Автор Тема: Ножарски пленеръ Сопот 2019  (Прочетена 7273 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 37
    • Личният ми сайт
  • Скайп: dimovengraving
Ножарски пленеръ Сопот 2019
« Отговор #25 -: 29 Март, 2019, 12:22:15 »

Бързи връзки: |снимки| |програма| |място| |участници| |записвания| |машини| |нощувки| |бонуси| |за изтегляне| |на живо|
проверявайте текущата информация  в горните връзки

За нуждите на пленера, поръчан твърдомер с принт. До събитието трябва да е получен и да може да се ползва.

Благодарности на SID!!

Без неговата помощ нямаше да можем авансово да направим тази поръчка

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1241
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 01 Април, 2019, 12:52:40 »
Браво, твърдомерчето е супер и е много нужно на пленера - ще падне голямо .... /пишко/мерене  :love:
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 901
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #27 -: 01 Април, 2019, 21:00:18 »
Или "резиломерене" *нинджа*

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #28 -: 02 Април, 2019, 13:16:59 »

Бързи връзки: |снимки| |програма| |място| |участници| |записвания| |машини| |нощувки| |бонуси| |за изтегляне| |на живо|

Браво, твърдомерчето е супер и е много нужно на пленера - ще падне голямо .... /пишко/мерене  :love:

. . .   . . .   . . .  . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #29 -: 08 Април, 2019, 20:00:57 »

Твърдомерът пристигна, ура!!!
Със специалното съдействие на kapkan  :nabira:

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #30 -: 10 Април, 2019, 20:06:26 »

Схемата на събитието:

! Зони достъпни за посетители :   1  , 2   , 10   , 11   , 3   , 12   , 13   , 14   , 15   , 16  ,  17 
! Зони достъпни само за участници :  5   , 6   , 7   , 8   , 9

1.  Вход
 2.  Чешма
 3.  Тоалетна
 4.  Табло електрозахранване
 5.  Ковачница
 6.  Места за гриндери и сглобка
 7.  Термично
 8.  Гравьорница (втори етаж)
 9.  Дърворезба,сглобка (втори етаж)
10.  Кът на кибика (втори етаж)
11.  Изложба  (втори етаж)
12.  Място за шведска скара
13.  Място за наливна бира
14.  Място за софра
15. Магазинче за сувенири
16.  Ретро кафе (втори етаж)
17. Информационно табло

Време е да оформим програмата

ПРОГРАМАТА  към този момент
подробностите от програмата по ден, час, тематика,  място

петък 10 май:

8.30               - Отваряне на работилниците
10.00 - 11.00 - Борса    1    ,   10

18.00 - 18.40 - Откриване на пленера и изложба  ?    11

20.00              - Затваряне на работилниците

събота 11 май:

8.30                 -Отваряне на работилниците
10.00 - 11.00 – Борса    1    ,  10
11.00 - 11.40 - Представяне на продукта Condursal Z1100 (защитна термоустойчива до 1100°C  боя, предпазваща от окиси и обезвъглеродяване при закаляване) 6 . Представя - tinko.    ново

19.30              -Затваряне на работилниците
20.00              - Пленерен банкет

неделя 12 май:

8.30               - Отваряне на работилниците
10.00 - 11.00 - Борса     1   ,  10 
11.30 - 12.00 - Дипломиране на децата от школа "МайсторчЕта"    14   ,15
12.00 - 12.30 - Символично закриване на пленера   14   ,15
20.00              - Затваряне на работилниците

Започваме да оформяме програмата. Моля предложения!
Молбата ми към този момент да запазим събота следобед за чуждестранните гости , ако ще показват нещо

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #31 -: 17 Април, 2019, 20:51:28 »

Току що стана ясно че и четвъртият поканен участник от чужбина ще може да дойде на пленера:

Владимир Булдига (Украйна)

Булдига Владимир е украински бижутер и гравьор, който през последните години посвещава дейността си на създаването на съвременна пневмогровираща техника. Можеби заради неговите дълбоки познания като гравьор, неговата система е станала любим инструмент на редица елитни украински, руски, чешки, български и други гравьори по света

Профил във:  facebook

МОЛБА КЪМ УЧАСТНИЦИТЕ ОТ ИЛИ ОКОЛО СОФИЯ :

Владимир няма да може да дойде предварително като останалите, а ще кацне в в София на 10-ти май в 11.00 часа.
По разбираеми причини в този ден няма да мога да отида да го взема.

НЯКОЙ ЩЕ СЕ АНГАЖИРА ЛИ ДА ВЗЕМЕ ЧОВЕКА ОТ АЕРОГАРАТА И ДА ГО ДОВЕДЕ В СОПОТ? Иначе много ще му е трудно.

Ако има такъв участник, нека се свърже с мен, ще има за него в Сопот допълнителен житон за бира   :nabira:

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 791
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 17 Април, 2019, 23:17:24 »
Утре ще се чуем и разберем.

Неактивен vesko

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 215
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 24 Април, 2019, 20:15:20 »
Здравейте . Имам запазена стая в къща Релакс едното легло е свободно .Цената за двете вечери е 40 лв за леглото .
Ако има желаещ да пише на ЛС или да се обади на тел. 0887353041.

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #34 -: 26 Април, 2019, 08:29:40 »

Пленерът тази година се посвещава на:

Тази година се навършват 100 години от патентоването(1919г.) на метода Rockwell , за мерене на твърдост на материалите.
Главните виновници за това са Хю и Стенли Рокуел.
Измерването по този метод идва за да замени метода на Бринел(1900г), недаващ задоволителни резултати при замерване на много твърди стомани и малки обли детайли, каквито са лагерите, произвеждани в тяхната фабрика в Бристол, Канектикът.
Методът е базиран на основата на труда от 1908г "Die Kegelprobe"(Изпитание с конус) на виенския учен проф. Лудвиг.
Историята е много интересна и е добре споменавайки ежедневно HRC , да се запознаем с нея...

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #35 -: 02 Май, 2019, 22:55:54 »

Егати приготовките, нищо още не е готово и при мен , тениските още не са готови, престилките са готови но не съм ги взел, баджовете още не са пристигнали, утре е последен работен ден, в понеделник пак празник. Остават вторник сряда и четвъртък, ама в четвъртък пътувам да взема гостите , пълен джаз  :yahoo:

Напредва работата по пленерните значки, дело на Димо Димов и Антон Маринов.
Тази година значките надминават всичките очаквания:

Неактивен SashoA

• Член на сдружението
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 34
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 06 Май, 2019, 09:14:05 »
Колеги,поради отказал се участник се освободи 1/едно/ легло за петък и събота в х-л "Родео".Ако някой прояви интерес да дрънне на тел.0888708751.
Интелесуващи се фотомоделки ще бъдат записвани с предимство,сори! :D ;)

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #37 -: 06 Май, 2019, 19:53:45 »
Колеги,поради отказал се участник се освободи 1/едно/ легло за петък и събота в х-л "Родео".Ако някой прояви интерес да дрънне на тел.0888708751.
Интелесуващи се фотомоделки ще бъдат записвани с предимство,сори! :D ;)

Ако са необръснати и хъркат?

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #38 -: 06 Май, 2019, 21:03:36 »
 :D

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #39 -: 16 Май, 2019, 15:27:44 »
Пленерът отмина, не видях отзив или снимка- имало ли е такова събитие, как и що е минало и т.н.

Смятах да качвам както всяка година, но реших да го направя на по-късен етап, а сега по-добреда обсъдим как и какво правим въобще, как да го подобрим.
Ще бъда по-рязък и директен от обикновено, нека тези които ще се разпознаят не ми се сърдят. Или да ми се сърдят, но да знаят че го пиша за да подобрим нещата.

Както казва Левски "Кажи ми кривиците байно, и аз твойте, и заедно да вървим напред!   :nabira:

Ще дам моето виждане по нещата, с положителни (+) и отрицателни (-)  впечатления :

Ковачницата:
Нямам преки наблюдения, чух че е имало проблеми, нека ковачите кажат.

Гриндерите:
Забелязах на няколко пъти в тази зона хора неучастници. Тук има още какво да се желае, но за това ще пиша по-нататък

Информационното табло:
Винаги е било там, но много от вас ме питаха за програмата, за мястото на банкета.  Не знам някой търси ли информация на това място.

Кът на кибика:
(+) През деня беше много добре, хората общуваха и си хортуваха, гледаха се ножове и дръжки, пийваше се бирица и туй онуй.
(-) И в двете вечери се запиваха участници, със зор ги вдигах и  двата пъти, и в двата пъти никой не си разчисти и се налагаше освен всичко да обирам отрупана маса с полупълни чаши, фасове и какво ли още не.

Гравьорната:
Беше пренаселена :) Там имам  забележки, но няма да се разпростирам тук за да не разводнявам

Бирата:
Нямам наблюдения, но в края на пленера пак се разправяхме с пияни хора

Уроците:
(+) Благодаря на Тинко за това че изяви желание (единствен от българите) да се включи в графика.  Благодаря и на гостите от чужбина за техните уроци.
(-) Никой друг не изяви желание официално да покаже нещо на всички. За мен това е притеснителна тенденция.
(-) Не прочетох никакви отзиви от уроците и презентациите. Все едно нищо не се е случвало.
(-) Когато човек е пристигнал от чужбина за да ни покаже нещо, трябва да имаме малко от малко уважение. Недопустимо е да дадеш гръб, да продължиш да си пиеш и мезиш и да си дробиш лаф докато човекът обяснява, при положение че урокът му е включен като час и място и е с приоритет пред всичко. Александър малко огорчен от това. Недопустимо е да пускаш коментари от рода "руска реч алабала",  и ей богу, не знам защо изобщо идваш, когато знаеш предварително кои хора идват и от кои държави.

Вечерята в събота вечер:
(+)Вечерта мина спокойно, нямаше я суматохата от миналата година, благодаря на двамата пича които опекаха всичката мръвка
(-) Миналата година имаше упреци че трябва отрано да се опече скарата, но сега трудно намерих хора да го направят. Кюфтетата не се раждат опечени уви, и ако искаме да ни легне по-насметка трябва сами да се погрижим.
(-) Много хора пак си бяха забравили баджовете и кувертите и не можеха да ползват 8-те лева за които бяха предплатили. Други се оказа че даже не знаят за това, а всичко съм обяснил и тази и предната години.
(-)Не всичко е идеално със разположението на местата, знам. Но тези които ме питаха "къде ми е стола" и "що няма места"(а имаше), не знам дали забелязаха че аз даже нямах стол и не бях никъде, че миналата година бях отвън на тъмното и вятъра, за да могат другите да са вътре и настанени.
(-)В дневния ред е написано: 19.30 спиране на работа, 20.00 - пленерен банкет. Работата спря в 8 без 10, къта на кибика отново едвам го разтурях, защото хората си бяха добре, даже ми се изкоментира "е ти сега ни развали мохабета". Нямам представа на кого съм развалил и какво - знам само че отново не можах да си тегля душ и да се измия като хората и закъснях, а на някои май въобще не им се мисли че на този свят не са само те.

Паркирането пред Еснафа:
Тази уличка е много важна за града и заради ландшафта на града няма алтернатива. Направи се забележка, хората си дръпнаха автомобилите.
(-) След 15 минути няколко от автомобилите отново се върнаха на същото място. Второ идване на полицията, и сега в крайна сметка ще ходя да пиша обяснения, защото предотвратих да налепят актовете . Уточнявам - паркинга пред църквата и градския паркинг бяха празни. На информационното табло имаше данни за тях.
(-) Буса със кожата и този път не го хванах. Видях обаче най-малкото двама души със звезди на баджовете, които бяха радостни че са си купили кожа, но не се бяха сетили да кажат на шофьора че не може просто така да спре буса на улицата и да я запуши докато продава. Да иде просто 50 м надолу на широкото.

Хората със звезди на баджовете:
Не знам дали си дават всички сметка за какво се дава тая звезда. Това е отговорност, отговорност в ковачното, калилното, стъргачното всичко да протича безопасно, да има ред и шанс за всеки. Хората с такива баджове имат пълната власт и право, а и задължение да определят реда на тези места, а и въобще на пленера. Това последното трябва и на табелка да го има.
Не мога да се справя без  старшите. Идват вече стотици хора. Дайте акъл как да подберем опитни хора които наистина да вършат тази важна функция

В заключение ще напиша:
Тази година лично на мен пленерът не ми хареса.
(-) Нямаше го пионерския дух от първия пленер, нямаше така изявено предаването на опит, което е в основата на идеята за тези пленери. Кво въобще правим тогава се пита в задачата!?
 Изгубим ли тази искрица, няма никакъв смисъл да правим каквото и да било, защото ще е нещо уродливо .

Ще споделя накрая нещо лично.
Веско, който всички знаем че е голям пич, в края на пленера поиска да подари малко гриндерче. Отказах му. Веско - отказах, защото не сме заслужили.

Моля да отворим тази важна дискусия, бъдете критични, към всичко и всеки! Само така ще вървим напред.

Снимките - ще почакат :)

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 29
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 16 Май, 2019, 16:55:51 »
Разпознах се с (-)че, за което искрено съжалявам.
Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #41 -: 16 Май, 2019, 17:08:24 »
Разпознах се с (-)че, ....
Не Владо :)
Нарочно не споменавам имена защото не са важни. А и самите хора не са сторили нещо умишлено, сигурен съм.
Описвам явлението, защото ако не му обърнем внимание, ще се повтаря пак и пак, и пак.

А в какъв минус си се разпознал конкретно ти, представа си нямам :)  всичко е точно  :nabira:

Неактивен zoro-1

• Член на сдружението
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 27
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 16 Май, 2019, 21:57:53 »
Добре де, но ще ни пожалите ли нас ( тези, които не успяхме да дойдем ) с малко снимки! Наистина друг път още от самото събитие има фотоси сега йок!

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #43 -: 20 Май, 2019, 21:39:27 »
Ще кача снимки в най-скоро възможно време :)

Трима човека които се записаха тук за участие или тениска или банкет не дойдоха да си вземат нещата, не ми се обадиха че са възпрепятствани или друго, за да измислим нещо. Не че издребнявам, но тези неща съм ги платил предварително и сега си останаха за мен. Още не са ми писали, не знам защо се получава тази разминавка  :)

Аngelsnet (записал се тук)
Grizzly (записал се тук)
rogue (записал се тук)

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1291
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #44 -: 20 Май, 2019, 22:10:42 »
 Извинявам се ако досаждам с мнението си, въпреки че не съм се записвал за пленера и не присъствах дори, но това което Евгени е написал, че някой дори не си е направил труда да драсне три реда и да даде някаква информация ще дойде ли или не е меко казано грозна постъпка. Явно хората ценят единствено своето време и своя труд, но не и чуждия. Това че дори не си написал на ЛС две приказки е жест показващ най-вече колко струваш като човек и колко тежи думата ти на мястото си. Наскоро имах подобен случай тук с едно написано ЛС до участник с предложение да предоставя помощта си за дребна услуга, от която ама нищо не бих и спечелил, дори напротив! Щях да отделя от времето си за да му помогна евентуално, а човека дори не си направи и трудът да ми отговори макар и кратно на съобщението ми с "Да","Не" или нещо подобно! Просто мила родна картинка!

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #45 -: 20 Май, 2019, 22:33:21 »
Предлагам да се предложат на членове на форума и да бъдат изкупени като съпричастни неучаствали в мероприятието. Мисля, че ще се отсрамим.

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #46 -: 20 Май, 2019, 22:41:23 »
Благодаря Тинко, няма нужда  :)
Написах просто да се знае.
Иначе много хора ме питаха за престилка или тениска, но им отказвах защото поръчалите можеше да дойдат и щеше да е неловко.
Всичко се случва и човек може да не дойде въпреки че го е планирал и желае. Двама човека така се обадиха и пренасочихме нещата

Неактивен VasilRalev

• Дарител
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 20
« Отговор #47 -: 21 Май, 2019, 09:05:08 »
Аз бих искал да си взема тениска и престилка, ако няма желаещи взимам всичките свободни.

Поздрави
Ако искаш да научиш нещо, го учиш сам.
Ако не искаш да го научиш, другите те учат.

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
    • Личният ми сайт
« Отговор #48 -: 01 Юни, 2019, 22:03:13 »

Филм на БНТ2 за тазгодишния сопотски ножарски пленер
Излъчен днес в предаването "Часът на зрителите"

Благодарности на целия екип на "Часът на зрителите" и БНТ2 , за интереса към нашия занаят и чудесния материал
https://www.bnt.bg/bg/a/chast-na-zritelite-01062019

Тениските и престилките вече са или пътуват към своите собственици
Благодарности на VasilRalev и rogue

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 29
  • диагностициран
« Отговор #49 -: 01 Юни, 2019, 22:42:56 »
 19десет минути и 45 секунди
 Това е нещото харесало ми най-много.
 Пожелавам си, както и на всички свързани с това събитие, да бътат премахнати всички Минусчета от таз годишният пленер за в бъдеще.
Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

ArmsBG OlightBG Batteryservice