Автор Тема: Продавам комбинирана Индия- от старото производство  (Прочетена 712 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 562
  • диагностициран
Продавам комбинирана Индия, от старите, произведена в Англия, камъкът е поне 40 годишен. Размер 20х5х2.5см. От личната ми колекция е, не беше предназначен за продажба, но по стечение на обстоятелствата се сдобих с още няколко стари Индии и тази реших да я продам. Почистена и с оформени фаски, в много добро състояние, единствено, че има две малки отлюспвания по краищата, видни на снимките, които обаче не пречат при заточване, явяват се дребен козметичен дефект. Напълно функционален камък, който  бях взел за лична употреба.

Цена 50лв. Изпращам с Еконт за сметка на купувача. При интерес за покупка, да се заяви в темата.

Неактивен vlastelin

• Faber est quisque suae fortunae
  • Старо куче
  • Публикации: 153
Какъв грид е приблизително? Имам интееес, но ме интересува едрината.

Неактивен 3apu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 46
Купувам, данни а лично, ако колегата не е с предимство де :)

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Тъй като колегата Зари, първи заяви в темата че го купува, камъкът ще е за него. Относно грита на тези камъни, както сме дискутирали  в темата посветена на Индиите, размерът на зърното във фината страна е 35 микрона, което по японската система се равнява на 500 грит. Тъй като не отделя зърно при работа и е вид керамика(която с времето се заглажда)  работят по-фино отколкото предполага т.нар. грит. Реално, при работа, дори една чиста нова Индия, при която няма заглаждане, оставя визуален финиш като японски 800 и значително по-висока острота, а с времето като се заглади и ако не се освежава никога повърхността, може да стигне до финиша на японски 2000, но ще е за сметка на скоростта, която ще падне значително.

Неактивен 3apu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 46
Получен в перфектно състояние и съм доволен! Благодаря!

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Със здраве да го ползваш, колега! Темата е за архив.

ArmsBG OlightBG Batteryservice