Автор Тема: Fallkniven A1  (Прочетена 28352 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1033
  • Дърт на орел!
Fallkniven A1
« Отговор #100 -: 20 Януари, 2016, 15:26:19 »
Микартата има по-добро сцепление, като е мокра. Не е по-здрава от Г-10, но Г -10 е чуплив в сравнение с микартата.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен geraka

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 276
  • диагностициран
Fallkniven A1
« Отговор #101 -: 24 Януари, 2016, 20:46:06 »

Аз от микартената дръжка, нямам никакви оплаквания, дори напротив... :nabira: Единственият минус, поне за мен е, че когато микартата е полирана се пързаля в ръката. Решението е шкурка за дърво - 100 и 160... Сега, колкото ми е по мокра ръката, толкова повече дръжката лепне за нея. ;)

Неактивен terorist

• Редовен
  • Публикации: 11
  • диагностициран
Fallkniven A1
« Отговор #102 -: 15 Май, 2019, 07:42:35 »
Колеги,с каква точилка си заточвате Фолкнивен А1 в полеви условия?

Божо

• Гост
Fallkniven A1
« Отговор #103 -: 16 Май, 2019, 00:15:37 »
Aз когaто го имaх го точих c ДЦ4, c микро cкоc нa мaлък ъгъл + cтропинг. Вcяко плоcко точило ще върши рaботa.
Дa, конвекcът вече не е цялоcтен, но не зaбелязaх негaтивнa промянa, a режещият ръб беше много уcтойчив и ножът режеше добре.
Друг вaриaнт е нa шкурки c мекa подложкa, но мен лично не ме кефи.

Неактивен nameless_one

• Старо куче
  • Публикации: 188
  • диагностициран
Fallkniven A1
« Отговор #104 -: 16 Май, 2019, 09:58:13 »
Същото съм го правил и аз. Малко точило и микроскос, за поддръжка в полеви условия (макар, че трябва да отнесе бая работа да се стигне до заточване). Пък в къщи като има време, заигравка със шкурки върху мауспад.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1262
  • диагностициран
Fallkniven A1
« Отговор #105 -: 16 Май, 2019, 11:48:27 »
Колеги,с каква точилка си заточвате Фолкнивен А1 в полеви условия?
Нищо не пречи върху една тънка летвичка като от дървена щайга да речем или нещо от сорта да лепнеш от дебелата двойно лепеща лента която е мека и поддава, това от двете страни и отгоре водни шкурки, изрязани по ширината например  500/1200 примерно. Тежи нищожни грамове и се прави в домашни условия за минути и като го комбинираш с една твърда кожа без дървена подложка намазана с диамантена паста 14/10 примерно или друга се носи в раницата без проблем. За ножове с пълен конвекс на нула или конвексен скос  не ми се струва особено подходящо с оглед спазването на геометрията да се ползва твърда и равна повърхност на точиларски камък, особено пък керамика, макар на пръв поглед да звучи лесно и удобно, но всеки преценява за себе си. ;) Без да твърдя, че е възможно най-добрия способ аз лично поддържам в полеви условия остротата по гореописания начин и на А1 и на Лесовиците от Ясен Ников, които нося.
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Божо

• Гост
Fallkniven A1
« Отговор #106 -: 16 Май, 2019, 12:43:30 »
Диaмaнтенaтa пacтa я зaбрaвих - ВГ10 кaкто леcно cе точи, aко нямa нaщърбено или подвито, пacтaтa ще върши перфектнa рaботa.

ArmsBG OlightBG Batteryservice