Автор Тема: Icel Португалия  (Прочетена 981 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен хриско

• Напреднал
  • Публикации: 27
  • диагностициран
Icel Португалия
« -: 01 Декември, 2019, 13:37:42 »

Здравейте, до сега в кухнята използвах ножове Трамонтина и Пирге.Проблемът е ,че трябваше да ги поръчвам по интернет.Тези дни до нас открих магазин в който предлагат тези португалски ножове.Взех един за проба и останах много доволен.Ножът реже вестник есобразно директно от опаковката.От Варна съм.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 790
  • диагностициран
Icel Португалия
« Отговор #1 -: 01 Декември, 2019, 14:40:45 »
С добро впечатление съм от тях, хем не съм ползвал. Щом Наско ги предлага, няма да е случайно.

Къде е магазина?

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1245
  • диагностициран
Icel Португалия
« Отговор #2 -: 01 Декември, 2019, 14:47:26 »
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 703
  • диагностициран
Icel Португалия
« Отговор #3 -: 01 Декември, 2019, 18:20:02 »
Аз имам 2-3 сгъваеми ножчета и няколко кухненски от тази фирма, купени от Наско. Относно сгъвайките определено са за прредпочитане пред испанските, френски и италиански бюджетни аналози. От кухненските също  съм доволен. При точене стоманата се усеща по-твърда и държи повече от  тази на подобните  - Пирге, Солингени и бюджетните серии на Кай-Шун /Каквото имам и мога да сравнявам/.  Дръжките обаче са доста груби и далеч от всяка ергономия. Сякаш са правени да работиш с ръкавици... Ако говором за евтин нож с прилични качества под 60 лева за мен номер 1 са Мора-Фрост, заради стоманата и доброто изпълнение, но са и по-скъпички. Веднага след тях Icel. Пирге са трети защото са по-мекички, но пък са по-удобни, по-добър финиш и по-евтинички .
Най тъмно е под лампата

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 592
  • диагностициран
Icel Португалия
« Отговор #4 -: 01 Декември, 2019, 18:47:46 »
Аз имам сгъваемо ножче с тази марка, купих го от Португалия за 6-7 евро. Това е единственият свъваем нож, който ползвам, вече година и половина. Като съотношение, цена-качество едва ли има по-добра класическа сгъвайка.

Активен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1320
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Icel Португалия
« Отговор #5 -: 01 Декември, 2019, 23:13:47 »
 Исел е добра португалска марка ножове. От където поискаш и намериш си купи. Ножовете са добро качество. Между другото в Португалия се правят доста повече ножове от колкото в една Испания. И ножовете са според мен по-добри и по-евтини. Иво Куттлери,Сико,Курел и Жеро са също много добри португалски ножове! :)

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Icel Португалия
« Отговор #6 -: 02 Декември, 2019, 20:18:19 »
Извинявам се за офтопика, но тъй като се спомена за испанските ножове, ще си позволя да споделя, моето мнение по въпроса. Като цяло съм съгласен, че в момента испанците изостават при кухненските ножове, особено в графата съотношение цена/качество. Но имат една марка кухненски ножове, която по моите критерии е запазила живи старите традиции и предлага тънко сведени и резливи ножове,  с добро качество и прилична цена, още повече, предвид факта, че се произвеждат в Каталуния, която е сред областите им с най-висока цена на труда и производствени разходи. Става въпрос за Pallares Solsona, на мен лично, много ми допада традиционната им линия ножове  с дръжка от чемшир и дизайн датиращ от векове. Имах възможност да ги разгледам в магазин в Барселона, сториха ми се много тънко сведени, с геометрия за рязане,  не отстъпваща на японски Petty. За съжаление нямаше как да си купя, защото пътувах само с ръчен багаж на връщане в самолета- http://www.pallaressolsona.com/en/kitchen-knives-h-boxwood/

Активен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1320
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Icel Португалия
« Отговор #7 -: 03 Декември, 2019, 19:16:10 »
Тази марка честно казано не е знаех? Интересни са с лека визия от миналото. Утре ще ги разгледам по-обстойно!

Неактивен SpirovTS

• TNT
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 153
  • диагностициран
Icel Португалия
« Отговор #8 -: 03 Декември, 2019, 19:27:39 »
Някои от сгъваемите на тези испанци,имат остриета наподобяващи на ножовете от Сардиния.Според мен са много елегантни и интересни като дизайн.

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Icel Португалия
« Отговор #9 -: 03 Декември, 2019, 22:24:03 »
Някои от сгъваемите на тези испанци,имат остриета наподобяващи на ножовете от Сардиния.Според мен са много елегантни и интересни като дизайн.

Сардиния, е частично или изцяло под испанска власт от 1323 до 1720. Първоначално е била завзета в началото на 14в от кралство Арагон, което след обединанието си с Кастилия дава началото на Испанската Империя през 1492г. И до днес в Североизточна Сардиния се говори диалект на каталунския език- https://en.wikipedia.org/wiki/Algherese_dialect . А ножовете Pallares се произвеждат точно в Каталуния и следват традиционни  дизайни, датиращи поне от средновековието :)

Неактивен Бездомни

• Редовен
  • Публикации: 3
  • диагностициран
Icel Португалия
« Отговор #10 -: 04 Декември, 2019, 15:08:46 »
От къде в България може да се купи сгъваем нож Icel?

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3355
  • Горянин
Icel Португалия
« Отговор #11 -: 05 Декември, 2019, 10:21:43 »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Бездомни

• Редовен
  • Публикации: 3
  • диагностициран
Icel Португалия
« Отговор #12 -: 05 Декември, 2019, 14:20:15 »
Благодаря

ArmsBG OlightBG Batteryservice