Автор Тема: EDC органайзер Helikon Tex Possum  (Прочетена 431 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 284
  • диагностициран
EDC органайзер Helikon Tex Possum
« -: 30 Ноември, 2019, 17:14:54 »
Здравейте!
Искам да ви покажа една компактна малка чантичка, която вече повече от половин година е всеки ден с мен. Става въпрос за Helikon Tex Possum.

В търсенето си на артикул, който да събере всичките ми всекидневни предмети, имах няколко основни изисквания. Първото беше да е компактен EDC джоб/органайзер, който да се транспортира лесно. Повечето от въпросните органайзери обаче, изискват носенето им в раници или чанти, странични карго джобове или се закачат на колан. Всичките тези варианти за мен не са ОК, защото ако ще го нося в раница, значи ми трябва и раница. Ако пък ще стои в карго джоб или на колан, ще издува много дрехата. Затова изключих варианта за тези органайзери.
Другото, което беше приоритет за мен е въпросния артикул да не е с много на брой отделения, ципове, връзки и Molle-та, тъй като отдавна разбрах за себе си, че едно EDC не е нужно да е съставено от всевъзможни джунджурии, които в 99% от времето само тежат.
Започнах да се оглеждам за малка чантичка, която да има самостоятелна система на носене. Сиреч, да е с презрамка. Тук попаднах на хубави чанти за рамо, но те са проблемни за мен, тъй като имам ядове с гърба и като натоваря едното рамо, после става кофти.
Не на последно място беше и желанието ми да притежавам нещо, което да е в унисон с тактико-диванните ни форумни терзания, а именно да е с тактическа визия.
Сами се досещате, че цялата тази съвкупност от изисквания, свеждаше избора ми до процент на успеваемост, клонящ към нула. Затова и с месеци просто си гледах клипчета, четях ревюта и все нищо...
Докато не попаднах на клипче в YouTube, в което поляк обясняваше на страхотен английски, подобен на този, с който нашия премиер ни срами в цял свят, как е открил перфектния EDC органайзер. Пък бил и с презрамка. Че даже и цвят койот... Викам си: “Баси! Почувствах се, все едно Захари ме интервюира пред кварталната лафка в циганската махала! :)
И така намерих своята компактна ЕДЦ чантичка Helikon Tex Possum.
В първия момент се разочаровах, защото чантичката изисва да се носи или на кръста, което не бих предпочел или не дай Боже да я препаша през рамо и да лежи на гърдите ми. Последния вариант би ме доближил до визията на провинциален концесионер на микро язовир, който е спечелил “имането” си със съмнителна дейност в зората на демокрацията и за който единствено значение имат “яденьето, пиеньето и те тия три работи”. А и в последните години, въпросните диагоналки, бананки или концесионерки, са силно разпространени и това беше напът да ме откаже. Тук положително повлия цвета на органайзерчето. За разлика от батките, който гордо пъчат на гърдите си “оригилални” чантички на Naik, Adibas и подобни, които общо взето са уникални шарении, при Хеликона всичко беше ненатрапчиво. Не го мислих много. Направо поръчах. И не съжалявам.
Нека ви го опиша с няколко думи.
Посума представлява много прибрана, но същевременно побираща всичко необходимо за мен, ЕДЦ чантичка за носене през рамо или на кръста.
Размерите му са 22 x 13 x 7 cm.
Има едно основно отделение, един джоб с цип отпред и един също с цип отзад.
Основното отделение разполага с вътрешен мрежест джоб от едната си страна, а от другата е с различни по размер отделения.

Предния и задния външни джоба са достатъчно обемни, за да съберат сравнително голям смартфон. Лично аз държа телефона си в предния, а в задния съм позиционирал “кашетата” .

Презрамката може да се сваля. От едната страна е със закопчалка, а от другата е със скрита кука.

След като се свали презрамката, може да се сложи на колан, тъй като има достатъчно пространство между задния джоб и основното отделение.

Посума е изработен от Кордура, което за мен е голям плюс. Често го мъча по горски тръняци и досега не съм имал проблем. След като го пръсна със съвсем обикновен препарат за импрегниране, органайзера устоява на сравнително обилно намокряне, което може само да ме радва.
Циповете му са YKK. Вървят много плавно и тихо. Махнах фабричните връвчици, тъй като имаха някакъв термо шлаух, поради което стърчаха. Сложих си мои връзки от паракорд.
Дано написаното от мен да ви е било интересно поне малко. Ревюто е продиктувано от дългото ми търсене на оптимален вариант за лесен пренос на основни вещи в ежедневието. Никога преди това не съм си представял, че ще сложа на гърдите си чантичка, по подобие на определени социални прослойки в обществото ни, характеризиращи се с умствен капацитет с размерите на половия орган на невестулка.
Но..., никога ме казвай никога! :) Откакто нося Посума, така свикнах с него и удобството, което ми доставя, че напълно пренебрегнах досегашните си предрасъдъци.
Не на последно място, искам да спомена и друго, което е важно за мен. Цената му от двадесетина евро е направо подарък за качеството, което получих.
 Благодаря за вниманието!   :nabira:

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3355
  • Горянин
« Отговор #1 -: 30 Ноември, 2019, 17:23:57 »
Готин е и добре си го заредил.  *palec*
Аз бих добавил лепенки,хапчета,секундно лепило,бонбон,3в1 и сгъваема чашка.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 284
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 30 Ноември, 2019, 17:28:08 »
Готин е и добре си го заредил.  *palec*
Аз бих добавил лепенки,хапчета,лепило,бонбон,3в1 и сгъваема чашка.
Благодаря ти!  :nabira: Хапчетата не се виждат, защото са в мрежестия джоб.  *palec*
Подредбата е примерна. Слагам в него само това, което ще ми е необходимо в конкретния случай. Естествено, има разлика в нещата, които слагам за излет в гората и когато съм на работа.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3355
  • Горянин
« Отговор #3 -: 30 Ноември, 2019, 17:34:17 »
Да,ясно,но аз не обичам да вадя и меня съдържанието всеки път.
Нещата дето изброих вършат работа навсякъде.
Аз си ги нося и градско и "офроуд"
Хапчета против главоболие и за стомаха,деган такива неща,естествено не цели блистери.В едно пакетче по 4 броя примерно.
Лепенките и лепилото са ясни.
Чашката е мн удобна по града,при пътуване и в гората по чешми и тн.
Кафето "ми е спасявало живота" :) и градско и "офроуд" има и за студена вода.
Бонбона "вдига морала"
Общо взето са базови,полезни добавки за навсякъде и не тежат нищо.
Примерно чашката ми е 25 грама,а събира 250 мл.

Забравил съм 1 клечка от сладолед,много полезна вещ.
Има поне 3 приложения.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1912
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #4 -: 02 Декември, 2019, 09:37:27 »
Ползвам малко по-големият вариант такава чантичка - Helikon Bandicoot и съм супер доволен.
Новите неща на фирмата са с много добър дизайн и използвани материали.

ArmsBG OlightBG Batteryservice