Автор Тема: Фенер Fenix E15 сериозно светещ за размерите си дребосък  (Прочетена 5489 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1253
  • диагностициран
Наложи ми се да пътувам скоро, а кутията ми за оцеляване си я държа в раницата и не ми се вадеше. Рекох си не отивам на палатка все пак де, а в що годе нормална обстановка и за себе си си взех едно китайско светило, което изпълни историческата си роля безпроблемно.   Да, ама на спътника ми му се наложи внезапно и инцидентно събитие, свързано с трамбоване пеши по нощите, студуване и т.н. зимни прелести. Естествено че му дотрябва и светило и то не само за да си светне в ключалката на джипа, ами за час, два и кусур ходене. Затова реших да си окомлектовам втора кутия с вещи за зорзаман, да ми е винаги под ръка в сака или куфара с който пътувам, а несесера на Maxpedition pocket organizer - а дето съм набутал всичко в него да не го вадя от раницатавъобще. То нали на луд човек му дай дълъг път и шарени чорапи, та речено, сторено, посъбрах основните неща и уйдурми.  То това добре, ама опря работата до фенер и то с размери да се събира в тенекиената кутия от STR 8. А сега де ? Като се почна едно четене на форуми, основно руски и американски, ум да ти зайде    И най накрая след като се уверих, че като размери може да се събере се доверих сляпо на инстикта си и си го поръчах бръмбъзъка Fenix E 15.  Май не сгреших.  Поръчах го от http://arms-bg.com/ , ето го : http://arms-bg.com/%D1%84%D0%B5%D0%BD%D ... -2-20.html, хората от фирмата много коректни, направиха ми 10% процента отстъпка и ми се върза на приличната за БГ /смея да се надявам  / цена от 40 кинта. И май не сгреших. 
Опаковката, типична за фирмата с всички обозначения по нея. Продава се в блистер без батерия. Понеже получих пратката вечерта и магазините затваряха, си купих първата попаднала ми 123 батерия за 5.50 кинта AgfaPhoto , най вероятно боклук някакъв, ама исках да пробвам как свети. Какво да се прави, нетърпение   :D

Доста сериозно запечатан, рязах опаковката внимателно с ножа, но фенерът си седеше надежно вътре в пластмасовото си "гнездо". 

Ръководството за ползване, гаранционната карта и резервния уплътнител с халката за окачване са си на място в zip пликче.

Мерки и теглилки

Светодиод Cree XP-E LED с живот 50000 часа;
Водоустойчив до IPX-8
Дистанция на осветяване: 89м /това ми се вижда множко, но 25 метра в пълна тъмница монета от 1 стотинка се вижда ясно  /
Захранване: 1бр. 3V CR123A батерия
Материал: Дуралуминий
Дължина: 59.6 мм
Максимален диаметър: 19.7 мм
Тегло: 23гр / без батерията /
Гаранция:   2 години

Три режима на работа:

MAX 140Lum. - 1.51 h
MID 75Lum. - 4.16 h
LOW 10Lum. - 30 h

Ето защо казвам, че е бръмбъзък, точно каквото исках като размери, може би само малко по малък диаметър на корпуса, ама с това захранване няма как иначе.  Но в кутията от STR 8 с другите джунджурии за зор заман си се събира идеално, че и място остава още доволно за запълване. ;D
Фокусирането на лъча и яркостта на светлинния поток е много по добра от на моя Olight I 3 upgraded версията. Това се вижда с просто око при директно сравнение, което направих в напълно тъмен 20 -25 метров коридор. Много пъти сме коментирали, че разлика между 70 и 95 - 100 лумена при фенерчетата тип ключодържатели за ЕДЦ с малък диаметър на главата и рефлектора не се се усеща. Тука обаче си се вижда ачик, ачик сравнено Olight I 3 upgraded версията. Просто вярвам на очите си. 
Доколкото се запознах вместо рефлектор фенерчето ползва т.нар. TIR оптика (Total Internal Reflection )вместо рефлектор (не е лупа). Това е специална леща и с нейна помощ е елиминиран рефлектора и предното стъкло. Това води до по-ниска стойност на фенерчето и добро качество на светене. Постига се ярък хот спот и по слаба странична подсветка.
, поправете ме ако греша, не съм експерт изобщо в тези неща, просто отразявам, това което виждам с очите си, а защо е така или иначе не съм компетентен.Снимки от което не мога да покажа, уви. 

В задната част се слага халката за ключодържател.

Като го развърти човек се показва ето това, има защита срещу неправилно поставяне на полюсите на батерията.

В разглобен вид

Значително по компактен в сравнение с Fenix E 11

Светлината му е в по бял отенък.

За да е по пълноценна информацията в първия удобен момент на сбирка на открито ще помоля някои от нашите уважаеми фотоманиаци да заснеме как свети.
Оня ден като го пробвах в тъмното и го пуснах на турбо режима, 140 лумПена  установих забележима с просто око разлика в сравнение с другия ми бръмбъзък от комплект за оцеляване № 1. Засега не съм го подлагал на екстремни условия, минусови температури, мокрене, удари, което нарочно няма да тръгна и да правя, но от светлинния лъч за размера на тази дребна въшчица съм повече от доволен. СИЛА Е   :yahoo:

« Последна редакция: 20 Септември, 2012, 16:06:58 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Тру-найта на Овит е май точно копие
на този, само дето е повече лумени...
Много светят тези фенерчета!
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
E15 според мен е доста сполучлив модел. Не му бях обърнал внимание преди представянето на Були, а оглеждах подобни мъници, тъй като искам да взема нещо за приятелката ми. Както е описано в ревюто, много добре пасва на т.н. джобни комплекти за оцеляване.
Все още не съм решил точно какво фенерче да взема за приятелката, но ако е това, ще споделя лични впечатления.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1253
  • диагностициран
Наистина е много сполучлив модел, след няколко месеца ползване мога да го кажа с чиста съвест.  Срещат се обаче бройки с накриво поставен диод, >:(  Васко върна една такава от последните. За размера си наистина свети впечатляващо и осезаемо по ярко от другото ми дребосъче Olight I 3 upgraded версията. Просто вярвам на очите си. ;D Но все пак ако ти изпадне си вземи Thrunite T 20, съвсем малко по голямо е на размер, но как свети, просто не е истина.  :???  Нашите хора имаха възможност да се убедят на сбирката на Трещеник през нощта пред хотела за какъв малък змей иде реч. :blink:
« Последна редакция: 23 Юли, 2012, 16:11:37 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
Благодаря Були. Ще погледна и споменатия Trunite. Набелязал съм още няколко модела, но влияние оказват и субективни фактори като външен вид и цвят. За приятелката ми техническите характериситики не са най-важните  O:-)

Жоро

• Гост
Мога само да потвърдя написаното от Були голяма сила е това малко фенерче  ;) имоето е от армс бг със отстъпката за ножарските форуми :nabira:

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 867
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
Фенер Fenix E15 сериозно светещ за размерите си дребосък
« Отговор #6 -: 14 Септември, 2012, 23:58:29 »
Да добавя и аз малко инфо за фенерчето. Имам го от 2011 ноември края от тогава до днешна дата кара с една батерия като съм го ползвал винаги когато ми потрябва. Много зор видя на морето там няколко пъти го изпусках и ползвах на макс.  Най-много съм го ползвал на средният режим 70лумена. Доволен съм от машинката няма грешка. И най-важното свети като змей.

Ето малко снимки като го взех.

Ето на какво прилича сега. Като малко се е поизтъркало  покритието и се е надрало стъклото. Понеже го нося на едно място с ключовете.

« Последна редакция: 02 Ноември, 2015, 09:29:14 от GeorgiNN »

Неактивен za6o

• Капитан
  • Старо куче
  • Публикации: 141
« Отговор #7 -: 15 Септември, 2012, 11:42:41 »
Адаша показа как свети като бяхме в Плана планина. Направо ме изуми тази пи*и въшка  :)

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 17 Октомври, 2012, 13:03:39 »
Еееееееееееее такова искам да си взема в най-скоро време... : ) Само се колебая дали да е това или Olight i1, че май са доста сходни. Малко ме притеснява, че батериите не са от най-популярните, но като чета коментари, май не се и хабят бързо  ;D
« Последна редакция: 17 Октомври, 2012, 13:07:26 от N__N__R »

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1807
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #9 -: 18 Октомври, 2012, 13:11:35 »
Еееееееееееее такова искам да си взема в най-скоро време... : ) Само се колебая дали да е това или Olight i1, че май са доста сходни. Малко ме притеснява, че батериите не са от най-популярните, но като чета коментари, май не се и хабят бързо  ;D

Olight i1 се предлага с батерия в комплект, клипс и халка за ключове. Освен това батериите olight cr123 закупени от Олайт България са на доста добра цена  8)

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 603
  • диагностициран
Много приличен фенер.А 140 лумена за този размер е супер.Може да се сравни с Т20(185 лумена) на ThruNite или 1C/1A.
« Последна редакция: 06 Август, 2013, 16:02:51 от Stutzi »

ArmsBG OlightBG Batteryservice