Автор Тема: Да има ли или да няма?  (Прочетена 3119 пъти)

Nikon, Mamas, servantesss, peachlover и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 761
  • Reputation Power: 46684
  • Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« -: 12 Февруари, 2019, 00:32:51 »
Получих няколко запитвания за наличието на никнейм върху острието
на големия форумен нож, затова реших да пусна анкета и вие да решите въпроса.
Никнейма ще бъде на мястото на надписа "prototype".

Неактивен Hristov85

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 5
  • Reputation Power: 11
  • Hristov85 няма влияние.
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #1 -: 12 Февруари, 2019, 01:12:55 »
Аз лично не бих искал ник нейм на моят. По-скоро номера, както предния е по-идейно. Като цяло съм за без допълнителни шарении освен логото на форума.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Активен nikohard

• гъз
  • Редовен
  • Публикации: 139
  • Reputation Power: 1761
  • nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #2 -: 12 Февруари, 2019, 03:05:32 »
Предполагам доста хора мислят за препродажба по-натам, та за това не са за никнейма, че ще свали стойността :). Аз точно за това съм За никнейма, щото си е персонално и някак ще поограничи купуването с цел препродажба, предполагам.
Таралежът е птица упорита,
не ритнеш ли го, не излита...

Неактивен gishmata

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 22
  • Reputation Power: 16
  • gishmata няма влияние.
  • любител
Да има ли или да няма?
« Отговор #3 -: 12 Февруари, 2019, 06:43:05 »
Дали няма възможност това да си е по личен избор?.
Който иска никнейма му да го упомене изрично в платежното. Аз съм за тази идея, дори и ако е нужно някакво допълнително заплащане

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 987
  • Reputation Power: 6275
  • Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!Добри внушава благоговение!
  • често подпийнал
Да има ли или да няма?
« Отговор #4 -: 12 Февруари, 2019, 08:22:59 »
Тъй като след време ще се появи и в сериино производство, мисля че с никовете ще добави още доза "уникалност" към форумния.

Активен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 20
  • Reputation Power: 44
  • smurten няма влияние.
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #5 -: 12 Февруари, 2019, 08:35:30 »
Предполагам доста хора мислят за препродажба по-натам, та за това не са за никнейма, че ще свали стойността :). Аз точно за това съм За никнейма, щото си е персонално и някак ще поограничи купуването с цел препродажба, предполагам.

Има едно обаче. Аз лично не мисля да продавам нож, но бих опитал да разменя една бройка, за такъв с определен номер. Ако успея да се договоря с човека, на когото се е паднал, преди 30.03.2019 определено би ме зарадвало да ми пише и името на ножа.
Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 549
  • Reputation Power: 4868
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Да има ли или да няма?
« Отговор #6 -: 12 Февруари, 2019, 08:44:09 »
Само да попитам: на бъдещото серийно производство, ще стои ли емблемата на форума ?

Неактивен goldsmith

• Редовен
  • Публикации: 16
  • goldsmith няма влияние.
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #7 -: 12 Февруари, 2019, 08:54:41 »
Аз предпочитам да няма никнейм!

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 541
  • Reputation Power: 7832
  • Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #8 -: 12 Февруари, 2019, 08:59:12 »
Срещу скромно доплащане Менли ще ти добавят колкото си искаш дози уникалност на всеки закупен от тях нож
Най тъмно е под лампата

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #9 -: 12 Февруари, 2019, 09:21:04 »
Само да попитам: на бъдещото серийно производство, ще стои ли емблемата на форума ?

Няма да има логото на форума, а само надпис: "design by bladeforum.bg".

Неактивен Hikera

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 21
  • Hikera няма влияние.
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #10 -: 12 Февруари, 2019, 09:32:43 »
Никнейм не е нужно да има според мен, но логото на форума е страхотно и си заслужава да го има. Визуално изглежда много по-добре е от надпис bladeforum.bg

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 93
  • Reputation Power: 245
  • f(x)dx някой го чете.f(x)dx някой го чете.
  • любопитен
Да има ли или да няма?
« Отговор #11 -: 12 Февруари, 2019, 09:37:46 »
Аз само да обърна внимание, че такава анкета е по-удачно да се направи след като е ясен списъкът с купуващите.
Сега, хипотетично, може да се получи така, че хора, които няма да участват в покупката ще повлияят на решението.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #12 -: 12 Февруари, 2019, 09:47:20 »
Анкетата е анонимна и не може да се ограничи кой ще гласува, независимо
от момента на гласуването.

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 177
  • Reputation Power: 2609
  • ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!ovit внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Да има ли или да няма?
« Отговор #13 -: 12 Февруари, 2019, 10:01:01 »
Това е още една причина анкета да няма.

P.S.
Колко още време ще отнеме поставянето на "n" на брой никове и кому е нужна тази суета?
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1173
  • Reputation Power: 5573
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Да има ли или да няма?
« Отговор #14 -: 12 Февруари, 2019, 10:40:02 »
Не е само суета, така по-трудно се препродават, което за мен е плюс.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #15 -: 12 Февруари, 2019, 10:53:11 »
Ако някой ден този форумен фикс стане хит като по-малкият такъв, едва ли наличието на ник ще спре някой да го купи.
Най тъмно е под лампата

Неактивен Georgiihr

• Редовен
  • Публикации: 13
  • Reputation Power: 12
  • Georgiihr няма влияние.
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #16 -: 12 Февруари, 2019, 11:03:49 »
 Бидейки серийно произвеждан, колко пък ще е търсен този с ника?

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 128
  • Reputation Power: 37
  • bluereidon няма влияние.
  • The Mad Dentist
Да има ли или да няма?
« Отговор #17 -: 12 Февруари, 2019, 11:47:32 »
Аз лично много бих се изкефил ако ми има никнейма :nabira:

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #18 -: 12 Февруари, 2019, 12:14:52 »
Ако можехме да предвиждаме нещата, нямаше да бъркаме. Аз като почнах да заглеждам кухненските ножове на Като И Масамото КС те  бяха по 250 долара, но  нямах опита за да видя техният потенциал. Вече не се произвеждат и цените им на вторичният пазар сега почват от 750 долара.
Гледам списъка с членовете и дарителите и виждам че нямаме и 120 човека. Средно по два ножа и половина да поръчаме са 300 броя. На американците лимитираните серии са по 1000-1200 броя. Ножът на Менли ще има все пак някакви отличия, което ще направи нашият интересен за колекционерите. Да не забравяме и новите попълнения, които със сигурност ще искат да окомплектоват колекция с форумните ножове.  Освен това всички знаем че цената се формира от търсенето и предлагането. Не е ясно колко ще е търсенето, но предлагането със сигурност няма да е голямо.
Най тъмно е под лампата

Неактивен gado

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 20
  • Reputation Power: 15
  • gado няма влияние.
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #19 -: 12 Февруари, 2019, 12:28:24 »
За мене лично идеята на форумния нож е да си имаш нещо уникално от форума , дет се вика за спомен, а не да се купуват по няколко с идеята за търговия след това.
Подкрепям идеята за ник на дръжката с две ръце  :nabira:

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 845
  • Reputation Power: 12268
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #20 -: 12 Февруари, 2019, 12:42:36 »
Аз пък искам да ми напишат номера на колата.
Дрън дрън, че пляс. Това нож ли е или книжка с картинки?!
Логото на форума и номера правят ножа уникален.
Това си е напълно достатъчно.

Активен dok_vd

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 129
  • Reputation Power: 82
  • dok_vd няма влияние.
  • пристрастен
Да има ли или да няма?
« Отговор #21 -: 12 Февруари, 2019, 12:54:18 »
Аз пък искам да ми напишат номера на колата.
Дрън дрън, че пляс. Това нож ли е или книжка с ...
Не е много коректно с оглед правото на мнение,  но тук се случват и такива неща! Аз съм за ник..
Make love, not war!

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 549
  • Reputation Power: 4868
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Да има ли или да няма?
« Отговор #22 -: 12 Февруари, 2019, 13:05:33 »
Ей, наскоро не се беше заформяла дискусия,..... след вида на острието, цвета на ръкохватките...

70% от пишещите тук се опасяват от продажби и препродажби. Е, и ? Какво, като някой си го купи и после реши да си го продаде ?
Каква толкова криотехнология пазим в тайна, че всички се оглеждат вече в продавалника...Дайте да нашарим и острието с цитати от форума, ептен да заприлича на коледна елха от щампи и писаници.

Логото на форумът е достатъчно индивидуализиращ общността ни момент, който може да подейства и като реклама.
Слагането на потребителското име нали е по желание на закупилият го....или държим да забатачим поръчките и с надписване на собственото си его върху стоманата.

Аз съм се инициализирал в интернет-пространството с този псевдоним, но никъде в реалният живот не живея с това име.
Защо предмет, който аз така чакам, да бъде надраскан с нещо, което не желая. Вкъщи чиниите и те ли са ви надписани ?

/извинявам се, ама се ядосах, ей сега ще ми мине. Ама тамън постигнахме крехък баланс и излезе прототипа и сега пак нови изненади. То и процентите като гледам са прекомерно близки, та си отива към балотаж.../
« Последна редакция: 12 Февруари, 2019, 13:10:48 от Me4ka »

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 93
  • Reputation Power: 245
  • f(x)dx някой го чете.f(x)dx някой го чете.
  • любопитен
Да има ли или да няма?
« Отговор #23 -: 12 Февруари, 2019, 13:33:39 »
Ако можехме да предвиждаме нещата, нямаше да бъркаме. Аз като почнах да заглеждам кухненските ножове на Като И Масамото КС те  бяха по 250 долара, но  нямах опита за да видя техният потенциал. Вече не се произвеждат и цените им на вторичният пазар сега почват от 750 долара.
Гледам списъка с членовете и дарителите и виждам че нямаме и 120 човека. Средно по два ножа и половина да поръчаме са 300 броя. На американците лимитираните серии са по 1000-1200 броя. Ножът на Менли ще има все пак някакви отличия, което ще направи нашият интересен за колекционерите. Да не забравяме и новите попълнения, които със сигурност ще искат да окомплектоват колекция с форумните ножове.  Освен това всички знаем че цената се формира от търсенето и предлагането. Не е ясно колко ще е търсенето, но предлагането със сигурност няма да е голямо.

По принцип си прав.
На практика, аз преди време имах нужда от пари и пуснах един форумен Пийк за 150 лв.
Още си стои непродаден, което си е добре за мен, че хем финансовите проблеми реших, хем ножа запазих.
Но какви пазарлъци бяха, че им е висока цената, че това, че онова.
Един даже се обиди като му казах, че серийният от тази стомана е дори по-скъп.

Обяснявам си го с това, че сме малък пазар и търсенето е дори по-малко от предлагането. И освен това сме в такива географски ширини, където пазарлъкът е важна част от сделката.

Както и да е.

Пиша го това, защото със сигурност има и такива, които ще си поръчат по Хикс бройки с цел последваща продажба и печалба. Да си вземат информирано решение.

Иначе и аз съм да няма прякори по ножа.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 532
  • Reputation Power: 172
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #24 -: 12 Февруари, 2019, 13:51:24 »
Аве нека се продава, да става движение. Все в ножомани ще отиде. Голяма работа.

Някой не му трябвал, друг пък го искал и не е успял да го засклади на времето.

Със или без никнейм все тая.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice