Автор Тема: MANLY EAGLE  (Прочетена 6729 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен veso100

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 22
  • диагностициран
  • Скайп: veso100
MANLY EAGLE
« Отговор #25 -: 21 Юли, 2019, 15:16:08 »
Пробвах го вчера на пикник и е без грешка. 5см клонче отсече без проблем, нацепих го на летвички, настъргах за разпалки - всичко 6. След това свърши работа и за салатка и за шишчета,. а накрая и за мазане на филии. След цяла вечер основен нож на компанията и без пазене още бръснеше, но трудно и имаше проблясъци. Преди излета го бях дозаточил, че заводски не беше супер. Като цяло идеален къмпинг нож. Щерката и тя го одобри

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 30
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #26 -: 21 Юли, 2019, 18:30:35 »
Проба
Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1245
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #27 -: 21 Юли, 2019, 19:06:51 »
От името на Smurten - Малката ножарка :)

Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1245
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #28 -: 21 Юли, 2019, 19:14:21 »
Още две

Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 30
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #29 -: 21 Юли, 2019, 20:44:03 »
 :nabira:
Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1445
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
MANLY EAGLE
« Отговор #30 -: 21 Юли, 2019, 21:21:52 »
Малка принцеса! Да ти е жива и здрава!  :nabira:

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 543
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #31 -: 22 Юли, 2019, 09:00:27 »

Дръжката ми е супер удобна,пасва ми на ръката.Подялках за проба и не ми убива както и да я държа.
Нагрипяването е мното приятно на допир.

Врязва се в дървото агресивно .Дялкането е удоволствие.

Незабележимо носене лятно време става с Хеликончето ей тъй...

Повече снимки тук-https://goo.gl/photos/fPvLBui9Ga9bJy3eA

Неактивен ivodianov1992

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 18
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #32 -: 26 Юли, 2019, 21:52:51 »
Много хубав нож. Очаквам го с нетърпение. Прави ми впечатление, че Менли закаляват доста добре CPM 154  :)

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 543
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #33 -: 04 Август, 2019, 14:02:29 »

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 984
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #34 -: 13 Август, 2019, 14:42:39 »

Неактивен erosennin

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 186
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #35 -: 02 Септември, 2019, 18:39:10 »

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 494
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #36 -: 02 Септември, 2019, 22:18:39 »
Надписът за дизайна не е ли по-правилно да бъде “Designed by Bladeforum.bg” вместо “Design by...”?

Може би някой филолог да се произнесе.

Аз лично съм го срещал повече в първия вариант - с пасивната форма на глагола.

А може би вече е късно за такива промени...

Sent from my iPad using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Неактивен bvk

• Старо куче
  • Публикации: 28
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #37 -: 02 Септември, 2019, 23:06:34 »
Всичко е наред с надписа. И двете неща са верни.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #38 -: 03 Септември, 2019, 19:30:17 »
Новата кожена кания.
Отлично изработена от Жоро Илиев.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 915
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #39 -: 22 Септември, 2019, 18:25:51 »
Здравейте, днес ми остана време да пробвам как се справя форумният нож в полеви условия.Поставих тек лок вместо фабричното окачване на канията и мисля,че се получи добре.Вече мога да нося ножа по начина, който харесвам, а махането и поставянето му на колана стават далеч по- лесно. Малко е тежичък и проявява желание да ми свали гащите :D, но като натегнах колана с още една дупка и нещата се оправиха. В двора на къщата ми има две лески, които не са рязани отдавна и реших да ги поразредя с помоща на ножа, а и да понаправя малко колове за градината на жена ми. Все пак очаквам през следващата годана да имам собствена реколта домати. :D С дисциплините сечене и кастрене ножът се справи отлично. От снимките се вижда как се впива в дървесината след среден по сила удар.Ножът е масивен и е удобен за тези дейности, а дръжката определено е удобна и не проявява склонност към изплъзване. После реших да го пробвам на батонинг. Взех стара и суха цепеница, която беше направена на разпалки с лекота. С дисциплината федер стик се справи чудесно. След всичко това по РР нямаше проблясъци, остротата се запази и ножът режеше гланциран лист от списание. Пропуснах да напиша, че ножът е с фабричната си заточка. След всичко това го минах на рубинената керамика и в момента бръсне с отскок. По танга също не останаха следи от употребата. По мое мнение ножът е отличен и тепърва ще събира адмирации. Лично аз бих го ползвал като лагерен нож и се радвам, че заръчах и втора бройка, която би следвало да получа следващата седмица. Благодарности на всички, които имат принос към форумната поръчка! :nabira:
« Последна редакция: 22 Септември, 2019, 18:50:01 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #40 -: 22 Септември, 2019, 18:28:12 »
Ето и състоянието на РР след цялото упражнение.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 563
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #41 -: 24 Септември, 2019, 17:30:09 »
 *palec*  Само този начин на носене ми е много странен. Как стигаш дръжката и не се ли притесняваш, че ако паднеш по гръб ще ти изръби баш гръбнака?

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #42 -: 24 Септември, 2019, 18:38:31 »
Ами аз така си нося фиксовете. Удобно ми е, не ограничава движенията ми. Не пречи при клякане или навеждане. Не пречи и при сядане, стига да не се налага да се облягам. Някои ножове даже и тогава не пречат, но не и този. Не ми се е случвало да падна по гръб с така носен нож, но по същата логика, какво би станало, ако го нося на хълбока и падна настрани? :) При това положение ножът е най-малко забележим, особено ако се пусне дрехата над него, или се носи връхна дреха. Конкретно този нож е малко по-голям от тези, които съм свикнал да нося по този начин. Честно казано, бих го сложил в раницата, но когато се налага да се работи с него е най-добре да е под ръка, т.е. на колана. Ако го поставя по стандартния начин, ще ми създава неудобство при клякане. Но всеки сам си решава. Аз просто смятам, че трябва да си нося ножовете според навиците, които съм си създал. Всяка промяна, ако не е наложителна, би ми създала известен дискомфорт. :nabira:

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 753
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #43 -: 24 Септември, 2019, 19:35:44 »
*palec*  Само този начин на носене ми е много странен. Как стигаш дръжката и не се ли притесняваш, че ако паднеш по гръб ще ти изръби баш гръбнака?

Аз по-скоро не разбирам как го прибираш обратно без да си махнеш бъбрек?

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #44 -: 24 Септември, 2019, 19:53:31 »
Все още съм с два, та очевидно успявам. Пробвай, може пък да ти хареса. Един жокер- помагаш си с другата ръка. ;)

П.П. Дайте да пишем тук за качествата на ножа, а не кой как го носи и дали ви харесва моят начин. Пак казвам, този нож ми идва малко голям и тежък за носене на колан. Тек лок-ът дава възможност за бързо закачане и махане от колана. Поставих го така, както нося и повечето си други фиксове. Този начин не е измислен от мен. Пробвайте някой път, има си своите предимства. Не твърдя, че е най- добрият начин за този нож конкретно, но поставен отстрани не ми е удобен.Ако е прекалено напред, дръжката ме подпира под ребрата при навеждане. Ако е назад- идва високо и не е удобен при вадене, тъй като трябва да го издърпаш доста нагоре, за да излезе цялото острие, а упражнението наподобява извиване на ръка.  Ако е ниско разположен ще пречи при сядане, клякане и ще се вижда, че си с нож от 100 метра, както и ако е под ъгъл, но отстрани. В последния вариант дръжката стърчи и трудно се прикрива с дреха. По тези причини НА МЕН най- ми допада начинът, показан на снимката. А както вече написах, най-вероятно ще го нося в раницата за лагерен нож, а на кръста предпочитам да имам малък фикс. А иначе всеки може да си носи ножовете както намери за добре. С това мисля, че задоволих любопитството ви и нека да говорим конкретно за ножа и неговите качества и/или недостатъци.
« Последна редакция: 24 Септември, 2019, 20:16:05 от nikolai »

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
MANLY EAGLE
« Отговор #45 -: 05 Октомври, 2019, 18:52:59 »

ArmsBG OlightBG Batteryservice