Автор Тема: Мнение за Tops Tom Brown Tracker 1-2  (Прочетена 6873 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 646
  • ursus cosmatos
Мнение за Tops Tom Brown Tracker 1-2
« Отговор #50 -: 19 Март, 2019, 12:36:21 »
Fox Trakker - хората чак и вариации правят, май са изчистили част от нещата от които се оплаквате. Още по-грозен е :D.

И цената му по-добра, и стоманата му е моята любима....Обаче няма ни един филм с него  :D

Но пък си има сгъваем модел - Aruru  :ohhoho:

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1257
« Отговор #51 -: 19 Март, 2019, 15:38:11 »
Тефо, изобщо няма как да ме обидиш, нито ти, нито някой друг батко, аз не съм толкова тънкообиден, после - чета аз и виждам,
че говориме за различни неща - никъде не разискваме дали ножа е удобен или - не.
Говориме единствено за събраните в него елементи и идеята зад тях и аз питах дали има друг, "нормален" нож дето да събира същите елементи, нищо повече.

Както казах вече няколко пъти - аз не бих помъкнал такъв нож навънка, за да не натоварвам излишно Веско няма да обяснявам защо,
или каква е разликата м-у " да се обяснявам" и " да обяснявам", обаче да припомня другото за което приказвах и което някой сигурно не е прочел - тонове хора използват тая лопата и им харесва.
 Демек, на всяко мнение против има поне по едно "за" и пак да кажа - категоричноста с която 5 човека отписват използването на тоя нож от хяколко хиляди други е несериозна.
Не говориме за това дали ще е удобен, или - не. Не говориме дали е скъп, говориме единствено, че има достатъчно ненормални които си го ползват и им харесва и
че до сега никой от критиците не иска да го сравни с конкретен нож. Това са факти, не съм си го изсмукал от пръстите...

Конкретно - ако си направиш труда да погледнеш как секат хората които го използват, ще видиш с коя именно част секат, как дерат, как вършат други неща, колко се износва там за където предполагаш, че се износва и т.н.т.
Няма смисъл да спориме за нещо което и двамата не сме употребявали реално. Аз мисля, че ще сече добре, ти сечеш повече, сигурен съм, имаш поглед за тея неща и за това именно те питах тебе а не някой друг кой друг нож би секъл по-добре.
Не споря с тебе, давам ти предположение, че нож, с по-голяма маса, изнесена напред, ще сече като малка брадвичка, шестицата за която аз говоря може би ще се впива повече но няма масата на тоя топуз, така ли е или не е ?
Освен това и двамата не знаем колко е дебел зад режещият ръб тракера, демек и ти и аз предполагаме две различни неща, за какво се ядосваш... ?
Чета ти ммнението и те разбрах още от началото за това исках да видя с какво да го сравня тоя тракер, не питах за друго.

Ножа е противоречив, репутацията на създателя мусъщо е обект на много противоречия, даже из американският форум се подвизава един юнак който твърди, че ТБ е откраднал дизайна на ножа от баща му, и продава "оригиналният" дизайн от китайска стомана в Амазон. Хората му обясняват къде са му грешките, даже един разправя, че като работи с топсовият тракер предимно го държи през триона, по-удобно му било.
Ножа си има сума ти вариации и подобрения. Обаче да се отписва категорично факта, че сума ти хора дето ръгат и по-отдавна и повече по горите от някой критици,  го използват, е несериозно а ужким тоя форум минава за сериозен, това ми беше идеята, не ( да повторя за 20ти път) да ти доказвам дали ножа е удобен или че има някакви чудни качества...
Μολων λαβε !

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3205
  • Горянин
« Отговор #52 -: 19 Март, 2019, 16:23:53 »
Това е първият клип който ми излиза като напиша-tops tracker chopping.Не съм го гледал
Направи ми услуга,пусни го и ми кажи с коя част на рр удря?
С набеденият гът хук ,където казах че е мъртвата точка или ?
После ми кажи съжденията ми по картинка верни ли са?
После на бележките дето си отправил отговорих в предните ми постове още,виж че не обръщаш внимание.Така ли е?
Кое къде се пада,форма,линия на рр,къде се удря с батата,къде се удря при сечене.... с 20 сек мислене над думите ми,щеше да ме разбереш особено като си го пипал тоя нож...
Ти предполагаш къде трябва да се удря при батононг,но не е там,просто не става.
Предполагаш къде трябва да сече,но пак не е там,защото не става...
Тия елементи събрани в него точно са проблема,защото се бият РР във всички посоки,вектори,линия на усилие чудеса...
Държи го оня през триона понеже всеки друг хват е неудобен при тия упражнения и от там ниска ефективност...
Ножа не е удобен затова не става...
Елементите си пречат затова не става....
За да става трябва да е удобен,а не е...
Само теории си развиваш както казах,не ми трябва да съм го пипал ,за да го преценя до голяма степен.Нито на някой друг който е поработил с нож...
На всеки е ясно като го погледне,форма геометрия и предназначение на елементите НЕ СИ ОТГОВАРЯТ,бият се....
Нали не държиш да си прав,доста лавираш с думите за да се изкараш прав,приятелю
За последно ти уйдисвам да пиша за това недоразумение.
То просто няма смисъл,като те чета,затова и другите не се включват да ти отговарят

« Последна редакция: 19 Март, 2019, 16:45:39 от Kukriblade »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 849
  • диагностициран
« Отговор #53 -: 19 Март, 2019, 18:50:25 »
(Щракни за да видиш изображението.)

И цената му по-добра, и стоманата му е моята любима....Обаче няма ни един филм с него  :D

Но пък си има сгъваем модел - Aruru  :ohhoho:
Този чисто визуално ми харесва повече. Има нещо кроманьонско в него, все едно е издялан от камък. :D
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1257
« Отговор #54 -: 20 Март, 2019, 01:56:34 »
...Ти предполагаш къде трябва да се удря при батононг,но не е там,просто не става.
Предполагаш къде трябва да сече,но пак не е там,защото не става...
Тия елементи събрани в него точно са проблема,защото се бият РР във всички посоки,вектори,линия на усилие чудеса...
Държи го оня през триона понеже всеки друг хват е неудобен при тия упражнения и от там ниска ефективност...
Ножа не е удобен затова не става...
Елементите си пречат затова не става....
За да става трябва да е удобен,а не е...
Само теории си развиваш както казах,не ми трябва да съм го пипал ,за да го преценя до голяма степен.Нито на някой друг който е поработил с нож...
На всеки е ясно като го погледне,форма геометрия и предназначение на елементите НЕ СИ ОТГОВАРЯТ,бият се....
Нали не държиш да си прав,доста лавираш с думите за да се изкараш прав,приятелю
Никой не държи да е прав и го повторих 30 пъти до сега а ти търсиш клипчета пък не ги гледаш, леле къде я попдкарахме тая тема... ?  :headbang:
Разказваш ми как не бил събран да сече... трябваше да гледаш клипчето дето си ми го дал приятелю и нямаше да ме караш да ти отговарям на въпросите нито за мъртвата точка , нито къде се удряло.
За да не се забивам в безсмислени разбори кой - какво казал само ще повторя - две са нещата които твърдя а който иска да се включва:

1. Не можеш да кажеш, че е недоразумение, след като хора дето ръгат по горите повече от тебе го ползват от 30 години.
  Нищо повече. Харесва ти или - не, факт бате, без значение че и ти и аз не бихме носили тоя нож навънка, бая народ не знае, че според тебе ножа не става и си го ползва.
  Няма никакво значение дали го купуват заради рекламата или - не, ползват го хора които ходят по горите повече от тебе и мене, как го ползват не обсъждаме, има стотици клипове,
   който се интересува ги гледа.  За тебе приятелю е недоразумение, на мене ми е безразличен обаче за хиляди други - не е. Без да коментирам нататъка - това е факт.
   Ако 5 човека от тоя форум го смятат за изгъзица а 5 хиляди го ползват, това говори достатъчно добре кой е прав или кой колко разбира приятелю, без да се обиждаш...

2. По въпроса за геометрия, ъгли, дебело свеждане и батонинг - Аз го сравнявам със шестицата. Простата физика ти казва, че ако имаш две железа с почти еднаква дължина, дори и да не знаеме колко
    е дебелината на Тракъра зад режещият ръб, при грубо един и същи ъгъл на заточване, ножа с по-голяма маса зад часта с която се удря ще сече повече заради инерцията. Това е.
    За това те питах кой е тоя "нормален" нож копйто имаш предвид за да сравниме дължина и маса. С коя част се удря Тракъра няма никакво значение, нито къде смяташ, че твърдя къде се удря,
    маса и дължина при еднакъв замах, предимство има ножа с по-голяма маса, физика батко, няма кой бил прав, кой бил крив, кой живеел на села и кой - в Холандия...  8)

По въпроса с клипчетат и кой-къде батонва батко, аз даже няма пиша повече щото първо ми писна и после наистина не не ме интересува, казах вече - такъв  нож аз няма да нося,
но една проста квота в Гуглето " Use of Tom Brown's Tracker " ти дава " 2,240,000 results " и като отидеш в Тубата, кеф ти да гледаш кой къде батонира или си бърка в носа с тоя нож. Грубо 2 милиона души са качили клипчета за ножа си, пък ти им разправяй, че не ставал за нищо...  :green: : https://www.youtube.com/results?search_query=Use+of+Tom+Brown%27s+Tracker

Е тоя например има клип от първото ползване на Тракера преди повече от една година:

... изглежда не е чел, че елементите не са събрани както трябва, щото още го ползва...

Е, и тука бая сече:

А ей тоя директно си казва в края - няма как да ти хареса ако не го пробваш и дори и тогава няма гаранция, но точно както каза - да спреме до тука за да не си мисли някой, че искам да се изкарам прав...  :green:

« Последна редакция: 20 Март, 2019, 02:11:50 от POCEH KOCEB »
Μολων λαβε !

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 515
  • диагностициран
« Отговор #55 -: 20 Март, 2019, 16:15:38 »
Не го приемай като заяждане, но не съм съгласен с нито един от доводите ти.
 Броя на хората, които харесват нещо няма никакво положително значение, даже напротив. Джъстин Бибър го познават няколко милиона пъти повече хора от Борис Христов, ама познай кой е по-добър певец.
Това че някой 30 години ходи с пикапа до близката горичка, не означава че разбира повече отколкото някой, който живее в гората. Това което разни показват, че могат да направят в ютюб клипчета, много, много хора правят по-добре, и то без да го считат за нещо,  с което трябва да парадират. Аз познавам родопчани, които могат да сложат в малкото си джобче разни медийни звездички, що се отнася до живот в гората, без да имат нито едно нещо от специалното, прескъпо оборудване, което се рекламира като незаменимо.
И накрая - всичко което може да се направи с Тракера, мога да го направя и с парче ръждив ресор. Това не значи, че е удобно или че щом може, значи трябва.
 :nabira:

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 717
  • диагностициран
« Отговор #56 -: 20 Март, 2019, 16:32:25 »
Както се казва: Все има нещо в тия лайна, не може милиони мухи да грешат.

Rado_I

• Гост
« Отговор #57 -: 20 Март, 2019, 16:39:43 »
Другарят Мечка е руски агент.
Пусна темата за да ни скара с братята американци. :D

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 515
  • диагностициран
« Отговор #58 -: 20 Март, 2019, 16:44:32 »
 :D  Те братята американци ще си го преместят в другия крачол заради нашето мнение! А пък с Росен Косев въобще не искам да се карам или да го засягам. Просто става лаф мухабет за един нож, нищо важно, заради което възрастни мъже да се скарат.  :nabira:

Неактивен morfinist

• социопат
  • Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Потребителско име: Morfin
  • Публикации: 82
  • интоксикиран
« Отговор #59 -: 20 Март, 2019, 18:28:02 »
 За янките не знам, но аз да съм на мястото на Ме4ка, дето му е легнало на сърце това желязо за една шапка пари, със сигурност ще се преориентирам към италиянския вариант на Фокс. Причини няколко, но може би най-важната е: нещо не си представям като как точно ще става батонинга с Тракера (много правилно Кукри посочи, че тази му част, която би ставала, е цялата извита), най-малкото ще е супер неудобно и непрактично, ако изобщо се получи. Докато при Фокса в предната част на острието си има прав участък, далеч по-подходящ. Втората причина също е очевидна - стоманата! Трета - цената! Има и още, но и до тук да спрем, ясно е кой от двата би бил логичния избор.

п.п. За да съм обективен, ще разгледаме и плюсовете на Топс Тракера... като се замисля то е едно нещо, ама много сериозно: има го във филма!!!  8)
« Последна редакция: 20 Март, 2019, 18:46:22 от morfinist »

Неактивен morfinist

• социопат
  • Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Потребителско име: Morfin
  • Публикации: 82
  • интоксикиран
« Отговор #60 -: 21 Март, 2019, 01:03:32 »
 Опааа, трябва да се корегирам в предното си мнение, май нещо много наизуст съм приказвал! Изгледах някои от клиповете и батонинга явно не му е проблем на Топса! Действително, като съм го гледал само на картинки, по-добре да си трая! Сори за спама, успех с избора!

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 849
  • диагностициран
« Отговор #61 -: 24 Март, 2019, 09:02:34 »
Случайно попаднах на вариант на същия нож, изработен от Walther. Стоманата е 440А.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1988
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #62 -: 24 Март, 2019, 20:46:29 »

1. Condor Scalper;

Много ми е влезнал под кожата тоя нож точно, иначе и боуито, дето го е показал колегата ме влече !!!

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 646
  • ursus cosmatos
« Отговор #63 -: 25 Март, 2019, 17:17:26 »
Мдааа....извратеното не спира да се върти по света:

RUI Tracker Tactical Fixed Knife.

п.с. Все повече, ама все повече поглеждам към марката FOX....

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 717
  • диагностициран
« Отговор #64 -: 25 Март, 2019, 20:50:26 »
Един Фокс тракър отдясно и един Руй тракър отляво на колана.

И... Сандокан с двата тракъра.

Rado_I

• Гост
« Отговор #65 -: 25 Март, 2019, 21:26:19 »
Мдааа....извратеното не спира да се върти по света:

RUI Tracker Tactical Fixed Knife.

п.с. Все повече, ама все повече поглеждам към марката FOX....
Това май съм го виждал някъде.
Къде ли беше?
А, сетих се. На Илиенци.  :)

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1391
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #66 -: 25 Март, 2019, 21:51:32 »
Това май съм го виждал някъде.
Къде ли беше?
А, сетих се. На Илиенци.  :)
И какво от това??? Копират се само нещата към които има интерес! Това в никакъв случай не ги омаловажава!  :nabira:

Неактивен Amateur

• Напреднал
  • Публикации: 187
  • диагностициран
« Отговор #67 -: 14 Август, 2019, 12:34:27 »
Не знам, аз един анадолски тракер съм си харесал за шест-седем евра, чакам само батката Хейкел да ми го достави тия дни и после ще споделям впечатления  :D

Ножът е важно да е точен.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1391
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #68 -: 14 Август, 2019, 14:09:51 »
Не знам, аз един анадолски тракер съм си харесал за шест-седем евра, чакам само батката Хейкел да ми го достави тия дни и после ще споделям впечатления  :D

Само една бройка ли поръчахте? Какви са му ТТ данните?

Неактивен Amateur

• Напреднал
  • Публикации: 187
  • диагностициран
« Отговор #69 -: 14 Август, 2019, 16:41:28 »
Само една бройка ли поръчахте? Какви са му ТТ данните?
Засега една, да му видим хала, па после ще му мислим. Мекица е, 45 Рокуела, някаква незнайна ръждавейка, за която Батката предполага, че е закалявана на оджак. Два модела са, единият в три размера. Този на горната снимка е с режещ ръб 24 сантиметра, дебел 5 милиметра, обща дължина 33 сантиметра.
Аз всъщност поръчах най-големия от другия модел, от който имат три размера. Ето го:

Той е с режещ ръб 22 см, обща дължина 41.5 см и дебелина 5 мм.
Ето ги тук всичките:
https://www.bicakcim.com/v1/catalogsearch/result/?q=Nalbantoğlu+
Инак мисълта ми е, че ако това джелезо му се оправят скосовете и мине една нормална закалка, може да се окаже много интересна балтия.  :D
Като пристигне, ще му направя отделна тема. Айде да не правим офтопик на хората  :D :D :D :nabira: :nabira: :nabira:
Ножът е важно да е точен.

Неактивен gado

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 25
  • диагностициран
« Отговор #70 -: 15 Август, 2019, 19:19:09 »
Като цяло и аз не съм много голям фен на формата на този нож ама има ли желание върши работа  :nabira:
Пичагата от клипа долу ползва само него и цяла хижика си сглоби, а и в другите клипове от каналът му е основното сечиво и прави интересни неща

ArmsBG OlightBG Batteryservice