никой не ги мисли, май. А тях също някой трябва да ги плати.
Ножът съм си го поръчал, чакам го и ще си го ползвам. С кеф. Независимо, че не е точно моят нож.
За мен е по-скоро символ на принадлежност към едно общество, в което съм срещнал много готини и точни мъже, а те са по-важни. Въпрос на усещане и никой не може да ми го вземе. Пък да са живи и здрави Манли и Валерий (най-вече), че се случват тия работи.

П.П Някой от платените, ако може да ми сподели тарифите на лични, да не се мина като си търся хонорара ;) (това е в кръга на шегата, да не се върже някой)
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 209
« Отговор #329 -: 14 Септември, 2019, 10:10:52 »
Позачетох малко темата и си мисля...... Пазете си ножовете от форумните поръчки и не ги продавайте,
защото тази може да се окаже последната такава  :'(
Страхливият умира всеки ден, смелият само веднъж.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 789
  • диагностициран
« Отговор #330 -: 14 Септември, 2019, 18:28:54 »
Днес взех още няколко ножчета от форумната поръчка до 110 номер. :)

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #331 -: 14 Септември, 2019, 20:44:30 »
За последно припомням, да ми изпратите адрес за доставка.
Да не се чудите после, защо не си получавате ножовете.
Говорим само за хора, които са си платили големия форумен нож.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1392
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #332 -: 15 Септември, 2019, 21:49:47 »
За последно припомням, да ми изпратите адрес за доставка.
Да не се чудите после, защо не си получавате ножовете.
Говорим само за хора, които са си платили големия форумен нож.
:D :D :D  :nabira:

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #333 -: 16 Септември, 2019, 17:06:10 »
Този от Германия едва се върна, поискаха го да стане германец, но българите са
с предимство. Разказа хубави неща, но това е дълга история.
Част от ножовете тръгнаха, а другите ще ги раздам лично.
Минахме половината, остават още почти толкова.

Неактивен dobataloud

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 0
  • диагностициран
« Отговор #334 -: 17 Септември, 2019, 11:41:32 »
№89 е получен.

Ножът много ми харесва, може да има недостатъци, не мога да коментирам. За мен най-важното е, че много ми допада и като нов в тази мания това е най-доброто острие което съм имал и със сигурност ще си го използвам с кеф.

Огромни благодарности на всички, които са и все още полагат усилия по този проект.

Неактивен хриско

• Напреднал
  • Публикации: 24
  • диагностициран
« Отговор #335 -: 17 Септември, 2019, 11:47:08 »
101 номер е получен.Благодаря на организаторите и реализаторите на идеята!

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #336 -: 19 Септември, 2019, 10:50:59 »
Има не потърсени ножове в Еконт. Да знаете има много желаещи,
така че няма да останат.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 852
  • диагностициран
« Отговор #337 -: 19 Септември, 2019, 11:05:28 »
Бихте ли посочили до кой номер са последните изпратени ножове? Защото за последните две пратки, които получих чрез "Еконт" изобщо не съм получавал sms. Питах на какво се дължи това, но служителят не ми даде смислено обяснение. Каза ми, че изпращача трябвало изрично да заяви уведомяването на получателя с sms, но аз досега никога не съм процедирал така при изпращане на пратка. Мисълта ми е, че може да има някаква промяна в правилата, или технически проблем и получателите да не са получили съобщение за пратките си.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 391
  • диагностициран
« Отговор #338 -: 19 Септември, 2019, 11:22:39 »
Бихте ли посочили до кой номер са последните изпратени ножове? Защото за последните две пратки, които получих чрез "Еконт" изобщо не съм получавал sms. Питах на какво се дължи това, но служителят не ми даде смислено обяснение. Каза ми, че изпращача трябвало изрично да заяви уведомяването на получателя с sms, но аз досега никога не съм процедирал така при изпращане на пратка. Мисълта ми е, че може да има някаква промяна в правилата, или технически проблем и получателите да не са получили съобщение за пратките си.

Промяната в условията на Еконт за използването на СМС е от доста време. Правилно са ти казали, че подателя изрично трябва да заяви тази услуга, тъй като тя вече е платена и се заплаща от получателя на пратката.
« Последна редакция: 19 Септември, 2019, 11:40:43 от dellman »

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1235
  • диагностициран
« Отговор #339 -: 19 Септември, 2019, 11:35:21 »
Да, таз "тояга" е от пролетта и аз се разправях ... но сега изрично казвам на пращача да ми пратят СМС и ... познайте, един прати, трима не пратят ... :)
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #340 -: 19 Септември, 2019, 13:03:13 »
До номер 110 са изпратени. Винаги маркирам изпращането на СМС,
който вие плащате, така че спокойно може да си търсите правата.
Тази опция е отбелязана на товарителницата.

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 720
  • диагностициран
« Отговор #341 -: 19 Септември, 2019, 13:20:33 »
Еконт правят грешки и с адреси на офиси, не е изключено да пропускат и опцията за есемесите.

Добре е както досега, в темата да се пише до кой номер нож са изпратени.

За да знаем да си ги търсим.

Ако не се лъжа последните ми две пратки от Еконт нямаха есемес.

Дали е бил отбелязал изпращача не знам, но възможност за грешка съществува.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3682
« Отговор #342 -: 19 Септември, 2019, 13:23:09 »
Еконт не праща СМС-и, както каза Делмана, само ако изпращача поиска изрично!

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 28
  • диагностициран
« Отговор #343 -: 19 Септември, 2019, 13:26:08 »
За последните няколко пратки, получих по два SMSа, а в офиса от където си вземам нещата, ако нямаш ес ем ес известяване, и не си я вземеш до към 11:00h ти звънят по телефона ;).
Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #344 -: 19 Септември, 2019, 13:33:59 »
Всеки път пиша до кой номер ножове съм взел и после изпратил

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 852
  • диагностициран
« Отговор #345 -: 19 Септември, 2019, 13:47:24 »
Промяната в условията на Еконт за използването на СМС е от доста време. Правилно са ти казали, че подателя изрично трябва да заяви тази услуга, тъй като тя вече е платена и се заплаща от получателя на пратката.
Хубаво има промяна в правилата, ама кой нормален потребител на услугата проверява дали е налице промяна преди всяко изпращане на пратка? А служителите нямат сливи в устата и нищо не им пречи да попитат изпращача дали желае получателят да бъде уведомен със sms. Иначе за чий у.... съобщавам телефон на получателя, а не само трите му имена ?!
Конкретният случай с пратките на форумните ножове очевидно не е такъв, съдейки по написаното от Force. Извинявам се за офтопика!
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3682
« Отговор #346 -: 19 Септември, 2019, 13:59:40 »
Мен винаги ме питат дали получателят да бъде известен с СМС, всичко опира до служителите в даден офис колко им се занимава и дали са се отегчили.

Неактивен Маклауд

• Редовен
  • Публикации: 111
  • Грррррррр?!?
« Отговор #347 -: 21 Септември, 2019, 14:24:43 »
Получих своята бройка и смея да кажа че е точно това което очаквах. Перфектно свеждане способно да реже и дяла из горите. Малко теглото ми е в повече, но това е цената на здравината и устойчивостта на механични натоварвания. След като го конвексирам ще бъде мой неизменен спътник в преходите сред природата. Работи добре с магнезиева запалка и има голяма емоционална стойност в колекцията ми. Убеден съм че ще разчитам на него и няма да ме подведе. Големи благодарности на организатора и респект за усилията и крайния резултат. Ако от Манли пуснат версия от елмакс ще си взема задължително още един. Отново благодаря на всички направили реалност нашите желания за подобен звяр!

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

"Всички знаят, че това е невъзможно. Но ето идва невежата който не знае това, и точно той прави откритие."
Алберт Айнщайн

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #348 -: 21 Септември, 2019, 16:39:54 »
Взех и изпратих днес форумните ножове до номер 126.
На други  ги дадох лично. Търсете си ги в Еконт, да не се
налага да ми ги връщат. Няма да напомням за това което трябва,
за да си получите ножовете.

ArmsBG OlightBG Batteryservice