Автор Тема: Относно някой заблуди и истини на ТО или каляването на остриетата  (Прочетена 22232 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gogotattoo

• Общо събрание
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 925
  • Reputation Power: 1
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
  Отговорът може да е само един-Фолиото помага без да пречи.

Напротив - имах предвид, че там дето фолиото е отделено от острието маслото охлажда фолиото, а до острието има въздух, докато там дето фолиото е залепнало за острието охлаждането протича по-бързо ... относително.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 663
  • Reputation Power: 41
  • seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...
  • диагноза - жив селянин
Напротив - имах предвид, че там дето фолиото е отделено от острието маслото охлажда фолиото, а до острието има въздух, докато там дето фолиото е залепнало за острието охлаждането протича по-бързо ... относително.

Според мен сам си отговорил на въпроса - тоест ОТНОСИТЕЛНО разликата в температурата е толкова малка, че по никакъв начин не влияе на закаляваното острие.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен тинко

• Старо куче
  • Публикации: 756
  • Reputation Power: 17
  • тинко няма влияние.
  • диагностициран
    • tinkoknives
Калявам само във фолио всички въздушно каляеми и охлаждам между плочи. Много по малко окиси, дори липса на такива, няма нагар от маслото.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен тинко

• Старо куче
  • тинко няма влияние.
  • диагностициран
    • tinkoknives
Ако охлаждаш в масло трябва да се извади острието от фолиото и да се цопне в маслото - малко окиси, нагар и малка вероятност от изкривяване. Ако се потопи с фолиото много ще пуши понеже навлиза малко масло в пакета, охлаждането е бавно и неравномерно и се криви много. Най малка вероятност от изкривяване има при каляването с фолио и охлаждане между плочи.

Клипчето така и не съм го гледал, виждал съм го наживо много пъти. :yaaa:

Следващи въпроси и притеснения? :karane:
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен gogotattoo

• Общо събрание
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 925
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран

Следващи въпроси и притеснения? :karane:

Аааааааа, какво се разбира под "плочи" - желязо, алуминий, мед, селен ,телур  - все едно ли е какви са, с каква дебелина и пр. , .... щото аз имам само тротоарни  :love:
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен тинко

• Старо куче
  • тинко няма влияние.
  • диагностициран
    • tinkoknives
С тротоарните затисни зелето на есен. :karane:

Неактивен asenvr

• Редовен
  • Публикации: 34
  • asenvr няма влияние.
  • диагностициран
Аааааааа, какво се разбира под "плочи" - желязо, алуминий, мед, селен ,телур  - все едно ли е какви са, с каква дебелина и пр. , .... щото аз имам само тротоарни  :love:

Най-добре в нисходяща градация-платина, злато, сребро, мед,алуминий, желязо-според топлопроводимостта.
Размерите са на Мечо пух-колкото повече , толкова по-добре.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice