Автор Тема: Да има ли или да няма?  (Прочетена 6230 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1302
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Да има ли или да няма?
« Отговор #25 -: 12 Февруари, 2019, 13:58:52 »
Ей, наскоро не се беше заформяла дискусия,..... след вида на острието, цвета на ръкохватките...

70% от пишещите тук се опасяват от продажби и препродажби. Е, и ? Какво, като някой си го купи и после реши да си го продаде ?
Каква толкова криотехнология пазим в тайна, че всички се оглеждат вече в продавалника...Дайте да нашарим и острието с цитати от форума, ептен да заприлича на коледна елха от щампи и писаници.

Логото на форумът е достатъчно индивидуализиращ общността ни момент, който може да подейства и като реклама.
Слагането на потребителското име нали е по желание на закупилият го....или държим да забатачим поръчките и с надписване на собственото си его върху стоманата.

Аз съм се инициализирал в интернет-пространството с този псевдоним, но никъде в реалният живот не живея с това име.
Защо предмет, който аз така чакам, да бъде надраскан с нещо, което не желая. Вкъщи чиниите и те ли са ви надписани ?

/извинявам се, ама се ядосах, ей сега ще ми мине. Ама тамън постигнахме крехък баланс и излезе прототипа и сега пак нови изненади. То и процентите като гледам са прекомерно близки, та си отива към балотаж.../
Не бе Друже, не става въпрос за това, че някой ще си го купи и после ще го продаде на цена (забележи) на която го е взел! Става въпрос за тези случаи, които са подкукоросани от предни форумни оферти и го купуват само и единствено с тази цел! Има разлика, нали?
За мен , как стоят нещата, ножа излязъл от една форумна инициатива си е 50/50% собственост на члЕна и на форума и като така, се дразня, като видя "форумен" продукт да се продава на двойна или тройна цена!
За туй съм "за", да ги има никовете или ако щеш личните имена на притежателите! Даже за тези с повече от една бройка, трябва да е задължително!  :nabira:

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3573
Да има ли или да няма?
« Отговор #26 -: 12 Февруари, 2019, 14:02:10 »
За мен , как стоят нещата, ножа излязъл от една форумна инициатива си е 50/50% собственост на члЕна и на форума и като така, се дразня, като видя "форумен" продукт да се продава на двойна или тройна цена!
50/50 ще е когато форума ти поеме 50% от цената на ножа!

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 556
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #27 -: 12 Февруари, 2019, 14:08:17 »
А може ли "Да има ли или да няма?" да стане "Тук има-тука нема"
Най тъмно е под лампата

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #28 -: 12 Февруари, 2019, 14:17:05 »
50/50 ще е когато форума ти поеме 50% от цената на ножа!
За вербалната собственост говоря бре!  :karane:

Активен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 591
  • ursus cosmatos
Да има ли или да няма?
« Отговор #29 -: 12 Февруари, 2019, 14:23:02 »
За туй съм "за", да ги има никовете или ако щеш личните имена на притежателите! Даже за тези с повече от една бройка, трябва да е задължително!  :nabira:

Още по-друже Морски !  *palec*......прекрасно разбрах мисълта ти и това, което целиш.

Но ако искаш да спираш спекулата - ограничаваш не индивидуализацията, а количеството!
За да е форумно едно острие, то трябва да е съобразено с форума и с неговия обем. Тук стават обсъжданията, тука всеки си казва,
накрая преценява иска-не иска, но бройката е съобразена с броя участвали потребители. Един нож - един потребител.

п.с. и понеже много ти ценя мненията /когато не са свързани с събиране на пари  :D/, то ти ми кажи, какво правим при равен резултат, какъвто виждам в момента....това говори много.

Поздрави,

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #30 -: 12 Февруари, 2019, 14:26:13 »
Още по-друже Морски !  *palec*......прекрасно разбрах мисълта ти и това, което целиш.

Но ако искаш да спираш спекулата - ограничаваш не индивидуализацията, а количеството!
За да е форумно едно острие, то трябва да е съобразено с форума и с неговия обем. Тук стават обсъжданията, тука всеки си казва,
накрая преценява иска-не иска, но бройката е съобразена с броя участвали потребители. Един нож - един потребител.

п.с. и понеже много ти ценя мненията /когато не са свързани с събиране на пари  :D/, то ти ми кажи, какво правим при равен резултат, какъвто виждам в момента....това говори много.

Поздрави,
При равен резултат, вадим тея дето не са заявили собственост, слагаме остатъка на кантара и се съобразяваме с резултата! Тогава вече няма мърдане, мнозинството определя правилата!  ;)  :nabira:

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 177
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Да има ли или да няма?
« Отговор #31 -: 12 Февруари, 2019, 14:52:20 »
Джак, аз пък много уважавам мнението ти винаги когато става дума за пари и затова не мога да не взема отношение.Нека не забравяме, че форумът в ранните си детски години анатемоса свой член и го прогони тогава когато предложи форумен нож на по висока цена, но купувача е някъде между нас. В последствие след преодоляването на първият шок и наказание това явление намери почва да вирее и да се разпространява.Сега форум ни ножове се продават къде ли не в това число и OLX.С ник или без ник ако има търсене ще има и спекула.В конкретният случай този "форумният" ще се произвежда серийно и ще бъде достъпен за всеки така че.....Не мисля ,че ника ще направи ножа по форумен, а който иска отива  при "ЛАЗАР" и му пишат каквото си поиска.Форумен знак и номер е напълно достатъчно в конкретният случай според мен.
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен han solo

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 18
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #32 -: 12 Февруари, 2019, 15:59:02 »
Дали за всеки случай да не си сменя ника междувременно от Хан Соло на Нека силата бъде с теб!
 :green:
И да отговоря на въпроса.
Да няма.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1150
Да има ли или да няма?
« Отговор #33 -: 12 Февруари, 2019, 16:09:14 »
Мойте две стотинки: Аз гласувах за ника на купилият ножа да стои в-у острието. Причините са няколко.
Първо, щом е пусната анкета, значи възможноста да се направи това е на лице. При положение, че няма да се усложни или оскъпи значително производството, аз предпочитам ножа който съм платил да носи ника ми.
Това го персонализира повече, поне аз така го разбирам. Ако Менли ще произвеждат след време същият нож ( за което аз лично нямам нищо против ) все пак да има някаква разлика която да прави ножа по-автентичен, че и по-ценен ако щете, иначе нещата се обезличават малко... Имам купени разни форумни ножове с имена или инкрустации на бившите им собственици и нямам нищо против, но като купувач бих предпочел "чист" екземпляр. Съответно и като купувач лично аз бих платил ако може по-малко за нож с името на някой друг в-у него, колкото и да ми харесва модела.
От тази гледна точка, ако има хора които не са доволни от това, че членове купуват и продават после за да изкарат някой лев, би трябвало да прегърнете инициативата за никове в-у ножа, това хипотетично намаля цената  на "търгашката" бройка...
Хора различни, нямам нищо против това, че някой иска или не иска да има никове и т.н.т. просто желанието ми за ника ми в-у острието е продиктувано от желание за персонализация, за асоцииране с форума който ми е предпочитан.
И просто идея - знам, че може би това ще натисне повече Валерий, от колкото ако не се прави, но няма ли възможност който иска да има ник да се сложи в един лист и да се никосат ножовете от него а който не иска да си получава ножа както си е ? Пак е по-малко работа и занимавка от колкото ако се правят всички с никове, списъка ще е по-къс предполагам...

И още нещо - предвид на това, че Валерий може би ще се дръпне от главоболието за организиране на форумен нож през следващите години, което аз напълно разбирам, колкото и да не ми харесва това, най-вероятно тоя нож ще носи по-специална стойност от по-нанатъшните, аз почти мога да ви го гарантирам... Сума ти народ рева на предишната поръчка, сега тея ножове не можеш да ги намериш и който го има си го къта поради сума ти причини, мисля че такава ще е и ситуацията с тоя нож.
Μολων λαβε !

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 447
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #34 -: 12 Февруари, 2019, 16:26:39 »
Щеше да е такава ситуацията, ако нямаше да се пуска серийно производство(както първия фикс). В тоя случай   ще е същото като при пийка. Няма кой да го купува с големи надценки освен ако не държи задължително да е от цпм154.

Активен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 591
  • ursus cosmatos
Да има ли или да няма?
« Отговор #35 -: 12 Февруари, 2019, 16:27:11 »
До комрада Djack: кажете вий за спекулата и борбата с нея.
Не позивната прави борбата, а ограничаването на количествата до броя на членовете, заявили острието тук.
Съгласен ?  :serenade:

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 763
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #36 -: 12 Февруари, 2019, 16:56:25 »
Ако заявилите членове са 20, а минималната бройка 100,
какво правим?

Неактивен Лисански

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 56
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #37 -: 12 Февруари, 2019, 17:09:57 »
Мисля, че след аванс / заплата бройката ще нарастне  :)

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #38 -: 12 Февруари, 2019, 17:27:48 »
Ако заявилите членове са 20, а минималната бройка 100,
какво правим?
Нали каза, че няма минимална бройка?

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
Да има ли или да няма?
« Отговор #39 -: 12 Февруари, 2019, 17:48:24 »
Нали каза, че няма минимална бройка?
То все още няма минимална бройка приятелю. Форса го каза още в самото начало и при положение, че Менли ще си произвеждат ножа нататъка с минимални промени ( ако правилно съм запомнил) и по-висока цена, нашата поръчка се явява пилотна серия при която да се изгладят  производствените подробности. Умишлено не казвам "проблеми" защото съм сигурен, че хората от Менли ще свършат добра работа с форумните ножове, така както винаги са го правили, за това и не смятам, че ще има проблеми, просто мисля, че е нормално да ни дадат ножа на по-преференциална цена ако после ще си го продават серийно. Именно за това ми се ще персонализрането да е малко по-добро... Аз бих подкрепил всяка инициатива на организаторите защото без тях няма да има нож, първо, второ - ако мнозинството реши да няма никове, значи така трябва да бъде, тука мегдан за реване няма мисля, за мене е важно да имам ножа щото ми харесва, освен, че е форумен... Всеки който иска ник може да си го плесне на ножа както иска, така е, но няма да има стандартизация, Менли вършат много добра работа с надписите ( ако те ги правят изобщо, аз не съм запознат с процеса) и лично на мене ми се ще да сложат ника докъто ножа е при тях, но разбира се ако се реши да няма никове поради каквато и да е причина, аз не бих имал нищо против... *palec*
Μολων λαβε !

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 556
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #40 -: 12 Февруари, 2019, 18:24:19 »
Проблеми едва ли, но пилотната поръчка може да спомогне за прецизиране на реалната себестойността на модела, времето необходимо за производството, оптимизиране на техологията..
Най тъмно е под лампата

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 785
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #41 -: 12 Февруари, 2019, 18:26:00 »
Гласувах  ЗА щото мойте няма да ги продавам и трите!
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Редовен
  • Публикации: 160
  • The Mad Dentist
Да има ли или да няма?
« Отговор #42 -: 12 Февруари, 2019, 18:32:54 »
Гласувах  ЗА щото мойте няма да ги продавам и трите!
И аз моя няма да го продам ама ще ми е едничък :) Ти добре си се запасил с 3 броя  :nabira:И аз ако проимам повечко пари бих взел  още някои,защото като имам само един ще ми е жал да го тормозя  :yes:

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 573
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #43 -: 12 Февруари, 2019, 18:34:48 »
Аз - ПРОТИВ щото 150 бр. няма как да ги ползвам всичките.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1504
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Да има ли или да няма?
« Отговор #44 -: 12 Февруари, 2019, 18:49:05 »
Не съм гласувал,защото не мисля да участвам в този проект. Та,ако може някой да сподели как вървят резултатите  ::) от любопитство :)
« Последна редакция: 12 Февруари, 2019, 18:52:09 от Мечков »

Неактивен osobso

• Сталкер
  • Новобранец
  • *
  • Публикации: 0
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #45 -: 12 Февруари, 2019, 18:51:55 »
Гласувах против, защото това индивидуализиране ще забави производството. Иначе ми е все тая.
In vino veritas, in aqua sanitas.
Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 488
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #46 -: 12 Февруари, 2019, 19:17:44 »
Не съм гласувал,защото не мисля да участвам в този проект. Та,ако може някой да сподели как вървят резултатите  ::) от любопитство :)
49 за
46 против
До момента

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
Да има ли или да няма?
« Отговор #47 -: 12 Февруари, 2019, 19:37:49 »
Проблеми едва ли, но пилотната поръчка може да спомогне за прецизиране на реалната себестойността на модела, времето необходимо за производството, оптимизиране на техологията..
Именно това ми беше идеята, заедно с факта че форума и последвалите "тестове" на ножа им дават R&D заедно с извадка после дали хората са доволни или не,
все неща които ако трябва да се правят от самата фирма взимат доста време което се трансферира най-малко в липса на печалба за момента да не споменавам средства щото в БГ едва ли някой плаща за R&D, особено по-малките фирми.
 Аз нямам нищо против, примера от първият нож е на лице, схемата работи, за мене като краен потребител е важно качеството на продукта.
Въпреки, че имах някой резерви към дизайна в началото, сега като гледам клиповете на Гого, смятам, че модела се е получил сполучлив и до някъде универсален, откровенно казано - нямам търпение да го взема, ама това си е от болеста, не е само щото е именно тоя нож...  :green:
Μολων λαβε !

Неактивен HonorBlade

• Старо куче
  • Публикации: 70
  • диагностициран
Да има ли или да няма?
« Отговор #48 -: 12 Февруари, 2019, 19:38:38 »
Ако все пак се стигне до надписване на ножа с никнейма, къде точно се предполага да е надписът върху клина, непосредствено до или след номера или върху острието?

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 569
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Да има ли или да няма?
« Отговор #49 -: 12 Февруари, 2019, 20:00:59 »
Ако все пак се стигне до надписване на ножа с никнейма, къде точно се предполага да е надписът върху клина, непосредствено до или след номера или върху острието?
На мястото на надписа "Prototype"
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

ArmsBG OlightBG Batteryservice