Автор Тема: Тема за размисъл: Как да спасим форума във вида на първоначалната идея.  (Прочетена 9427 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1290
...избор на модератори ще промени обстановката в форума и това е неотложно.От тях ще зависи атмосферата тук и...
:blink:  Аз лично ще стискам палци да видя модератор дето ще подобри атмосферата на писане във форума...

Никой няма право да дава наклон на писалката на никого.

Модератора трябва единствено да се меси за да коригира вулгарности или нарушени форумни правила, останалото е утопия.

Всяка друга намеса на модератор, ще превърне форума в по-голям батак от колкото ви се струва че е,
но аз въпреки всичко пожелавам успех на който реши да подобрява атмосферата !  :ohhoho:
Μολων λαβε !

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 209
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Кое точно не разбра Данчо от "атмосферата" в която трябва да се спазват правилата и да няма вулгарности?

P.S.
Виждам ,че това за писалката си го харесваш, но се страхувам, че наклон няма а е отвесна линия към "хоризонта".
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен hektor 1

• Напреднал
  • Публикации: 68
  • диагностициран
Да направим Данчо президент и админ и модератор и всичко. Пълен философ.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1573
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Така,темета очаквано се изчанчи във мерене на патки. Идеята беше схваната в началото и се появиха добри мнения и до там...май всички сме съгласни с едно - да има стабилни модератори,на които да се крепи градацията на темите .

Неактивен poison

• Напреднал
  • Публикации: 145
  • диагностициран
Изказвам моето виждане, за подобряване на форума и запазване на добрия дух.
Като първо ,мисля трябва да се изберат модератори, дали с общо гласуване  дали от създателите на форума в последствие ще се види дали избора е бил удачен. До сега в модерацията мисля ,че всички са видели двойнствения стандарт.  Често е имало обиди  от две страни, а са били коригирани  само едностранно. От което следва ескалиране и нетърпимост.Лично аз съм правил забележка  в тема за продажба , в която постоянно се ъпваше с коментари не свързани  с продажбата ,файда  никаква , модерацията не ме отрази.
За повече ревюта  предполагам ще е от полза да се преработи функцията с качването на снимки , като автоматично преоразмерява файла ( знаем че и на 500К има задоволително качество). Второ разрешаване на корекция на поста, понякога правим грешки в информацията ,която сме дали  и е досадно да пишеш на модератор да коригира.
В отдел продажби заявките за купуване на артикул да стават в темата  първо и после на лични, така няма се стига до обяснения  кой е първи .

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Предложение:
Модераторите да са трима на брой.Единият от тях е глобален модератор а другите двама са конкретно за упоменати раздели(избор по желание).При възникнал казус модераторите взимат решение с просто мнозинство (при налагане на по драстични провинения).

По мое мнение трябва да има процедура за самопредлагане по простата причина ,че форумът се напълни с анонимници и не можем да преценим кандидатурите.Естествено и предложения от други членове за точно определени хора.

Според мен не е задължително да се има енциклопедични знания за ножовете, но е задължително безусловното познаване на правилата.Необходими условия са свободно време или работа свързана с компютър , за да имат възможност за переодичен преглед на темите.За предпочитане са хора с по- богат житейски опит и усет за допустиме граници в отношенията м/у членовете.

Гласуване на общо основание за тримата и после от избраните за глобален одератор.На него се пада задължението освен да модерира и да упражнява контрол и синхрон в работат на колегите си.Вероятно има смисъл от избор на една резерва която да се включва при определени обстоятелства т.е.липса на определен модератор по някаква причина.Пробен период за 3 месеца и после мандат от 12 такива.Трябва да има регламент за отзоваване на модераторите, вероятно по предложение на останалите двама или аргоментирана молба на член на форума която се подлага на обсъждане.

При нагане на наказание се посочва нарушеното условие и това е всичко.За явно провокативно поведение се отстранява от форума за 7седем дни (първо нарушение ) при второ от същият вид 30 тридесет дни) при трето, пътя.За дребните неща предупреждения.Глупави и заядливи коментари без конкретни нападки просто се трият.Всяка тема която провокира конфликт се заключва.Може и само за определен период или тотал.
       Оскар Уайлд.

Неактивен magnus

• Старо куче
  • Публикации: 172
  • Скайп: vassil_st
Като възрастова граница до 3 годишни, 'щото после, почваме да ставаме подли лека полека.

Изпратено от моят Nokia 2 с помощта на Tapatalk

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Magnus, друже вероятно ще се кандидатираш за модератор въпреки, че си прескочил възрастовата граница, но иначе, иначе ще е интересно...
       Оскар Уайлд.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1290
Кое точно не разбра Данчо от "атмосферата" в която трябва да се спазват правилата и да няма вулгарности ?
С две ръце гласувам за такава атмосфера приятелю.
Това което не искам да видя е някой разбирател като Пламби да ме модерира не според правилата на форума а според личните си разбирания и убеждения или да се експериментира с добрият форум с някакви "демократични" схеми. 
...Според мен не е задължително да се има енциклопедични знания за ножовете, но е задължително безусловното познаване на правилата....
Е това е най-ценното от тея 5 или колкото са вече страници локуми, сега остава някой да се размърда и да го направи за да не останете само с добри пожелания.
Съвсем откровенно и искрено се надявам да ти приемат предложението.
Μολων λαβε !

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 453
  • диагностициран
Кой твърди, че форума си отива? За няколко дни/докато не го следях/ са изписани 6 страници. Е, вярно, че само от шепа хора, но всяка тема си има поддръжници. Ще си позволя да изкажа мнение, макар и да нямам нито едно ревю /Да уточня, последното е опит за хумор, а не ирония/.
Та, относно демокрацията-Защо в армията има дисциплина и РЕД? Много е просто, няма демокрация!
Хубаво нещо е свободата, но ......се бърка със слободията и от там се изпедераси света.
Нарочно не пиша препоръки за форума, щото аз съм прост човек и от администриране и модериране не разбирам, а по Бай Тошово време форумите си бяха ОК.
Момци, гледайте малко по-оптимистично, а форума си е добре. Хубаво е да живеем с хората, а не да ги отблъскваме.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен magnus

• Старо куче
  • Публикации: 172
  • Скайп: vassil_st
Ама т'ва филмче с Леополд и мишките, дето си взимат поука ужким, е с продължителност 6-7 минути само.

Изпратено от моят Nokia 2 с помощта на Tapatalk

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 453
  • диагностициран
Добре де, проблем наистина има, но той не е с форума.
Проблема е в К О М У Н И К А Ц И Я Т А! Много се говори, малко се казва. Лесно е да се пише, но трудно е да се каже тет а тет.
Така е във всички интернет платформи, и който открие "лек" за тази болест, ще бъде герой.
Не мойте да се плашите. Всичко ще си дойде на мястото!
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен mdinkov

• Напреднал
  • диагностициран
Тази вечер прегледах форума ,без тази тема за 2 мин и 30сек .
А тук не разбрах ,какъв е проблема за форумните ножове , от всички форумни ножове които съм виждал и тези от обявите тук са чисто нови не използвани явно хората ги купуват за колекция или инвестиция и това което не разбирам е ,какво значение има функциалноста му .
Не се заяждам     който не ми вярва да почерпи бира най-блиската ножарска група . :nabira:

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 695
  • диагностициран
Ако отдели повече от 2,5 минути за форума и погледнеш списъците с поръчки за форумните ножове ще видиш че повечето поръчват повече от един нож. Така че има нови има и ползвани. Ако проследиш и темите за съответните ножове също ще видиш че се ползват. За колекция да, за инвестиция едва ли, защото форумните ножове /без първият фикс/ се продават на цени близки до първоначалните.
Най тъмно е под лампата

Неактивен mdinkov

• Напреднал
  • диагностициран
Явно аз съм по тъп ама накрая схванах , проблеми във форума няма и както каза ахмед доган няма да правим опасни игри на демокрация да подлагаме нещо на гласуване , настроението на всичките членове е борбено и приповдигнато  :yahoo:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Предложение:

Иво, предложението е добро. Защо не го пуснеш в тема, в която съответните членове ще могат да го разгледат и гласуват?
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Това е работа на УС! :protest:
       Оскар Уайлд.

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Вече съм писал, че мълчанието е злато, но ние не сме алчни (за злато, де...)!

P.S.
Другият вариант да чакаме бурята да отмине наведени може да доведе до неочакван край на "розовата" приказка, защото клякането винаги води до мускулни спазми на най не подходящите места, например... ахилесово сухожилие.
       Оскар Уайлд.

Неактивен poison

• Напреднал
  • Публикации: 145
  • диагностициран
УС е в лятна ваканция. Включване около началото на септември.

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 210
УС е в лятна ваканция. Включване около началото на септември.
Това звучи разумно, нека отминат жегите и се успокоят страстите.
Дано септември темата да се обнови с по-конкретни и конструктивни предложения
И най-вече с по-оптимистично заглавие.
За сега предлагам тази да се заключи или изтрие, но  май по-добре да остане в архива за спомен.

Страхливият умира всеки ден, смелият само веднъж.

ArmsBG OlightBG Batteryservice