Автор Тема: С какво се смазва фолдер  (Прочетена 37799 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1025
  • Дърт на орел!
С какво се смазва фолдер
« Отговор #50 -: 21 Януари, 2013, 16:43:58 »
Вазелина е идеален за намазняване на ръждавейки.
Както и за разпалка.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен za6o

• Капитан
  • Старо куче
  • Публикации: 141
С какво се смазва фолдер
« Отговор #51 -: 17 Декември, 2013, 22:06:42 »
Аз използвам militec-1, не съм ползвал други лубриканти, но след този има осезаема разлика преди/след.

А и да попитам, тази дупчици предполагам служат като разширителен съд за смазката, ама форма в която са оформени, някаква супер модерна разработка на перфектната "гресьорка" ли е ?

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 862
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
С какво се смазва фолдер
« Отговор #52 -: 17 Декември, 2013, 22:40:17 »
Тва ми седи като разядено. :???

Неактивен za6o

• Капитан
  • Старо куче
  • Публикации: 141
С какво се смазва фолдер
« Отговор #53 -: 17 Декември, 2013, 23:04:50 »
Ами приличат на дупки правени на 3 ракии , ето една снимка от другата страна

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1436
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #54 -: 30 Януари, 2014, 08:57:54 »
Днес в Lidl пускат W5 carcare за 2.49лв. това го пише в описанието:Висококачествено силиконово масло със смазващ и водоотблъскващ ефект подходящ за автомобила и за домакинството200 мл. Искам да питам някой ползвал ли го е и има ли ефект?
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен mil10

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 28
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #55 -: 31 Януари, 2014, 06:32:20 »
По принцип силиконовото масло е подходящо за смазване на каучукови изделия, пластмаси и други подобни. За метал не се препоръчва.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 569
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
С какво се смазва фолдер
« Отговор #56 -: 31 Януари, 2014, 12:00:02 »
Днес в Lidl пускат W5 carcare за 2.49лв. това го пише в описанието:Висококачествено силиконово масло със смазващ и водоотблъскващ ефект подходящ за автомобила и за домакинството200 мл. Искам да питам някой ползвал ли го е и има ли ефект?

По принцип силиконовото масло е подходящо за смазване на каучукови изделия, пластмаси и други подобни. За метал не се препоръчва.

Кире, това както е написал колегата е най-добре да си мажеш уплътненията на колата да не замръзват. Аз точно за това смятам да го ползвам, че 3 дни много ядове брах с тях и днес ще си взема такива...
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1025
  • Дърт на орел!
С какво се смазва фолдер
« Отговор #57 -: 31 Януари, 2014, 12:03:17 »
Евтино, безцветно, трайно, чисто. Тефлона е с най-малък коефициент на триене от всички твърди вещества.

(Щракни за да видиш изображението.)

Ползвам това същото напоследък и съм доволен. Намира се навсякъде, не е скъпо и работи много добре!
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1178
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
С какво се смазва фолдер
« Отговор #58 -: 31 Януари, 2014, 12:10:23 »
Току-що си закупих и аз лидълското флаконче и пробвах на няколко сгъваеми ножа!Забелязах и аз ,че има ефект!Количеството на флакона е достатъчно голямо!

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #59 -: 31 Януари, 2014, 12:14:41 »
Подкрепям Колонело и Калмара. И аз я ползвам тая гад. И съм доволен. :nabira:

nikikin

• Гост
С какво се смазва фолдер
« Отговор #60 -: 31 Януари, 2014, 15:08:40 »
Това ми е мултифункционалното мазило.Смазвам някои от ножовете си,ползвам го за бързодвижещи се части на машини/шевни,ел.мулти тулове и др./а така също в началото на дъждовните и зимните сезони си впръсквам с него във всички ключалки,брави и те незамръзват,и се смазват и ... ;D

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3586
С какво се смазва фолдер
« Отговор #61 -: 31 Януари, 2014, 16:49:40 »
Колеги не ползвайте Лидълскот ножа започна да стърже ужасно от къде да си взема тефлоновото чудо?

nikikin

• Гост
С какво се смазва фолдер
« Отговор #62 -: 31 Януари, 2014, 17:15:35 »
Колеги не ползвайте Лидълскот ножа започна да стърже ужасно от къде да си взема тефлоновото чудо?
Това,което колегата Колонело е показал на снимка по-горе,се продава в Практикер,Бриколаж,повечето подобни на първите магазини и дори съм го виждал в бензиностанции и малки железарии.  :)

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1436
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #63 -: 31 Януари, 2014, 19:03:10 »

Същата работа и при мен се получи на ножовете paramilitary2, military, native 5. Сложих и на 710-та при нея за сега няма проблем. Всичките ножове са с медно фосфорни шайби, но забележете стърженето идва от там където контактуват метал с метал а не метал с шайбите, но не мога да разбера защо това стържене го няма при 710 като и там има контактуване метал с метал.
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #64 -: 31 Януари, 2014, 19:13:21 »
СИЛИКОНОВ спрей съм ползвал на бизон същата работа става, затяга и по- трудно се отваря.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3586
С какво се смазва фолдер
« Отговор #65 -: 31 Януари, 2014, 19:20:17 »
Взех тефлоновото от Практикер и нещата тръгнаха изобщо не се занимавайте с лидълските ипровизации

Amon Ra

• Гост
С какво се смазва фолдер
« Отговор #66 -: 31 Януари, 2014, 19:39:29 »
от стотиците смазки, които пробвах ми стана ясно, че най-добрата смазка е течна оръжейна смазка. Имам 1 литър от нея. Вече повече от година съм си налял в една малка масленичка около 20 гр и още не е свършила. А смазвам всичко наред. Тоя литър ще го имам около 200 години по моя сметка. На някое събиране ще подаря на всеки желаещ по малко. Ето оригиналната опаковка

Неактивен target410

• Редовен
  • Публикации: 60
  • диагностициран
  • Скайп: freestylestreetball
С какво се смазва фолдер
« Отговор #67 -: 31 Януари, 2014, 20:35:30 »
Здравейте колеги, да се изкажа и аз :D , понеже ми се наложи да пробвам всякакви спрейове , мазила и греси за вилката на колелото ми , а успоредно с това и всяко едно от тях и на ножа :D . Искам да кажа , че всичко на силиконова основа не е подходящо за смазване на метал в метал или поне стомана в стомана. След смазване с силиконов спрей или грес (балистол , carlube и др.) започва едно ужасяващо търкане , че дори и с звук. Тефлоновите и оръжейните смазки са по-подходящи , но по-често трябва да се нанасят. При мен най-голям ефект при фолдърите има обикновената  евтина литиева грес и смазките на BRUNOX (turbo-spray-a) , който са скъпи но си заслужават.
Зная защо има толкова много хора, които обичат да цепят дърва. В тази дейност те незабавно виждат резултатите. А. Айнщайн

brinel

• Гост
С какво се смазва фолдер
« Отговор #68 -: 31 Януари, 2014, 20:42:09 »
СКБХ-ВЕРИЛА
в такива тубички се предлагаше и ВЕРО
оръжейните смазки са произведени да отговарят на високите военни изисквания и като така ще са подходящи и за огнестрелни и за хладни оръжия

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
С какво се смазва фолдер
« Отговор #69 -: 01 Февруари, 2014, 00:45:13 »
СКБХ-ВЕРИЛА
в такива тубички се предлагаше и ВЕРО
оръжейните смазки са произведени да отговарят на високите военни изисквания и като така ще са подходящи и за огнестрелни и за хладни оръжия

*palec* :D :D :D Коментара е излишен,най високите изисквания са при съветските военни поръчки.И се спазват..... :D ;D
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1042
  • често подпийнал
С какво се смазва фолдер
« Отговор #70 -: 02 Февруари, 2014, 15:55:08 »
Днес си купих и аз от тефлоновия спрей който Колонело предпоръча и съм много доволен. Менлито се отваря като швейцарец  *нинджа*

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 707
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #71 -: 03 Март, 2014, 17:23:48 »
Да споделя опит, днес профилактирах парамилитари-то и истината е преди каквато и да е смаска, шайбите на стропа с най-фината паста.
Светват и после като се нареди с тефлоновия спрей... чак ме изненада и се порязах.

Този горе е тръкнат на стропа:

Неактивен Openeye

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 17
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #72 -: 18 Ноември, 2014, 01:31:29 »
Днес смазах M16-ката на Кит Карсън с това на снимката  :green: :green:
Дават го за високо натоварени пистови мотоциклетни вериги с X, Z и О рингове между звената. Смазката е с PTFE и я дават да издържа на сериозни външни и атмосферни влияния като прах, вода, кал, високи и ниски температури и т.н. (поне така пише, ще разбера в последствие). За сега впечатленията са добри, лепкава е  но въпреки това прониква доста добре. След смазване на шайбите ножката започна да работи много мазно, всякакви шумове изчезнаха и отварянето стана с една идея по стегнато. Мисля, че ще идеална за дърти разлопани фолдъри, с които се вършат всякакви аграрщини :green: ще обере луфта между шайби и други елементи и ще ги държи стегнати известно време. Въпреки, че ножката ми е на по малко от месец и въобще не попада в категорията описана в предишното изречение, идеята ми е все пак да видя дали ще изкара по-дълго до следващата профилактика и дали ще издържи на описаните неща. За сега впечатленията са  *palec* *palec*

P.S. Употребата на подобна смазка върху фолдъра ми е на моя отговорност, моля колегите да не приемат поста ми за препоръка и да не хукват да си смазват ножките с това докато не установя какви ще са трайните последствия :–))))))) По-натам ще разглобя M16-ката и ще кача снимки.... па да видим
« Последна редакция: 18 Ноември, 2014, 01:58:44 от Openeye »
Не падай духом за да не духаш паднал.

Активен Vall

• Свободен Човек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 377
С какво се смазва фолдер
« Отговор #73 -: 18 Ноември, 2014, 16:17:36 »

Никога силикон - освен че се усеща стържене, но и затруднява триенето.
Само Тефлонов спрей и Балистол.
 :nabira:
Aut Caesar, aut nihil...

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 756
  • диагностициран
С какво се смазва фолдер
« Отговор #74 -: 18 Ноември, 2014, 17:45:06 »
Какво ви е мнението за финото машинно масло? Аз с него смазвам всичите си фолдъри.
Si non confectus, non reficiat.

ArmsBG OlightBG Batteryservice