Автор Тема: Cold Steel Luzon Large 20NQX  (Прочетена 1681 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado_I

• Гост
Cold Steel Luzon Large 20NQX
« -: 27 Февруари, 2019, 13:28:02 »
Здравейте,
Представям ви едно аматьорско ревю на нож който лично на мен много ми допадна.
Има ножове които купуваме не защото ни трябват, а защото искаме да ги имаме.
Показаният тук нож е точно такъв. А той е:

Малко сухи данни:
Дължина на острието: 152 мм.
Дебелина на острието: 3,5 мм.
Стомана: 8Cr13MoV Stainless
Заключване: Linerlock
Обща дължина: 343 мм.
Дължина на дръжката: 190 мм.
Дръжка: Black GFN
Тегло: 264 гр.

Ножа определено предизвиква УАУ ефект още в момента в който го хванеш. Солиден масивен нож, с който с кеф да си режеш колбаси :D
Отварянето е изключително лесно. Формата на острието има сравнително универсална форма подходяща за рaзлични дейности.
Формата на дръжката е удобна. Материала от който е направена е приличен като качество. Ножа е много лек за размера си.
Цената е изключително добра. Качеството на стоманата не е от най-високите, но това не ме притеснява.
Това е всичко засега. Като натрупам повече впечатления ще пиша.
За всички които си търсят сгъвайка с който да си отрежат филия хляб при което острието да не се окаже късо, мога да кажа само едно: това е вашия нож!

Ето и малко снимки. Не излязоха много успешни, за което се извинявам.

Забавно представяне на ножа.

И лек тест който ще се хареса на всички "туристи милитаристи".
« Последна редакция: 27 Февруари, 2019, 13:41:34 от Rado_I »

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 499
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 27 Февруари, 2019, 17:05:05 »
Първа ти публикация-ревю....Браво  :punk:
Ако искаш да си по в час как да напишеш добро ревю-https://bladeforum.bg/index.php/topic,3.0.html
« Последна редакция: 27 Февруари, 2019, 17:10:20 от zzfz »

Активен dok_vd

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 152
  • пристрастен
« Отговор #2 -: 27 Февруари, 2019, 18:01:00 »
Добре дошъл - важното е да се кефиш! :yahoo:
Make love, not war!

Неактивен scorceni

• Ножевик
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 161
« Отговор #3 -: 27 Февруари, 2019, 18:41:11 »
Страхотен нож ,който много харесвам.Падам си по големите ножове и този ми грабна веднага окото.Стоманата не е кой знае каква ,лесно се затъпява и точи .В джоба на дънките се носи лесно единствено когато сядаш понякога се налага да го наместваш.Страхотно ми харесва отварянето-флипва страхотно,отваря се само с тръскане а и при желание може да се ползва гарда като уейв.Заради скосяването и дългото острие реже хляб просто изумително ,на мезета не е удобен.За цената си е просто супер за мен :)
Добре тренираните рефлекси са по-бързи от късмета

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 662
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 27 Февруари, 2019, 18:48:09 »
Ножа е с готин дизайн, честита придобивка  :nabira:
Стоманата, ако е закалена правилно, хич не е лоша, ползвал съм два модела на Спайдърко с такава стомана и бях мнооого доволен!
Не ми допадна клипса, ама за толкова пари няма да търся кусури, а и Колд Стийл е сериозна компания.
Ползвай си го с кеф и споделяй впечатления.
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1232
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #5 -: 27 Февруари, 2019, 20:50:56 »
Честито ревю!
Със здраве да си рей'ш салама.
Punky, ти нямаше ли го този?

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1981
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #6 -: 27 Февруари, 2019, 21:12:40 »
Имам го  ;D, само че не съм го ползвал !!! Само му се радвам за сега ! Много идиотско ноже !
По повод клипса, на мен пък точно той ми хареса много в ножа. Нещо различно, на фона на еднаквите огънати кламери и тенекийки !!!

п.п. Предпочитам обаче тяхното Три-ад-Лок, пред линера, дори и с това допълнително осигуряване !
« Последна редакция: 27 Февруари, 2019, 21:18:18 от Punky »

Rado_I

• Гост
« Отговор #7 -: 27 Февруари, 2019, 22:38:17 »
Страхотен нож ,който много харесвам.Падам си по големите ножове и този ми грабна веднага окото.Стоманата не е кой знае каква ,лесно се затъпява и точи .В джоба на дънките се носи лесно единствено когато сядаш понякога се налага да го наместваш.Страхотно ми харесва отварянето-флипва страхотно,отваря се само с тръскане а и при желание може да се ползва гарда като уейв.Заради скосяването и дългото острие реже хляб просто изумително ,на мезета не е удобен.За цената си е просто супер за мен :)
За флипа съм напълно съгласен с теб. От всичките "сгъваеми саби" на Cold Steel които съм имал този е най-лесно отварящия се. Сравнението ми е с: Ti-Lite 6, Voyager XL Clip point, Counter Point XL. Най-тегаво се отваряше Counter Point XL.

Rado_I

• Гост
« Отговор #8 -: 15 Март, 2019, 18:50:42 »
От днес си има калъфче.

Активен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 528
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 21 Март, 2019, 21:41:52 »
От днес си има калъфче.

(Щракни за да видиш изображението.)

Радо, не че се заяждам, но вземи и разкарай това гадно калъфче! Проблемът, не е че е евтино, като всичко на ,,Жоралти" / имам няколко холдера на същата фирма, но изработени от кожа и чантичка-кобур, тип ,,банан"и бях сравнително доволен, от тях/, проблемът е, че не е удачно подобно носене на фолдър. Не се засягай. Най-добре си носи ножа с клипса на колана. Просто не виждам смисъл, съвременен сгъмаем нож, с клипс за закачване, да бъде носен по този начин...
 ко не искаш на носиш ножа, плътно до дялото, или в джоба на панталона, поръчай си едно формовано калъфче по контурите на ножа и не се занимавай с тия шир потреби на Жоралти... Докато го извадиш ножа от това кордурено калъфче, ще мине "една бременност време". Ако не ти се дават пари за сарач, можеш да си свиеш от парче кайдекс. Да не говорим, че като те видят с такова калъфче, от метри ще помислят, че носиш оръжие.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1067
  • често подпийнал
« Отговор #10 -: 22 Март, 2019, 10:34:50 »
За мен носенето на сгъвайка в кания обезсмисля ножа да е сгъвайка. Ако ще се носи в кания по-добре фикс.

Активен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 451
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 22 Март, 2019, 10:53:31 »
Защо да се обезсмисля, пак е грубо два пъти по-къс.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1067
  • често подпийнал
« Отговор #12 -: 22 Март, 2019, 11:43:27 »
Идеята на сгъвайката е да седи компактно в джоба, за мен канията на кръста не е компактно. И като няма да е компактно, нека да е рошаво (фикс).

Неактивен SpirovTS

• TNT
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 141
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 22 Март, 2019, 19:16:45 »
Сгъвайка като тази от ревюто трудно ще стои компактно в който и да е джоб.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1981
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #14 -: 22 Март, 2019, 19:40:49 »
Що бре,  аз съм го носил и нито ми е неудобен, нито да се вижда, че носиш нещо ! Единствено големия клипс го издава !  :)

Неактивен SpirovTS

• TNT
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 141
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 22 Март, 2019, 21:33:33 »
Абе де да знам,по принцип сгъвайка с габарит по голям от Бък 110,ми се види крайно неудобно за носене в джоб-освен ако не е джоб на яке :nabira:

Активен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 528
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 22 Март, 2019, 22:31:53 »
Сгъвайка като тази от ревюто трудно ще стои компактно в който и да е джоб.

Охххх, като чуя здрави-прави мъже, да им е трудно да носят нейде по гАЩЯта си, голям сгъваем нож и почвам да гледам стерео.
Аз нося ежедневно Cold Steel Voyager XL tanto, с онова неприятното на пипане ,,гривори" - покритие и не се оплаквамнщ да ми е неудобно и т.н. Нося фолдъра апендиксно или на ,,15:00 часа". Клипсовете ка сгъваемите ножове са именно за това. Въобще, смисълът на сгъваемият нож е да отпадне необходимостта от кания.
Фолфър в калъфка/кания е неудачно решение за носене.
Единственте големи сгъваеми ножове, които много трудно се носят незбележимо по джобовете, са Cold Steel Rajah и Cold Steel Espada XL.
Апендиксно могат да се носят, но се губи предимството на характерния ,,уекйв".
Големият ,,Лузон", си е типичен фолдър, койтп може да бъде дискретно срито носен в почти всеки джоб.

Неактивен scorceni

• Ножевик
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 161
« Отговор #17 -: 22 Март, 2019, 22:54:12 »
Съвсем спокойно се носи в джоба на дънките. Обаче ако е "заклипсен" на мен лично ми се струва,че ще привлича твърде много внимание.Аз съм му направил темляк за да се скрие напълно в джоба и така го нося като ЕДС откакто го имам (5-6 месеца). Но разбира се,понякога се налага като сядам да го изместя така че да седна без да ми пречи.
Добре тренираните рефлекси са по-бързи от късмета

Rado_I

• Гост
« Отговор #18 -: 23 Март, 2019, 10:52:44 »
Да поясня защо поръчах калъфа.
Калъфа за ножа ще се ползва в следните два случая:
1. Когато нося ножа в чанта и не искам да се отваря случайно.
2. Когато съм със дрехи които нямат големи джобове. Най-вече анцунг. Да, бързо вадене с този калъф не е възможно, но не съм търсил точно това.
Що се касае дали е по-добре да се носи този нож или фикс, отговора е: Зависи от размера на фикса. Ако той е с 15 см острие, не е много удобно да мъкнеш 28 см нож в гащите.  :D Аз поне не бих си го причинил.

ArmsBG OlightBG Batteryservice