Автор Тема: Фото ориентир на ножове  (Прочетена 51398 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 613
  • Reputation Power: 3197
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #325 -: 25 Август, 2018, 21:30:43 »
Каква снимка!? Направо каталог трябва да направи колегата, при тази бройка... :) *palec*
Аз вече го соча за пример на жената. Да види какви ножомани има, не като мен :D.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен kostenura

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 58
  • Reputation Power: 556
  • kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #326 -: 25 Август, 2018, 21:38:54 »
Трябва да ме поканите на някоя сбирка и идвам с куфарите :)в моя район няма много фенове и няма с кой да си споделям.

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 357
  • Reputation Power: 21608
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #327 -: 25 Август, 2018, 21:55:02 »
Кой е твоя район колега ? При мен също няма фенове,  но Плевен ми е близо и се събираме с колегите там
P.S: Дано в близост до теб има някаква група диагностицирани, защото определено ще е радост за окото да се видят нещата ти.
За сбирка, есента ще е срещата на Узана, така че там може да дойдеш с куфарите.

Sent from my iPhone using 6kW Laser & патронче двоен припек
« Последна редакция: 25 Август, 2018, 21:58:18 от dellman »

Неактивен kostenura

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.kostenura на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #328 -: 25 Август, 2018, 22:07:27 »
Кой е твоя район колега ? При мен също няма фенове,  но Плевен ми е близо и се събираме с колегите там
P.S: Дано в близост до теб има някаква група диагностицирани, защото определено ще е радост за окото да се видят нещата ти.
За сбирка, есента ще е срещата на Узана, така че там може да дойдеш с куфарите.

Sent from my iPhone using 6kW Laser & патронче двоен припек
Ми да ви кажа аз съм от Ловеч и няма нито един запален по хобито,но на Плевен има доста колеги и даже имам покана от колегата colonelo ще се радвам да присъствам.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 613
  • Reputation Power: 3197
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #329 -: 04 Септември, 2018, 15:50:00 »
Два от джобните ми любимци.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 89
  • Reputation Power: 243
  • f(x)dx някой го чете.f(x)dx някой го чете.
  • любопитен
Фото ориентир на ножове
« Отговор #330 -: 07 Септември, 2018, 22:25:35 »
Много харесвам такива ножки. Супер удобни са ми за всякакви цели.
Горе - Великотърновска (вероятно Буковец) на не по-малко от 40 години. Стомана - ръждаема, неизвестно каква (соц. стомана по терминологията на продавачите в olx).
Дръжка най-вероятно бук, занитена с три нита в класическа триъгълна формация. Ръждясала е отвсякъде, но все още се отваря мазно и леко. Нищо общо с чупещите нокът чекийки от 80-те. Маркировка със сърп и чук, ВТ и цена от крупните 2.70 лв.
Реже като змей.
Въпреки годините, личи, че навремето е била истинска красавица. Чирените са идеално напаснати, острието - перфектно центрирано, проблясъци на гърба на дръжката почти липсват, но и тези, които ги има са по-скоро нормални за годините.

Долу - португалска чекийка CIOL. Викат им navalha direita. Стомана - неръждаема, неизвестно каква (мореплавателска, ако питате коментатора на БНТ Ивайло Ангелов).
Дръжка - бакелит някакъв, ефектно завършваща с класическа антабка. Чирените са занитени в интересна зигзагообразна формация. Главата на горния нит - видимо по-голяма от долните.
Маркировка CIOL и отдолу - INOX.
Изработката е под всякаква критика. Чирените криви, ненапаснати. Пролуки и цепки - където и да погледнеш. А острието изисква редовно смазване иначе почва да чупи нокти при отваряне. Португалският майстор се е справил много добре с най-важното обаче. Не знам как е пекъл стоманата, но този нож го имам от две години, ползвам го ежедневно за рязане на храна, хартия, острене на моливи. Не съм го заточвал нито веднъж, освен едно минаване 10-15 пъти на керамичното джобно точило на Викторинокс. И реже та се къса.

Стига толкова приказки, ето ви снимки

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 460
  • Reputation Power: 2085
  • nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #331 -: 08 Септември, 2018, 20:44:59 »
Имам португалска сгъвайка, с подобна форма и размери, но от друг производител. Ще гледам да я снимам тези дни. Като цяло съм очарован и ми е основен джобен нож от няколко месеца.
« Последна редакция: 08 Септември, 2018, 20:50:07 от nomad »

Неактивен erosennin

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 95
  • Reputation Power: 25
  • erosennin няма влияние.
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #332 -: 10 Септември, 2018, 23:18:52 »
950/940-1801

Неактивен gado

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 11
  • Reputation Power: 13
  • gado няма влияние.
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #333 -: 05 Октомври, 2018, 22:35:10 »
Mini Bodega  и benchmade 556 mini-griptilian

Неактивен kostenura

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #334 -: 06 Октомври, 2018, 20:25:43 »
1.EMERSON SUPER CQC 8
2.EMERSON VINDICATOR
3.ZT 0630
4.ZT 0620

Неактивен Walker

• Старо куче
  • Публикации: 23
  • Reputation Power: 15
  • Walker няма влияние.
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #335 -: 06 Октомври, 2018, 22:07:20 »
Много ще съм благодарен,ако някой снима един до друг lionsteel M5 и manly drugar.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2180
  • Reputation Power: 9814
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #336 -: 06 Октомври, 2018, 22:47:24 »
Ако се чудиш между двата, не се чуди! Другар не съм виждал, но имам М5 и това е Ножът! Нямам нито 1 забележка към него  *liboF*
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Vall

• Свободен Човек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 348
  • Reputation Power: 1587
  • Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!
Фото ориентир на ножове
« Отговор #337 -: 06 Октомври, 2018, 22:52:38 »
Ако се чудиш между двата, не се чуди! Другар не съм виждал, но имам М5 и това е Ножът! Нямам нито 1 забележка към него  *liboF*

+1
Абсолютно! М5 е ножа!
 "Нерде Ямбол, нерде Станбул" както се дума, без лоши чувства към Ямбол. 😜
Aut Caesar, aut nihil...

Активен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1136
  • Reputation Power: 3002
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #338 -: 06 Октомври, 2018, 22:59:21 »
"Нерде Ямбол, нерде Станбул"
  Абсолютно,двата ножа са много различни и няма как да бъдат сравнявани директно. За цената да не говорим.В различни класове са просто.
Paradise is where I am.

Неактивен kostenura

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #339 -: 09 Октомври, 2018, 11:11:50 »
Много ще съм благодарен,ако някой снима един до друг lionsteel M5 и manly drugar.

Неактивен kostenura

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #340 -: 12 Октомври, 2018, 21:14:46 »
1.TRC apokalypse-m
2.TRC K-1
3.lion steel T5
4.lion steel M5

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1083
  • Reputation Power: 4106
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Фото ориентир на ножове
« Отговор #341 -: 31 Октомври, 2018, 22:18:59 »
Извинявам се за качеството
3" Mini Bone Collector vs. 6" Ti Lite

Баси ножЪ е тва

Voyager XL, Ti lite 6 цола и Recon tanto

Хиндерърърър, Рекон танто Воркинг ман

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 789
  • Reputation Power: 1997
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #342 -: 04 Ноември, 2018, 10:05:14 »
Парамилитари, HK - 14715BK , Benchmade BM551-1702 Griptilian Knifeworks Exclusive

Неактивен kostenura

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
Фото ориентир на ножове
« Отговор #343 -: 13 Ноември, 2018, 19:45:51 »
1.spyderco serrata
2.manly drugar
3.casstrom 10
4.buck vanguard

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1434
  • Reputation Power: 14505
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Фото ориентир на ножове
« Отговор #344 -: 13 Ноември, 2018, 22:45:59 »
Cold steel:

Talwar
Ak47
Imortal
Recon
Voyager

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice