Автор Тема: С какво се смазва фолдер  (Прочетена 36533 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен han solo

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 18
  • Reputation Power: 30
  • han solo няма влияние.
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #175 -: 13 Януари, 2018, 18:53:03 »
Аз използвам маслото за смазване на машинката ми за подстригване.
С игла и спринцовка и те така.

« Последна редакция: 13 Януари, 2018, 18:56:11 от han solo »

Активен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1953
  • Reputation Power: 976
  • Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
С какво се смазва фолдер
« Отговор #176 -: 13 Януари, 2018, 18:57:32 »
Специално за фолдърите си взех тъф-глайд, лошото е, че започнах да го ползвам и за пушкалата... та количествата намаляват, ще се озъртам на някоя колективна поръчка да паразитирам  :green:

Тука се намира четвърт кило за 50лв.

Неактивен cactusoctopus

• Член на сдружението
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 1
  • Reputation Power: 10
  • cactusoctopus няма влияние.
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #177 -: 10 Декември, 2018, 15:34:01 »
Аз използвам японско олио от Камелия (Tsubaki Camellia oil) за смазване на сгъваеми и несгъваеми ножове, бръсначи, брадви, триони, длета, ножици и т.н. Предпазва всякакви метални инструменти от ръжда. Естествен студено-пресован продукт без киселинност, миризма, вкус и не е отровен. Освен това не изсъхва. Традиционен японски продукт за смазване на ножове. Лично за мен това е достатъчно като информация, защото смятам, че що се отнася за стомани и инструменти направени от тях, японеца е много, много напред.

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 433
  • Reputation Power: 803
  • Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #178 -: 10 Декември, 2018, 16:53:12 »
Аз използвам добрия стар Балистол - и за сгъваеми и за несгъваеми. Имам и малко Тъф, но много сухо ми стои след това и спрях да го ползвам.

А най-обичам да ги смазвам със сланинка или мазнина от прасенце....  :D
Най-доброто предстои!

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 464
  • Reputation Power: 1613
  • servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #179 -: 10 Декември, 2018, 17:23:44 »
Колеги,тъй като ще си прибирам ножовете в шкафа  и няма кой да ги поглежда доста време да ви питам :-Как ще ме посъветвате да ги "консервирам"?Мисля си да ги напръскам с WD40,но дали няма да ръждясат?Или пък да ги прибера напълно сухи и избърсани?Ще се радвам на всяка помощ...
Всичките ми железа са наредени в един шкаф, без сказки и подобни а въздуха в Бургас е пословично влажен - тайната е като купуваш обувки, ония малките пакетчета да ги мяташ при ножовете - имам хвърлени 10-20 броя и нямам ядове с нито един нож! Смазките и гресовете миришат, цапат, като цяло са отврат - котешката тоалетна върши същото, като тия пакетчета - просто изсмуква влагата от въздуха и ножовете си благоденстват - само е хубаво да са затворени в някой шкаф за да може да си е сух въздуха вътре а не да са на "течение"..
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен deqerven

• Редовен
  • Публикации: 50
  • Reputation Power: 0
  • deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.deqerven изглежда не е желан тук.
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #180 -: 10 Декември, 2018, 20:48:35 »
Някъде четох, че ножовете не трябва да се съхраняват в кожените кании, щото химическите вещества от обработката им се отразявали зле на стоманата. Това вярно ли е?

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 679
  • Reputation Power: 3216
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #181 -: 10 Декември, 2018, 21:15:38 »
Кожата се обработва с дъбилни вещества и при продължителен контакт с ръждаеми остриета следва химична реакция- патиниране, ръжда... При неръждавейките не съм имал проблем.

П.П. Не става дума за едно денонощие престой в кожена кания, а за по- продължително съхранение.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice